Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kameni Krst.
#1
Sta bi ovo moglo da bude?


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
#2
Sve bre znalci a sad svi cute...
#3
Gosn kolega trifun ... koliko ja kontam .. ovde i nema znalci .. nego ovaj forum je zamka za maloumne .. tj one koji kao ti i ja nađemo nešto i onda pitamo ovde i ... kao ( na žalost mi neznamo ) .... onda niko ništa ne kaže ili ... odvrate nas na drugu stranu Wink ... i tad oni odu tamo gde smo im mi pokazali i izvade, pronadju i ništa ne podela sa nama Sad


Jbg život je takav ... slabiji umiru da bi snažniji opstali  Sad
#4
Jaki smo mi,jaki. Samo polako brate moj..Kako ti se cini ovaj krst?
#5
Pozdrav Trifune,
Ne znam šta očekuješ da neko komentariše u vezi ovoga grobnog spomenika koji je uradjen da predstavlja simboliku krsta??

Veoma je jasno da je ovo običan grobljanski spomenik na kome je zub vremena , pre svega , uzeo svoj danak ( polomljen je desni krak spomenika koji je radjen u obliku krsta).
Da nije samo zub vremena uradio svoje, govori i nečije naknadno doklesivanje dva krsta i to tako da su dokleasali gore i dole desno još po 3 kraka krsta koristei kao četvrti krak zatečene stare linije na ovom spomeniku.
Da si dao i drugu stranu ovoga spomenika i da se vidi čega ima i na drugoj strani, možda bi se još nešto reklo. Ovako mi ostaje da ti samo kažem sledeće još vezano za ovaj spomenik:
- Ako nema imena ili nekakvih godina uklesanih na ovog nadgrobnom spomeniku, postoji velika mogućnost da ovaj nadgrobni spomenik  označava nadgrobno mesto nekoga koji je sam sebi oduzeo život (samoubica).  Od slučaja do slučaja i od običaja do običaja, samoubice su nede saranjivane na posebnim grobljima, a u nekim krajevima se na to nije obraćalo pažnje i saranjivani su na običnim selskim grobljima.
Ovo ti pišem kao pretpostavku, jer je očigledno da je na tvojoj fotografiji u zaledjini ovog spomenika, nadgrobni spomenik od crnog mermera ,[b] skorijeg datuma[/b]- znači ovaj nadgrobni kamen ti je na nekom mesnom groblju !
Izuzetak su spomenici krajputaši ili spomenici koji su podizani na nekim posebnim kultnim mestima posvećeni uglavnom nekom od svetaca (zavetna mesta).

Ako misliš da imaju neko posebno značenje ove crte koje presecaju ovaj spomenik na više strana , veruj mi da je moje mišljenje da nema nikakve posebne veze. Ovakvih spomenika ,na mesnim grobljima , imaš na stotine sa slicnim samo ukrštenim crticama , gde je razlika samo u jednome : Na nekima ima bilo imena samo ili datuma smrti i rodjenja, a na nekima nema tih podataka - objasnio sam predhodno koji imaju a koji nemaju i zašto nemaju (samoubicama nisu unosili nikave podatke na nadgrobnim spomenicima) .

Svako vreme i svaka sredina nosi svoje breme, pa i načinom i izradom nadgrobnih spomenika.

Što imadoh ja rekoh, a moja je preporuka- ostavite pokojnike da počivaju u miru i ne pravite od nadgrobnih spomenika nekakve iluzorne priče.

[Slika: 2nm0vms.jpg]
#6
Slazem se u potpunosti sa tobom. Zato sam i postavio sliku da me nebi ubedjivali u nesto sto nije. Jedino me kolebalo to sto je ovaj spomenik suprotno od drugih. Grobno mesto je kontra. A sto se tice druge strane spomebika,nema nista na njemu.
#7
Tražite to što tražite na drugom mestu a mrtve ostavite namiru, mislim da je ljudski, šta vi mislite o prekopavanju groblja?
#8
Aj xxxxxxxx ........ nek ne komentarisu sliku...


                      zbog upucenih uvreda tema je zakljucana !!!
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 6 Gost(a)