Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Crna stena
#1
Da li neko od kolega ima u pisanijama da se pominje Crna Stena?
Odgovori
#2
dali ima na bogorodica klesana sa dete.........
Odgovori
#3
Koliko me secanje sluzi, nisam u prilici da prelistavam, na crnoj steni treba da ima znak bogorodica koja drzi dete u narucju i gleda u vodu ...
Odgovori
#4
Jel bogorodica treba da bude klesana ili samotvorna?
Odgovori
#5
za koji je kraj vezana?ima li i ripaljca  kod bogorodicu?
Odgovori
#6
Vidis ima nesto sto povezuje ova dva komentara.Ima Bogorodica koja gleda u vodu i drzi dete u narucju i samorodna je a sto se tice crne stene ima i nje samo sto je malo iznad.Sliku nemam ali cu pokusati da opisem iz mog ugla i docaram mesto.Kada se podje uz reku sa desne strane se nalazi crkva crkva gleda ka Bogorodici ali ih razdvaja reka.Iznad Bogorodice kada se krene uzvodno se nalazi stari grad ustvari sacuvane zidine iz cetvrtog veka a na polovini puta izmedju starog grada i Bogorodice se nalazi kanjon koji je prilicno dubok i kada se pogleda u stene koje su relativno glatke i kompaktne lepo se na sivoj boji stene vidi razlika koja je u vidu crnog kamena i velicine je oko metar ipo sa metar ipo.Izgleda kao umetnuta kocka crne boje na sivoj steni.
            Branko V seti se vodjen si tamo ovog leta ali ne i do crnog kamena
Odgovori
#7
  Zaboravih i ovo da kazem , ispod Bogorodice je pre nekih  40 godina bio uklesan kantar ali su ga nesavesni tragaci slomili i unistili *(sto mnogi i danas rade) sliku nemam jer je fotografija crno bele boje negde zaturena davno ali imam skicu.Kada se krene ka Bogorodici na velikom kamenu u samom dnu ima uklesan krst.Od krsta do Bogorodice ima 50 metara.Da bi se krst danas
video mora se malo podkopati oko kamena.Priroda je to ali lepa Smile
                          nadam se da sam uspeo koliko toliko da vas povedem u mislima na ovo mesto
Odgovori
#8
(27-11-2014, 07:36 PM)bata1 link Piše: za koji je kraj vezana?ima li i ripaljca  kod bogorodicu?
              ima kolega ali vazdusnom linijom gledajuci od Bogorodice ima jedno 5 do 6 km
Odgovori
#9
Znam Sale ovo je drugo mesto i drugi plan crna stena zvana crno mare........................
Odgovori
#10
(01-12-2014, 12:30 AM)BrankoV link Piše: Znam Sale ovo je drugo mesto i drugi plan crna stena zvana crno mare........................
                  hvala Brane svako dobro
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)