Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vase misljenje
#11
Tvoje kolega
Odgovori
#12
Evo i mog komentara.Bila cista priroda ili ne znake na kamenu bi trebalo iskoristiti i pregledati okolinu.Iz iskustva nekih mojih prijatelja koji se bave bas ovom tematikom ukazuje da se tokom duzeg vremenskog preioda sama proroda i okruzenje menjaju.Ne mora da znaci da izgledaju kao iz knjige,jer od mesta do mesta ima razlike.Konkretno licno neznam sta znace ali treba obavezno ispitati mesto i okolinu i naravno pomoc kolega ovde koji se u to razumeju.Samo napred bez odustajanja.
Odgovori
#13
Ovo kamenje mislim da je stolovno mada nisam pokusavao nista da radim da bih bas bio siguran da ne moze da se pomeri.Rupe su sve okrugle,mozda ti se cini drugacije zbog senke.Inace ove dve na manjem kamenu su okrenute prema rupi na ovom visokom kamenu.U okolini nisam pronasao ni jedan drugi znak mada je dosta mahovine na ostalom kamenju.Mozda je ovo neko busio da bi odminirao kamen,ali ove dve rupe su preplitke za tako nesto,ko bi ga znao.
Odgovori
#14
Moj mali dodatak vasoj prepisci. Manje rupe ako imaju dubini bar 5-6 do 10cm i vise koriste se da se u njih postavi neki duzi prav stap ili prava grana pa se gleda gde pokazuje taj stap. Dalje je vec lakse. Ili ako ih je vise na kamenu onda se gleda polozaj tih rupa u odnosu na teren. Stajna tacka se obicno prikazuje kao najveca rupa od svih koje se na kamenu vide. Znaci ona predstavlja taj kamen a ostalo se orjentise u odnosu na teren. Deluje komplikovano ali uopste nije. Nisu se uvek pravili i stemali znaci da bi bili samo oni pokazatelji da necega ima ostavljenog...neretko su se koristili i prirodni znaci ...tako da...nista se ne prepusta slucaju !  8)
Odgovori
#15
Hvala Grota na nesebicnoj pomoci.Ja sam vec stavljao stapove u ove dve rupe koje su na istom kamenu i tamo gde se seku zamisljene prave izgleda zanimljivo(bar meni),sve mi kao lici na neku grobnicu ili je mozda samo prirodno takav teren,jer rekao sam vec detektori ne reaguju ni tu ni u blizoj okolini pa sad ne znam koliko je pametno raditi nesto napamet.
Odgovori
#16
(09-08-2014, 04:40 PM)miljenko1 link Piše: Hvala Grota na nesebicnoj pomoci.Ja sam vec stavljao stapove u ove dve rupe koje su na istom kamenu i tamo gde se seku zamisljene prave izgleda zanimljivo(bar meni),sve mi kao lici na neku grobnicu ili je mozda samo prirodno takav teren,jer rekao sam vec detektori ne reaguju ni tu ni u blizoj okolini pa sad ne znam koliko je pametno raditi nesto napamet.

Pa sve zavisi od toga koliko su ti upotrebljeni detektori sposobni da nanjuse nesto sto je pod kamenjarom ili nekom vecom kamenom plocom. Gledaj gde nisane stapovi a ne gde se ukrstaju (mada i tu mogucnost ne odbacujem) ali pre svega gledaj konfiguraciju terena. KAMEN JE MAPA...probaj tako da razmisljas. POZDRAV.
Odgovori
#17
dobro zboris Grota,sve su to logicne solucije...
ali kad smo vec kod tih rupica evo i ja imam jedan kamen sa tu MAPU pa ajde ako moze zajedno da je resimo Smile


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Odgovori
#18
Naravno da je detektor nemocan u takvim uslovima,nego ja nisam mislio samo na,da tako nazovem,neku glavnu ostavu vec se i na povrsini ne nalaze nikakvi trgovi neke civilizacije,mada je u malo siroj okolini bilo nekih nalaza.Ne znam,videcemo.
Odgovori
#19
Pozdrav kolege,i ja imam isti ovakav kamen kao rimljanin,nalazi se blizu Nisa,voleo bih da neko obijasni o cemu se radi...  Smile
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)