Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soda bikarbona
#21
Još slika...


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Odgovori
#22
Evo makso mog skromnog misljenja na osnovu slika koje si postavio (mada je raspon digitalnog podpisa slika od 0200 do 0252) sto znaci da mnoge slike nedostaju...ali nema veze ovo su te koje si zeleo da prezentujes.
Moje kazem opet skromno misljenje da bi ovaj kamen ili stena moglo da predstavlja plan samog terena na kome se ova stena nalazi. Postavicu slike onako kako sam uspeo da protumacim mada je to na ovaj nacin jako tesko (nepoznavajuci siru okolinu samog terena).
Slika broj 1:

[Slika: img0241-a.jpg]

Ovo bi moglo da bude pokazatelj (mozda) samog terena gde je plavom bojom oznacen tok neke reke ili potoka koji se ili spaja na nekom mestu ili razdvaja. Na onom delu gde ima neko prosirenje na potoku a to se vidi na originalnoj slici ukazuje na pravac kretanja u obliku ovog stilizovanog luka i strele ciji pravac ikazuje na koju stranu treba obratiti paznju i ici dalje (koliko znam iz nekih tumacenja to je duzina od 100-300 metara. Da je rec o streli vidi se po tome sto je vrsena korekcija pravca strelice pa se vide dve uklesane linije (taj sto je nisanio izvrsio je korekciju)....e sad na koju stranu nisani i gde gleda to ti najbolje znas.

Slika broj 2:

[Slika: img0246-a.jpg]

Ovde se vidi neka vrsta stilizovanog ili nedovrsenog krsta naopako okrenutog ciji krajevi levi i desni su duzi u odnosu na gornji. Ispod levog kraka si dva kruga jajastog oblika koje zubom vremena izgledaju tako kako izgledaju a mogu da predstavljaju dve bivolje ili kravlje podkove (znaci ne ona klasicna konjska podkovica) a to moze da znaci po polozaju kako su okrenute ostave u velicini dva tovara na dva mesta ne mnogo udaljena jedna od drugog ali svakako u pravcu ovok levog kraka koji je duzi. Nedostatak donjeg kraka ili je vremenom nestao ili uopste nije uklesan a ako nije to je znak da je ostava ispod neke vece kamene ploce na kojoj mora da bude takav istovetan znak.
Na slici koja pokazuje gornju povrsinu nevidi se najbolje dali ima jos neki znak (na primer omanje okruglo udubljenje) sto bi znacilo da je ta stena upravo ona od koje se polazi za pregled terena.
Mozda sam ti ovim svojim odgovorom i objasnjenjem napravio konfuziju u glavi jer koliko se meni cini da si ti ocekivao da ispod njega ima necega. Ostao si nedorecen dali imas detektor i dali si probao da prekontrolises tu stenu ili ne. Uocljivo je na prvim slikama koje si postavio u temi da je malo "ceprkano" oko kamena a i vidi se da se ispod sloja zemlje na samoj steni nalaze jos neke linije.....Sad je veliko pitanje da li su one prirodne ili ima jos necega na steni i oko nje ispod prvog sloja zemlje ili pak nema vise nicega.
Toliko od mene i skromno objasnjenje koje nemora da bude i merodavno (neka druge kolege dodaju svoje iskustvo) sagledavajuci samo te postavljene slike jer nemam uvid u siru okolinu kako izgleda.

Odgovori
#23
GROTAGOLD, HVALA na ovom opširnom objašnjenju. Ispod kamena na nekih 200 metara je rečica a pored nje se nalaze na 2 mesta ostaci nekih zidina. U pravcu ove strele koje si obeležio nalaze se takođe neke zidine daleko oko 150 metara cije sam slike stavio. Pokušavao sam 2 puta MD, na steni je dao signal i poludeo oba puta, krenuo da pišti na sve strane  :o. Došao kuci, radi, sledeceg vikenda opet otišao, opet isto.Ispod ove linije gde smo kopali 2 metra je u zemlji stena okrugla i glatka i ide još dole tako da sam prestao da kopam. E sad, možda ce se neko smejati ali probao sam i rasljama ( šipkama), koje se šire na samoj steni i u pravcu strele koje si nacrtao bukvalno neprekidno nekih 50-60 metara u dužinu ocrtavajuci od stene u produžetku trougao.


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
               
Odgovori
#24
Ma to da li ce neko da ti se smeje zbog raslji...mnogo te zabole...samo treba znalacki raditi sa njima i znati sta i kako pokazuju. Vec sam objasnio da raslje hoce da rade ispravno samo kod "gazde"...znaci kod onog ko ih je napravio i "kodirao" Pokazivanje sa njima nije isto kod svakog a to razdvajanje moze da znaci da ti pokazuje pravac kretanja podzemne vode ili oba pravca gde ima necega u zemlji...zavisi "sta ih pitas? Najbolje je kada leva sipkica krene na desnu stranu a desna stoji u mestu...(onda pod nogama ima necega) ali ponavljam nije to kod svakog isto kao ni ukrstanje sipkica na tom mestu...i to ima razna tumacenja.
Odgovori
#25
Ja bih ako smem da kazem, proverio dobro ovaj zid, nesto mi tu mnogo cudno...
Odgovori
#26
(04-09-2014, 09:28 PM)GoldMonster link Piše: Ja bih ako smem da kazem, proverio dobro ovaj zid, nesto mi tu mnogo cudno...
Sta si primetio cudno kod zida?
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)