Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soda bikarbona
#1
Pozdrav kolege,jel moze neko tacno da mi kaze razmeru za rastvor sa sodom bikarbonom da proverim na jednoj steni da li ima zamazan ulaz...hvala
Odgovori
#2
Ja sam pre par dana sipao 4-5 kesica u pola litre vode i sipao na mestu gde mislim da je "lepenka". Posle 20-tak minuta sa tog mesta su pocele da se slivaju neke crvene kapi (padala je kisa)....Ako neko zna kakve su, i od cega su te crvene kapi, neka javi... :o Hvala
Odgovori
#3
Soda bikarbona se koristi da neutralise kiselost sredine a za lepenke je bas suprotno...KORISTI SE KISELINA !!! 8)
Odgovori
#4
(26-07-2014, 07:22 PM)maksa link Piše: Ja sam pre par dana sipao 4-5 kesica u pola litre vode i sipao na mestu gde mislim da je "lepenka". Posle 20-tak minuta sa tog mesta su pocele da se slivaju neke crvene kapi (padala je kisa)....Ako neko zna kakve su, i od cega su te crvene kapi, neka javi... :o Hvala
Crvene kapi stvarno nebih znao od cega mogu da budu . A dali nisu mozda imale boju rdje , nesto kao svetlo braon boja  Wink
Odgovori
#5
Nije bilo svetlo braon boje, bas svetlo crvene....
Odgovori
#6
Evo slika...


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Odgovori
#7
(26-07-2014, 08:17 PM)GROTAGOLD link Piše: Soda bikarbona se koristi da neutralise kiselost sredine a za lepenke je bas suprotno...KORISTI SE KISELINA !!! 8)
GROTAGOLD kakva kiselina se koristi?
Odgovori
#8
makso mislim da je sirce,a sad dal je jabukovo ili obicno.recice iskusniji nadam se. poz svima
Odgovori
#9
VINSKA
Odgovori
#10
Hvala na savetima... Smile
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)