Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kitka
#11
brankov pomenuo si na ovu temu kitku i selo vrelo.tacno je da je selo vrelo i da je zdravci kamen i da ima dve ukrstene sekire ali nije kitka mesto se zove CRTAVO i nije pored crne trave nego pored sela MODRA STENA pozdrav
Odgovori
#12
ZNAM GDE JE...NEKADA JE PRIPADALO CRNOJ TRAVI I OPISI JE CRNA TRAVA.............A ZDRAVČI KAMAN TU JE BIO RIMSKI GRAD............A U MODRU STENU SU BILE CRKVE I PORED MODRE STENE IMA TUNEL DO CRTAVO...........POZ.
Odgovori
#13
upravo tako branko tunel jos postoji zidan je.sto se tice ovog znaka i mesta zdravci kamen ima josjedan zdravci kamen sa ukrstenim sekirama nalazi se iznad sela kozja .a ukrstene sekire ima i iznad mesta bogdanovac to mesto se mozda zove kitka raspitacu se bogdanovac se inace nalazi ispod suve planine i vidi se sa zdravceg kamena od crtavo hocu da kazem da ta dva mesta sa istim znakom imaju vizuelni kontakt a i nisu daleko ako bi se islo od modre stene uz reku jablanicu
Odgovori
#14
(17-04-2014, 10:37 PM)BrankoV link Piše: ZNAM GDE JE...NEKADA JE PRIPADALO CRNOJ TRAVI I OPISI JE CRNA TRAVA.............A ZDRAVČI KAMAN TU JE BIO RIMSKI GRAD............A U MODRU STENU SU BILE CRKVE I PORED MODRE STENE IMA TUNEL DO CRTAVO...........POZ.
  a u kom selu je zdravcin kamen je bio rimski grad
Odgovori
#15
mislim da je u danasnjem selu modra stena. Za crtovo postoji legenda,da su se krili hajduci negde po pecinama ili tunelim,i da su turci naavodno pustili magare,koje je naslo vodu,vodovod koji je vodio vodu do unutrasnjosti crtova.i tako su presekli vodovod i nedugo izasli hajduci na videlo,ali opet legenda.pozdrav
Odgovori
#16
moze li neko od iskusnijih kolega da iznese mislenje? Ukrstene sekire,zdravci kamen,crtovo,kitka,bogdanovac? Lokacija moze biti vrlo interesantna.
Odgovori
#17
Ti znas gde je to?
Odgovori
#18
lokacije znam,znakove nisam nasao.imperator posedujes li neku pisaniju,i sta se trazi?pozdrav
Odgovori
#19
(18-04-2014, 07:56 AM)dragannikolic link Piše: upravo tako branko tunel jos postoji zidan je.sto se tice ovog znaka i mesta zdravci kamen ima josjedan zdravci kamen sa ukrstenim sekirama nalazi se iznad sela kozja .a ukrstene sekire ima i iznad mesta bogdanovac to mesto se mozda zove kitka raspitacu se bogdanovac se inace nalazi ispod suve planine i vidi se sa zdravceg kamena od crtavo hocu da kazem da ta dva mesta sa istim znakom imaju vizuelni kontakt a i nisu daleko ako bi se islo od modre stene uz reku jablanicu
za ovaj zdravči kamen netrebaju kitke ,to je za istočnu srbiju.ovde selo vrelo ..............
Odgovori
#20
branko v sta treba da se nadje od oznaka u vrelu,kako glasi opis.da pokusam da pronadjem ako mogu bilo sta pa da saradjujemo dalje.pozdrav
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)