Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Broj ili godina, krst i drugi znaci
#1
Ima li neko ideja sta znaci ovaj kompleks znakova gravirani na steni?


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#2
Kolega dali je raspored znakova kao sto si nacrtao?
Odgovori
#3
(20-03-2014, 12:11 AM)sale67 link Piše: Kolega dali je raspored znakova kao sto si nacrtao?

Raspored se bas onako kako su uklesani!
Pozdrav!


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#4
ovaj krst ima neku kukicu na vrhu ili mi se cini , dali ima jos takvog kamenja u blizini i dali postoji neko veliko drvo isto blizi.Ja sumnjam na nadgrobni spomenik a mozda se i varam...
Odgovori
#5
(20-03-2014, 08:52 PM)sale67 link Piše: ovaj krst ima neku kukicu na vrhu ili mi se cini , dali ima jos takvog kamenja u blizini i dali postoji neko veliko drvo isto blizi.Ja sumnjam na nadgrobni spomenik a mozda se i varam...


Ovi znaci su isklesani na steni pored puteljka, ispod kojeg je strmina koja se zavrsava potocicem. Nekih 50 metara dalje ima dva krsta, jedan veci a drugi manji, i odmah do nji, sa strane, poveci krs (25 x 30 cm sa doonjim izduzenim krakom). 15 metara iznad, ali pred staze, na jednoj horizontalnoj ploci nalazi se komplekjs znakova, krs, dva SS ispresecana linijom, neki krst kao sfastika i dole na levoj strani trougao sa izdublejnim rupama. Zbog kompleksnosti nemam pojma sta moze biti i zato mi je protrebna pomoc!


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#6
Jos dva znaka.


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 5 Gost(a)