Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Demir Kapija
#21
Kada nadješ pamučni put naćićeš i Demir kapiju.................
Odgovori
#22
Svako vece utvrdjenje imalo je gvozdena vrata velike debljine koje su se u trsko vreme nazivale "demir kapija". Zato treba znati gde je to mesto i traziti bas u blizini nekog utvrdjenja ili kale, kako bi rekli turci!
Odgovori
#23
Nezaboravimo da se pod pojmom "Demir kapija" naziva i granicni i carinski prolaz u "ono" vreme sto svakako moze prilicno da promeni sustinu cele price ili bar da je znacajno produbi u svom tumacenju.
Odgovori
#24
ja se slozem sa vama samo kolega plandzija na forum pise da u svojim spisim pise da se spominje ili trazi i sari djol zuto jezero kako sto sam rekao u blizini ima i jedno jezero .
Odgovori
#25
(23-08-2014, 01:23 AM)felix baumgartner link Piše:ja se slozem sa vama samo kolega plandzija na forum pise da u svojim spisim pise da se spominje ili trazi i sari djol zuto jezero kako sto sam rekao u blizini ima i jedno jezero .
TI ZNAŠ GDE JE SARA DJOL, ŠTA IMA U SREDINU SARA DJOL............
Odgovori
#26
branko sara djol ili sari djol
Odgovori
#27
sARA
Odgovori
#28
(22-08-2014, 08:24 PM)BrankoV link Piše:Kada nadješ pamučni put naćićeš i Demir kapiju.................

Pozdrav Branko V, pominješ "Pamučni put" !?  On se (Pamučni put) zna gde je, ali ne kontam koju vezu ima taj pamučni put sa Demir Kapijom ???  Naravno sve zavisi šta podrazumevaš pod toponimom "Demir kapija", na šta su pojedini ovde dali neke moguće odgovore!?
Odgovori
#29
Kao što reče Grota, pre nešto vremena sam imao nekih kontakata sa nekim ljudima vezanim za Makedonsku Demir Kapiju, međutim, kako to bude uobičajeno, ljudi se više ne jave čim im daš neki približni podatak. Takvi smo ljudi i onda se pitamo zašto se ništa nikada ne nađe?
Podatci za Demir kapiju na jugu Makedonije, n isu nikakvi podaci tipa hajdučkih ili nekih drugih planova već se radi o autentičnom kazivanju preživelog Solunca koji je sam nešto ostavio njegovom rukom u tom rejonu.
Na žalost ljudski je faktor uvek prepreka da se dodje do nekog cilja ma o čemu se radilo.
Odgovori
#30
demir kapia zove se jedno mesto u jednu planinu u koju ima i jezero za pamuk put ne znam u sred jezera nema nisto osim planinske vode ja znam samo toliko.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 12 Gost(a)