Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DVA KRUGA NA STENI
#11
Apis pogledacu ovih dana sta ima uklesano iza te ploce, rekao sam ti da se ona nalazi u muzeju, a tu gde je pronadjena nadjene su drvene grede od ulaznih vratiju u utvrdjenju i neki stepenici, to je nadjeno na istocnoj strani utvrdjenja mesto zvano CETATE.Imas li neki opisa za to.
Odgovori
#12
Ako je tako onda je posao zavrsen.
Odgovori
#13
Apis druze mislis li da u toj okolini nema ništa više.Imas li neki plan za taj deo, to se sve nalazi na jednom odvojenom brdu gde se nalazilo manje utvrdjenje, verovatno u toj okolini ima jos ostava, nemoguce da su samo najdenom mestu ostavili.Mislim da se nije radilo o grobu, ako jeste verovatno ima jos grobova u unutrasnjosti utvrdjenja, al ima i mnogo zmija brate.
Ok  Javi ako posedujes neki dokumenat za to ili uopšte za istocnu srbiju pozz.
Odgovori
#14
Ako je to ono sto mislim daje  onda je bilo veliko  i vredno.I odradjeno.
Odgovori
#15
Drug Apis, ta dvojca koja su pronasli tu plocu, posvadjali su se pa su je podelili na pola, nisu kopali dalje tu su stali a posle je jedan od njih predao polovinu muzeju, da bi nakon toga i drugi to uradio ,,dobrovoljno,,.Ako posedujes nesto od planova, sto posto je sigurno da nije dalje kopano ispod i nisu ništa uzeli, stepenice su se pojavile odmah ispod ploce ali je dalje bilo zatrpano i nisu kopali.To je sigurno poznajem oba lika jedan je doduse preminuo pre par godina.Takodje je neko nekim rovokopacem kopao nekih 2 metara u dubini ali na zapadnom cosku utvrdjenja, vide se neki stubovi i pepeo.Ni tu nisu nista pronašli, e sada se pominju 5 groba ali ne ne tom delu utvrdjenja vec na suprotnoj strani.kao i lika bogorodice sa kandilom koji se nalazi na istom brdu ali ispod mnogo nize do puta akoji je miniran.
IMAS LI DRUZE NESTO ZA OVAJ PREDEO.Ako imas usmeri me gde da potrazim druge oznake ili BRATE DODJI DA ZAJEDNO ODRADIMO.NE TREBA da nosiš aparate i cudesa samo dobar plan.
Pozz pa mi jevi za dalje
Odgovori
#16
Postovani g.Dekisa,

ja imam opis za tu plocu i to kale.

Javite se na pp i moj mejl.

S postovanjem,

Vudi
Odgovori
#17
Bili smo par puta i niko nista nije pokazao i Bogorodica nedrzi kandilo u ruci...
Odgovori
#18
Gospodine Branko v gde ste Vi to bili jel na lokaciji koju sam ja spomenuo vezano za bogorodicu
Odgovori
#19
Bio sam gde je Dekisa postavio post Istocna Srbija.....KASTELANOVO KALE......
Odgovori
#20
A gde je to Kastelanovo kale mozete li mi reci koji je grad tu najblizi ne pitam za tacnu lokaciju
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)