Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DVA KRUGA NA STENI
#1
U pitanju su dva kruga pojedinacnog precnika 50 cm i rastojanje izmedju njih je isto 50 cm.Krugovi lice na dve pogace nalaze se u blizini mesta gde je nekad bio manstir, postavljeni su sa gornje strane stene, a u blizini ima jedna mala pecina otvorena velicine peci zidanih od cigli u polukrug nalik na stare pekare za hledbSliku imam ali nikako ne mogu da je postavim.U blizini tog manastira odnosno ispred ima tri izvora a iza njega jedan.Mesto se nalazi u istocnoj Srbiji i ZVano je Ladna voda/Apa rece/.
Pozdrav i svaka pomoc je dobro došla i naravno saradnja na prvom mestu
Odgovori
#2
Zdravo
Po tvom opisu to sto lici na pekaru je zrtvenik...to sto si nasao je stara crkva iz vremena vizantije ...tu imas nekoliko sakralnih objekata jer ti ti krugovi to i pokazuju
Odgovori
#3
U toj okolini nadjene su vise ostava nalik na zidane furune od cigala u njima nekog alata motike i koliko mi je receno nije bilo kovanica samo predmeta za svakodnevnu upotrebu.Ako znas nesto konkretno sta oznacavaju ta dva kruga i na kojoj udaljenosti bi trebalo da bude jos znakova javi mi pa da se dogovorimo ja sam za svaku fer saradnju
Odgovori
#4
Proveri gi izvirite
Odgovori
#5
Planinar, kod jednog izvora koji se nalazi iza manastira je izvuceno video se otisak nekog lonca u zemlji.
U toj blizini odnosno na brdu nalazilo se rimsko ili vizantijsko utvrdjenje ,,KASTELANOVO,, dok na drugom brdascetu se nalazi manja rimsko utvrdjenje vide se zinine i nadjena je kamena ploca od belog mermera na njoj pise Car Konstantin i carica Elena,ta ploca se nalazi u muzeju, a mesto gde je nadjena ploca mstani zocu Cetete.
Pa ako neko ima nesto saradnja stoji
Pozdrav
Odgovori
#6
Sta je jos imalo uklesano na toj ploci gde je pisalo car Konstantin i carica Jelena?
Odgovori
#7
Zdravo drug Apis, pored natpisa bila su uklesana dva lika do pola/muski i zenski/ dve ribe i i nekocvece.
Imaš li nesto konkretno od toga mislim na planove.U blizini na nekih 1 km postojalo je staro tursko groblje u tom groblju ima neki bunar.Takodje ispod brda na jednoj steni bio je uklesan lik neke zene mestani kazu da se radi o bogorodici i ona je imala neko kandilo u ruci.Ako posedujete neki dokumenat bilo bi dobro za dalju saradnju.
Pozz.
Odgovori
#8
Da dodam kamen sa bogorodicom je miniran, bila je jedna zidana cesma od kamena koja se nalazila ispod brda ali se odronom zatrpala.U potoku ima jedan veliki crni kamen, a u tom delu se spajaju tri potoka.Ima jos po nesto ali otom potom interesuje me ima li neko planove za ovo napred navedeno.Dobro dodacu ispod brda otkopan je tunel sa stepenicama i tu su pronadjena jedan turski noz i sablja turska.....
Saradnja i dalje stoji ali samo pošteno.
Pozz
Odgovori
#9
A kazi mi dali je imalo nesto uklesano sa druge strane te ploce sa natpisom Car Konstantin i Carica Jelena?
Odgovori
#10
Krstovi??
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 8 Gost(a)