Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magaza
#1
postovane kolege dali neko nesto zna o selu Izatovci blizu dimitrovgrada trazi se skrivena magaza blizu manastira koji datira iz 1703 godine?od znakova blizu tog mesta su:dva psa isklesani na plocu jedan sproti drugog u skoku,i decji otisak noge takodje na plocu.Inace ti znakovi su odavno unisteni od strane tragaca koji nisu nalazili nista kao ni magazu.Taj kraj je poznat po turskim karavanima sto svedoce mnogi zapisi.Hvala
Odgovori
#2
verovatno je unisten sa razlogom jer su se pre tebe isto mucili da nadju pa su se zajebali ako nemas neki napis nemoj da se zamajavas sa tim
Odgovori
#3
manastir je unisten na prolece hoce da ga obnove pa bi ja procackao malo vise tu oko njega,unisteni su i znaci ali ih pamtim na kom mestu su bili
Odgovori
#4
Imam ja jedan dokumenat manastir i spod njga nacrtan ulaz.a text ne mogu nikako da prevedem.
Odgovori
#5
samo napred danilo...al mislim da ces gubiti vreme na toj lokaciji jer je bukvalno preorana nema vise ni eksera...srecno.... Smile
Odgovori
#6
Pa pre negoliga obnove dobro ce da ga prekopaju i uzduz i popreko.
Odgovori
#7
Poslao: APIS
« poslato: danas u 22:09 » Umetnite citat
Pa pre negoliga obnove dobro ce da ga prekopaju i uzduz i popreko

ARIS  TI TU SI    POZ
Odgovori
#8
dosta je prekopan i dosta je nalazeno tu oko njega a tu magazu nikako da nadju jer uglavnom su dolazili sa slabim masinama
Odgovori
#9
U pravu je majstor Buda a kako moze da ima magaza kilometar od sela a turci u selu hajduci su ostavljali duboko u planinu krupnije a ima pored manastira neka manja ostavica ali manastirsko je Bozje po meni to ne treba dirati.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)