Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oro
#11
Grotagold video sam ja da si stavio sliku, Boban je i ovde stavio, i zato sam rekao da ocekujem da ces se ti javiti jer znas oko toga sta i kako treba, i smatram da mozda namerno si postavio takvu sliku na koju se i nevidi bas "oro". Znam i da na mnogo mesta kazu da ima oro zato sam i stavio pitanja kao koliko kamenja, kako da su stavjene, kakva da je lokacija i slicno.

Njuskalo spominjes strane sveta, to iskreno neznam kako trebaju da stoju kamenje u odnosu strane sveta.

Kamenja su kao ploce i su nabiljene u zemju, na okolo 800 metara imalo je otvoren PRAZAN grob (nalik na grob, mozda je bila druga namena).
Odgovori
#12
EVO JOS NESTO ZA ORO  I TACAN REZULTAT  VIDIM DA STE NAPISALI KAMENJA POBIJENI  ORGIN  NICU  POBIJENI SAMO SU REDENI NORMALO  POP MARTIN I VOLCIN  SVE TO NAMESTILE  ZNACI KAMENJA NISU POBIJENI POZ
Odgovori
#13
Kada kazem "pobijeni" mislim stoje u vertikalu, bar na ovu lokaciju su u vertikalu ili uspravno.

Dali se sad razumemo himovicu, ili kod tebe pise da su horizontalno ili "legnuti"?
Odgovori
#14
Martin  nema veze kako treba da stoi  vasno je da je orginal a dali znas sta ima i sta se trasi  sad ovako citaj dobro ORO ako je orginal mesto trteba da ima i  sedam groba ima i stari put kaldrma i dajle je orlovo gnezda posle orlovo gnezda ide  dervis  i dajle je srn kamen i dajle je vodenicki kamen iz nega se meri u sedam groba ima jos dajle da ti nepisem jos mnogo su  sve ovo ako ima neko ne ka se javi ako neko zna gde je tacno ja glavu da jem  veliki poz svima pop martin himovic i kluc
Odgovori
#15
HIMOVIĆU TI SI NA POGREŠNU LOKACIJU.............
Odgovori
#16
Ne Himovic je u pravo ali druga lokacija mnogo bolja je i iiiiiiii
Odgovori
#17
(03-02-2014, 12:50 AM)martin1971martin link Piše: Ima vise tipova lokacije takozvani "ORO", moglo bi to biti hajducko, komitsko ili sta znam kakvo.
Ko ima bilo kakvi opis oko "kameno oro" da se javi da uporedimo ono sto ima on sa ono sto znam ja.

Dodao bi da se radi o nabiljene kamene ploce u zemju u vidu oro.

Za saradnju moju pitanja su kako/sta kod njegov opis se trazi,
dal da budu u krug ili kako,
koliko bi trebalo biti kamenja,
mozda se spominje znak/znakove,
kao i to na kakvu lokaciju trebalo bi se nalaziti (primer njiva, polje, versko mesto, planina, tumul i tako dalje),
mozda ima upisano udajenost kamenja ili duzina za to ORO.                 
          nisi reko potez gde je OPO...........ima sa 6...7....9..kamena ima znak na kamen ima lik , krstevi gajde.... samo u radinu livadu nema znaka.
Odgovori
#18
Drugi put
Odgovori
#19
pitao sam Martina  pošto je on počeo temu ...............
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)