Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vlahova mahala
#11
vlahova mahala je u selu Vlasi, postoji sve od navedenog samo po tom tvom opisu su isli dosta njih i sve je prekopano i unisteno.
Odgovori
#12
Pozdrav svima.ne mogu a da ne napisem da bih  barem koliko toliko pomogao nekom,branko probaj malo bolje da objedinis pisanija barem ona koja si iznosio na forum za tebe mozda dodjes do nekog resenja kao sto su znaci iostave posto ti je to pisanije dosta sifrovano.za ovu mahalu izbaci i vlasi i custicu jer nije tamo.
Odgovori
#13
Zdravo svima
Postoje nekoliko opisa za Vlahovu mahalu....Ja cu napisati sada samo jedan opis:
Mahala od tri kuce koja se zove Vlahova mahala. U prvu kucu( u jednu od kuca) poznaces je jer je napravljena uz stenu a krov je od kamena uradjen ,toliko je nisko da koza moze da se popne i po krovu da ide.Kuca je polu ukopana a pola zidana.Kada pogledas od vrata napolje videces baru (voda ,bara) Grede su grubo radjene secene su sa bradvu i kovane sa ciganskim ekserima.Voda iz izvora koji se nalazi iza kuce je sprovedena kroz podrum i izlazi u onu baru.Pomocna kuca u kojoj su bile ,trmke  gleda u vocnjak ,...tamo ima jedno staro,  drvo kruska i u njemu ima nekoliko kursuma..vocnjak je  sacinjen samo od krusaka..iznad tog vocnjaka ima magila i u njoj ima nekoliko grobova ..gde je ona kruska u kojoj su kursumi mesto se zove plandiste ...vise plandiste postoji ukopan krst miro...od kruske nizbrdo ide se do potoka sa desne strane potoka ima kladenac u stenu, tamo je zmija iskovana..a onaj kladenac iz kog voda ide kroz kucu ,.. ima na kamenu iskovan kantar od 82 oke i toliko para ima gde sa koleno stanes kada se savijes da pijes vodu........
i odatle ides u pesteru koja se nalazi kod ....
Pozdrav
Odgovori
#14
tooo..suzava se krug....
Odgovori
#15
jeste suzava se samo sto laki kes zna gde je mahala ali izgleda nece da kaze coveku.
Odgovori
#16
Mnogo obruca ima krug dok dodjes do centra ali gde je taj centar.... neznam ni ja sve  a i zasto bi,neka ostane nesto i za generacije posle nas ipak nije losa ideja napisati jednu knjigu na ovom nasem srpskom jeziku  a mene mrzi da pisem pa neke stvari ne komentarisem.pozdrav isrecno sa nagadjanjima gde je ova mahala, nastavimo
Odgovori
#17
Aman ljudi zasto ste se razocarali kad i ja treba da odem da vidim dali je to to nisam ni ja siguran.pozdrav
Odgovori
#18
Vlahova mahala postoji iznad nje na severozapad ima tri gramade iz jednu ulaz pravo u prostoriju iz te prostorije ima hodnik na istok i zapad ,kad podjes na istok  kroz hodnik ima gde silazis na drugi nivo.dtugi ulaz je gde je vurnja,nisam bio kod kladenac gde je izvedena voda. Ko ima orivinal neka se javi u pp za dalju saradnju pozdrav.
Odgovori
#19
Pozdrav BrankoV! Sta jos imas za to mesto mislim da znam nesto o tome.
Odgovori
#20
dali se pominje ime neke osobe u opisu?
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 8 Gost(a)