Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tilva Tomi-Istočna Srbija
#1
Neznam dali neko zna nešto o ovoj lokaciji,ako neko zna nek pomogne,ja ću ukratko ispričati ono što znam i što sam video.
Po pričanju starih ljudi na lokaciji zvanoj Tilva Tomi,je turska vojka imala zidanu kafanu i logor i odatle je nadgledala prolazak brodova na Dunav.Bio sam na ovom mestu pre dve godine,ima uzvišenje -stena odakle se vidi deo dunava na toj steni je uklesan veliki krtst,čak su bile i merdevine improvizovane spuštene u pravcu krsta pošto su tu dolazile razne ekipe i radile.Priča se da ima velike turska ostava.Ja sam video sa strane zidine od velikih kamenih blokova(usred šume),Po pričanju pojednih ekipa koje su dolazile nalazili su razna turska orudja razbacana oko stene.Slike će biti tek na proleće jer je lokacija dosta daleko.
Odgovori
#2
Zapisan cisto sumnjam nije hajduckog porekla takodje i ne verujem da ima neki znak jer ko god da je to ostavio taj si je znao....ali ipak pogledaj markantna mesta kada se popnes tu gore jer i taj koji ga ostavio je voleo da ga ima svaki tren na oko...zimi se sve bolje vidi zato bolje to odradi sada nego kada bidne prolece inace ce dodje djavo po svoje za sve ostalo ovde ima dosta koji znaju sta jos ima bitno samo lepo pitaj komsi Wink
Odgovori
#3
Hvala na pomoći,sad mi je jasnije,ako se otopi ovaj sneg(jer je dosta napadao,a veoma je daleko),odoh da sve to lepo pogledam kao što si mi rekao,i da uslikam bitne stvari Smile
Odgovori
#4
ovde cu krarko da se zadrzim al na pocetku da kazem da sam i ja pre 2 godine bio na tiva Tomi pa da nismo ono bili zajedno al potvrdjeno da to nije ustemovan krst vec prirogan
Odgovori
#5
Možda smo bili zajedno,neznam,znam da se tu traži ostava,video sam na ulasku sa leve strane u visini očiju da je neko ištemovao to što je bilo na kamenu,pretpostavljam da su bili neki znaci,popeo sam se na stenu,video ,merdevine i deo,liči mi na krst,a sve priče su da je veliki isklesan krst,nisam smeo da se spustim,ima sa leve strane kad ideš prema steni dosta zidina,kamenih blokova-ali od ostave još ništa.

Odgovori
#6
prema mojim saznanjima tu nema veze sa tursku ovo bude izmedju dva rata tu su bile radnicke spavaone i menza radnici su sekli sumu i zicarom na nize transportovano na sleper na Dunavu
Odgovori
#7
Onda nam se zasnanja ne poklapaju ili nemislimo na isto mesto,ostava je postojala,postojao je i plan.,nažalost čovek koji je imao plan je umro.Nadjena razna orudja od turaka,lično sam se uverio,kosti turaka itd,razbacano oko stene,možda su kasnije tu sekli šumu uglavnom je bilo Turaka Smile
Odgovori
#8
mozda ima raznih prica naravno meni su pre 23 godine neki sa planom dali zadatak da trazim tilfa Tomi i veliki krst jasno da bude metar sa osamdeset i dva prsta u dubini ustemovan naravno da sam tragao  i bio al sa nije uklapalo i pre dve godine pojavi se covek iz krajne sa istim planom jos deda vice na nas ja hocu da vas obogatim a vama tesko da trazite tilfa Tomi i tak krst i odoh pre dve godine kazem ponovo na ovo mesto ta proverim ali opet kazem krst je prirodan nije pravi,jer me odavde jedan slaze da je jedna strana ipak u stemovana medjutim i to nije bilo tacno..
Odgovori
#9
Takav veliki krst ima u Crnoj imam i sliku postaviću je a vi znate gde je to i lepo se vidi.
Odgovori
#10
da ima logike da bude tamo ja sam tad kad mi dao ovaj zadatak da trazim taj veliki krst neki me uputili u Laznicu secam se da od kuce do kuce nasao sam nekog dedu koji navodno zna taj krst bilo je to vece nije ni nas pozvao u kucu da popricamo o tome ostao je dogovor da se nadjemo jos koji put al deda je potvrdio pricu da zna jedino se ne secam zove li se i to mesto tilva tomi ovi sto me uputili da trazim taj veliki krst rekli da je tu jevrejska ostava ili riznica sta li je vec a spominje se da tu treba da bude i neka kraljska kruna
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)