Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
čemerikova poljana
#21
kako ocesh himovicu ali da znash znam je ,i cemerikovu livadu i mali greben i veliki greben i tako dalje.,a ispod i vodenicu na stenu gde je buka vezana lancem.................................
Pozz
Odgovori
#22
(05-03-2014, 04:44 PM)crnotravac link Piše: Crnotravski kraj plana mesto cemerika padina znam gde je u njoj ima nekoliko izvora koji stvaraju potok i u toj livadi koja je pod nagibom tj padini ima nekoliko kamena
          crnotravac jeste da je blizu tebe jedna čemerikova poljana samo moraš da se spuštaš 8 metra sa konopac da ušo u poljanu...........
Odgovori
#23
Neznam na koji deo mislis i dali si bio tamo jeste strmo ali za ovaj deo gde se mesto zove cemerika padina ne trba konopac stim da kad izadjes na gore ima drugi izvor pored njega ima dva kamena i na jednom znak zmija koliko se  secam nisam bio tamo duze vreme.
Odgovori
#24
Crnu travu okolina vlasotinca ili jezera Vlasinskog.....
Odgovori
#25
nije tamo ,ima slicnosti podudaraju se ALI..... :-\
pOZ
Odgovori
#26
Crna trava planina plana........
Odgovori
#27
Cemerikova poljana ,suva planina u blizinu smrdan kladenac Winka ispod greben veliki i propast provalija :o
Odgovori
#28
(28-11-2013, 06:02 PM)dark man link Piše: ČEMERNIK

Pođi po potoku ima tri ploče, pod ploče kazan. Uz reku ajde uz zuber, sa leve strane tri duba i dva groba. U grobovima devet tovara . Nad grobovima visoko brdo mesto Tumba. Kad ideš pogledaj carigradski drum. Pogledaj pod znak pare. Kad pođeš uz potok ima sofrište pod njega pare. Čemerika livada, u livadu ima dva kamena kao dva vola kad leže i na ta dva kamena ima rupe kao zvona i pod njih pare. Na sredinu livade ima česma izvire voda i odmah se gubi. Da klekneš da piješ vodu gde su ti prsti od noge tu su pare i tri gramade kamenje u srednju pare. Od izvora tri kamena na trougao pobijena pod njih pare.


Gde je taj kladanac u okolini Sokobanje?
Odgovori
#29
mislim da je to na cemerniku crna trava
Odgovori
#30
Mladjane,na Devici ima i smrdan i Pavlov kladanac,za druga mesta sa ovim nazivima neznam.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)