Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
čemerikova poljana
#11
Kočini planovi ............Koča Kapetanović-Andjelković bio koji se pobunio protiv turaka on je vodio četri godine borbu protiv turaka.Ubili su ga turci 1788 god. u okolini Kladova.Sa sobom je ostavio veliko sakriveno blago koje je opljačkao od turaka,njegov plan je bio 7 metra. krenuo od Sokobanje preko Ozrena-Devicu preko Suve planine  do Krcapunja do Besne kobile i vranja.On za 4 godine ostavio para da 4 lokomotive sa po deset vagona nemogu da povuku pa vidi sada koliko je to velika laz......................................sve ima a ono glavno nema i nezna se gde je..jbd........ima jedna poslovica imala majka dva sina jedan bio veoma pametan a drugi je bio zlatar .......a ja sam taj, takav nam je horoskop jbg...............
Odgovori
#12
Halo BrankoV, dali bi hteo da detaljnije napises o tom blagu Koce Andjelkovica. Gde se to spominje, da ni vozovi nemogu da povuku.
Odgovori
#13
ja za cemerkike livade imam drugi opis trazi se pavlol kladanac.....tu su kao uzete pare 8kg u kotle ....Plandzija je bio tamo i sve zivo pretrazio i nije naso nista...ja sam jedno leto proveo celo tamo i naso stojka tako da najverovatnije ili uzeto sve ili laznjaci samo toliko od silne pare Smile a da ne pricam da su hteli divlje zveri da me rastrgnu....nije ni devica naivna jbg .... Wink
Odgovori
#14
setio sam se jos jednog detalja .....dali pise kod vas da je pavlov kladanac taj kada krenes da se napijes vodu ima uklesan krstic ispod place po tome se poznaje taj kladanac.....znam da je orginalni kladanac unisten jer su pare navodno bile pod njega ali mislim da je moj opis laznjak iako je na koznu mapu.....ali jedan iz Beli potok navodno uzeo te pare medjutim i danas ne znam dali laze ili ne samo znam da je bio puka beda i kada je naso taj kladenac odjednom izgradio kucu,kupio stan,kola itd a do tada bio kao sto rekoh beda na kvadrat.....
Odgovori
#15
НА ЦЕЛ БАЛКАН ИМА 7 ИЛИ 8 ЧЕМЕРИК ЛИВАДИ
Odgovori
#16
Samo mose da kasam deka tesko e da se najde    POLJANATA    ava vasi za site  sto ke citat  poz
Odgovori
#17
iii ebago jas ja znam livadata
Odgovori
#18
Poslao: Gorki
« poslato: danas u 21:52 » Umetnite citat
iii ebago jas ja znam livadata


CEL SIVOD KE JA BARAS I NIKOGAS NEMA DA JA NAJDES  NE LASI    KLUC
Odgovori
#19
Sta vi podrZumevate pod cemerikovu poljanu ili livadu.
Odgovori
#20
Crnotravski kraj plana mesto cemerika padina znam gde je u njoj ima nekoliko izvora koji stvaraju potok i u toj livadi koja je pod nagibom tj padini ima nekoliko kamena
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)