Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uklesana šaka,srndać,polumesec i crkva
#1
Eto drugog kompleksa znakova. Iznad vodopada se nalazi uklesana šaka preko koje prolazi voda samo kada je veći vodostaj. Od islesane šake pada voda u vidu manjeg vodopada.Na steni iznad vira,gde pada ovaj prvi,manji vodopad se nalazi uklesan srndać sa savijenom prednjom nogom. Na žalost slika srndaća je jako loša pa Vam je ne možemo prezentovati, ali se na licu mesta jako dobro vidi. Obeležena je lokacija tog srndaća na jednoj od slika. Takodje se na drugoj steni,takodje u skoro istom nivou sa srndaćem nalazi neka godina koja je uklesana, ali je tečko odrediti o kojoj je godini reč jer su je ljudi "doštemavali". Sa ove lokacije kreće drugi vodopad koji je daleko veći. a nedaleko od njega se nalazi uklesani polumesec. Pored polumeseca sa leve strane se nalazi uklesani mali krstić i takodje još nekih znakova koje je teško raspoznati. Ispred polumeseca se je nalazio kamen, pored staze koja prolazi ispod polumeseca, na kojoj je bila uklesana mala crkvica(manastir?) sa polukružnim svodom, ali su braća ovaj znak ispreturali tako da ni ovaj znak više ne postoji. Naravno ima li neko saznanja o ovim kompleksima znakova?
Odgovori
#2
Evo fotografija koje sam uspeo da po,jakom sumraku da naslikam!


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
                   
Odgovori
#3
Palac šake je okrenut uzvodno, a prsti pokazuju na stenu iznad isklesanog srndaća!


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Odgovori
#4
Milane jel to Ostrovica kod R.G.?
Odgovori
#5
treba da imam nesto od toga najbolje da popricamo licno u vezi sa tim
Odgovori
#6
Citat:Milane jel to Ostrovica kod R.G.?
Jeste to je ta lokacija! Samo izvoli, stojim na raspolaganju u vezi razgovora.
Odgovori
#7
Milane da to je Ostrovica i da priznam tamo nikad nisam bio a toliko ljudi me je zvalo tamo i opisivali teren i te znakove al eto mozda se nije dalo,relativno blizu je posto ja sam u Majdanu a na daleke relacije nije mi bilo tesko da idem.Milane ako si iz ovog kraja ili bolje iz ovog mesta nije tesko das me pronadjes reci cu ti kako samo reci kad budes hteo da dodjes u grad i kazem o svemu ovome da licno popricamo analiziramo i ako se uklapamo onda idemo na teren pozzzzzzzzz.
Odgovori
#8
Citat:Milane da to je Ostrovica i da priznam tamo nikad nisam bio a toliko ljudi me je zvalo tamo i opisivali teren i te znakove al eto mozda se nije dalo,relativno blizu je posto ja sam u Majdanu a na daleke relacije nije mi bilo tesko da idem.Milane ako si iz ovog kraja ili bolje iz ovog mesta nije tesko das me pronadjes reci cu ti kako samo reci kad budes hteo da dodjes u grad i kazem o svemu ovome da licno popricamo analiziramo i ako se uklapamo onda idemo na teren pozzzzzzzzz.
Auromajdan, ja sam na privremenom radu u Austriji,zaista neznam kada ću doći dole u naše krajeve. Pogledaj sajt o mom selu Krivelju, pa će ti sve ostalo biti jasno. Pozdrav zemljače,čim pre stignem srešćemo se svakako,zašto da ne! Dve glave uvek bolje razmišljaju neg li jedna Wink WinkWink
Odgovori
#9
vazi Milane nije problem kad budes dosao ovamo da se cujemo i vidimo i o svemu da porazgovaramo.a pogledacu sajt pozdrav
Odgovori
#10
Milane da ne zaboravim da te pitam poznajes li mozda jednog Deska zvani Misterija iz ovog kraja ako ga poznajesonda i mi se znamo sa jednim milanom smo bili u suvu planinu a Milanku znas?
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 6 Gost(a)