Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako pravilno postupiti ?
#1
Ima jedne mesto u sumi o kome mi je deda pricao a od skoro sam saznao i gde se tacno nalazi,naime po price u sumi se desio okrsaj turaka i hajduka i mrtvi turci su sahranjeni na mesto koje seljaci zovu humka.Da li da se motam okolo ili ne ako detektor nesto nadje da li da kopam i sta ako naidjem na kosti ???
Odgovori
#2
sa md u all i samo uzivaj koske za koske ili iztrulele ili ako su tu neka ostavi ih gde ih nadjes ......e sada mozda neces da nadjes mnogo jer su oruzije pokupili (reciklaza u takvo vreme) ali po koj prsten mozda nesto licno neki jatagan ukrasni to mozes da nadjes jer bolje da bude to kod tebe nego da truli u zemlju a sve ostalo ne brini i da jos nesto pedantno pregledaj md sumu jer moze svuda da bude nesto kasvetno Wink i gde god mozes zavuci sondu! srecno druze Wink
Odgovori
#3
Ne znam sta da radim,jako sam radoznao a opet ne bih voleo da dolazim u dodir sa kostima,da li je bezbedno da se diraju i da li je potrebno nesto sem rukavica ?
Odgovori
#4
Ako tako razmisljas ti onda zapali svecu i okadi grobove pa onda radi
Odgovori
#5
To svakako,ali zanimam me da li kosti mogu da budu prenosilac neke bolesti ili tako neceg ?
Odgovori
#6
Poz

Papovka,pitanje je na mestu i normalno je da brines za svoje zdravlje....savet,hiruske rukavice-latex,i hiruska maska za svaku eventualiju...a opet,aparat pre nego krenes da raskopavas pozz
Odgovori
#7
Hvala,a da li neko zna odprilike na kojoj dubini bi hajduci pokopali turke s obzirom da sigurno nisu pravili cele ceremonije vec su ih pokopali na brzinu ?
Odgovori
#8
znas kako,detektor u sake,nekopaj nasumice..
dubina..pa kolko godina je proslo to je i dodatno utonulo verovatno...
Odgovori
#9
PaPovka Ipak nemoj imati dodir sa kozom i disajnim putevima. Bolje spreciti nego...stradati.
Odgovori
#10
moje je misljenje da mrtve treba ostaviti u miru,svakako treba proci detektorom,ali bez ozbiljnog razloga ne bi trebalo kopati,sto se dubine tice , mislim da ona nije toliko duboka, tako da solidan Detektor u diskriminaciji moze lako da odradi posao,cisto sumnjam da tu moze necega biti jer u ta davna vremena, i opanci su bili dragocenost tako da verujem da je sa pokojnika i odeca skinuta, ali ako se okrsaj desio na brzinu moguce je da je nesto i ostalo, iu blizini nesto sakriveno,ovo je moje misljenje ija bih tako pstupio, a sad svako ima svoje misljenje,ali ipak trebamo pre svega biti ljudi,u isto vreme uzivati uovom hobiju i neizvesnosti Koje ono pruza,ali imati i postovanja i razumevanja jer samotako mozemo uzivati u ovom hobiju
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)