Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ко је фалсификовао и забранио праву србску историју?
#1
Maлo дa рaзjacнимo нeke cтвaри....

Важност историјe, као науке, по живот сваког народа и по односе међу народима, толико је велика да је њојзи тешко поставити одреднице. У античком добу, то јест у времену високог културног уздигнућа човечанства, историја је постављена на прво место међу наукама и она је то место задржала за сва времена. Баш због таквог њеног положаја, важности, њене улоге судије да сваком призна шта је чије, она је била изложена тешким нападима с намером да се подчини схватањима појединих народа или центара утицаја. Име ове науке – историја, је србиског порекла и највероватније оно потиче од Сирбина Кандавлова, из Сарда, оца историје, Херодотовог претходника и узора, који је живео у другој половини 6-ог и првој половини 5-ог века с.е. Сирбинова позната дела су Људејка и „Магика“. Грци помињу Сирбина под именом „Ксантос“ и о томе ће бити говора у овој књизи. Историја је истрага и подразумева истраживање истине У античком времену историју су одвајали, као истину, од разних прича, скаски и поведа о нестварним, измишљеиим догађајима. Од средњег века па до данас историја је толико преличена и извитоперена да су многи словесници почели да сумњају у њену улогу као науке. Ово дело има улогу, поред осталог, и одбрану историје као науке, где се она поново ставља на прво место међу наукама, те јој се као таквој враћа смисао истине какав је она имала у античком времену. Овде се ради о једном потпуном ослобађању историје од робовања политичким циљевима појединих нација.

Први удар на историју извршен је од стране Ватиканске Цркве, када је она постала моћна у Европи и деловала попут снажног покрета у правцу стварања поретка према њеним потребама и назорима. Други удар на историју извршен је од марксистичког покрета, у последња два века, желећи да створи поредак према својим назорима. Па пошто њихови назори, у оба случаја, нису били природан наставак историјског развоја, него његово насилно скретање, и једни и други су се окомили на историју као препреку на путу ка остварењу њихових идеја. Ради тачног одређивања простора деловања ова два противисторијска покрета, први називамо, по његовом средишту- Ватиканијом, а други који је без средишта, по његовом оснивачу - Марксонијом. Стожер око кога се све окреће у деловању Ватиканије, на историјском плану, јесте Римска Империја, која је натурена као заједнички именитељ католичких народа. Ти католички народи, посредно или непосредно везани за Римску Империју, односно Ватиканску Цркву као наследницу и продужетак исте, представљени су као носиоци укупног историјског развоја: они су једини историјски народи, они су историја. Ван тога и поред тога не сме да постоји било шта, нема ни историјских народа нити историје. Једини изузетак су Грци, које је Ватиканија употребила као оружје број један за разарање и прикривање србиске историје.Противсрбиска и противсловенска улога Грка, на историјском плану, била је толико велика и важна за Ватиканију да их је она издигла на степен надприродног феномена културе и просвете и представила као неко острво у мору варвара. Античка Европа била је сербиска, културно, језички и добрим делом народски. Ватиканска Црква је, под изговором ширења хришћанства, рушила сербизам и па његовим рушевинама стварала нове државе и народе, и нову њену културу. Најтежи ударци сербизму су нанети између осмог и четрнаестог века. Њено новостворено стање Ватиканска Црква је потом бранила свим средствима, међу којима је била нарочито изражена цензура античких писаца и над свему што је објављивано. А хришћанство које је она ширила, мачем и огњем, било је пре све друго до стварно хришћанство. Са хришћанском вером ишло је уједно и расрбљавање покрштених народа. Стара србиска вера је била врло блиска, у основним начелима, хришћанству, које је много шта наследило из старе сербиске вере и културе. То је био разлог више за Ватиканску Цркву што је прогонила сербиску културу и уништавала народе њене носиоце. Гвозд копља Ватиканије био је и остао уперен на Србе, зато што су они носиоци европске историје и у историји предводници словенских народа. Марксонија је створила свој поглед на историју и представила је као један непрекидни ланац догађаја повезаних са борбом класа. Иако је империја Марксоиије била у словенским земљама, она је по духу и делу била противсловенска и нарочито противсрбиска.

Прво копље на Србе бацио је лично Маркс, када их је у својим новинским чланцима називао свим погрдним именима, под изговором критике за њихово буњење против Турака, у ствари зато што се боре за своје ослобођење од ропства. Српска историја се није, ни у којој сразмери, могла уклопити у марксистичке погледе на историју, то су две потпуно неспојиве и противречне целине. Изговори су могли бити различити, али антисрбизам Марксоније био је сталан. У Совјетском Савезу, водећој држави Марксоније, „Бољшаја Совјетскаја Енциклопедија“ служила је као званично мерило стања и гледишта Марксоније. У томе делу Срби су приказани као неки ‘ узгредни производ историје, заправо као неисторијски народ. У друтом издању од 1935 године, Србима је посвећено пола странице, а Албанцима страница и четврт. Србији је посвећен простор од десет страница, а Албанији од осамнаест страница. То је био однос према нама једног народа чија се стара историја и порекло не могу одвојити од иаших. Пошто су Албанци, што се историје тиче, најсиромашнији народ у Европи, узели смо њих за упоређење. Према „Бољшој Енциклопедији“ Срби су иза Албанаца, то јест на задњем месту у Европи? Између Ватиканије и Марксоније ми Срби смо се нашли као између чекића и наковња.Државна политика и водеће србиске научне установе биле су у њиховој служби. Сваки глас истине и сваки покушај научног продора нападани су са свих страна и сламани. ( Др Јован И.Деретић ).

Др. Јован И. Деретић Од ране младости желео је да се посвети изучавању историје Срба и читао је са посебном пажњом све историјске књиге и чланке до којих је долазио. Центар пажње све више заузимало је питање порекла Срба и старија србиска историја. У Југославији 60-тих и 70-тих година двадесетог века усмеравати се на проучавање старије србиске историје значило је дословно: губљење времена. Недостатак извора био је потпун; дела античких писаца нису била доступна ни на изворном језику, а камо ли у преводу. У време Титове диктатуре сматрано је политички подозривим чак и помињање србиске историје и објављивање радова из исте забрањивано. Нигде на свету није постојала нека школа на којој је предавана србиска историја и не само то, него нигде није ни прихватано да је она постојала пре седмог века н.е. Жеља тада младог Јована И. Деретића да постане историк и да се посвети изучавању старије србиске историје није била остварљива кроз постојеће, школе и научне установе, Остала му је само једна утеха и пример: антички историци. На њих се угледао, и њиховим путем пошао. Појава првог тома ,,Историје Срба“ од истог писца у Ници 1975. год. била је у ствари постављање темеља новој србиској самородној историјској школи.Врло мали број људи је то тада тако видео и разумео шта се у ствари дешава.Али од тога времена па до данас објављено је више дела у вези са старом србиском историјом и сасвим је извесно да ће их бити још велики број.Сва та дела су се складно уклопила на већ постављеном темељу.Ово дело представља кров зграде, највишу тачку до које је историјска наука могла допрети.Сада се уједно са постигнутим успехом поставља питање неодложиве реформе историјске наставе у школама. Пошто је садашње схватање националне историје било засновано на једном сквозном гледишту на историју, опречном, настраном и погрешном у односу на историјску стварност, оно мора да се одбаци.Одржавање досадашњег стања противнаучним и насилним методама може, поред вишеструке штетности да изазива само ругу и подсмех. Ни један словесан човек не може дозволити да сам од себе прави будалу, па још мање то један народ може дозволити.

КЊИГЕ ДР ЈОВАНА ДЕРЕТИЋА (pdf):
Jovan Deretić – ANTIČKA SRBIJA:
http://www.4shared.com/account/file/6885...rbija.html

Jovan Deretić – NOVA VULGATA:
http://www.4shared.com/account/file/6885...lgata.html

Jovan Deretić – ZAPADNA SRBIJA:
http://www.4shared.com/account/file/6886...rbija.html


Mapcoвац
Odgovori
#2

http://www.youtube.com/watch?v=3zmTWre4PP8
Odgovori
#3
BRAVO !!! ODLICNA TEMA . Wink
Odgovori
#4
OSIM PROCITANIH JOVANOVIH KNJIGA , SLUSAO SAM UZIVO NJEGOVO PREDAVANJE , MISLIM DA JE  TO BILO  1996-97 GOD. SVE VISE SHVATAM DA JE VEROVATNO BIO U PRAVU.A I DANAS JESTE.
Odgovori
#5
Чак су и крвати ово објавили...

Marijana Vasiljevic
Ovde je neko namerno u tekstu napravio gresku,nije rec o haplogrupi R vec I2.
Grupa I je jedina Evropskog porekla (nosioci su proto evropljani u njih spadaju ex jugosloveni i skandinavi),a rusi su mladje grupe R koja nema evropske korene i sem jezicke nikakve genetske veze sa srbima starosedeocima. Pa cak i sama slika ukazuje na I. Kad se genetika politizira cuda se dese. Naravno da su najstariji,to je genetika internacionalna odavno kazala. I jos uvek to tvrdi.
Srbi indijanci evrope!


Biokemičar s Harvarda analizom gena utvrdio da su Srbi najstariji narod, da potječu od Noinog sina i da je Balkan pradomovina svih Slavena, pa i onih koji su otišli u Indiju pa su ih nazvali arijevci

[Slika: geniS1_601764S1.jpg]

Američki znanstvenik ruskog porijekla Anatolij Kljosov, gostujući profesor na Harvardu, objavio je niz knjiga u kojima tvrdi da je Balkan bio pradomovina svih Slavena, pa i Rusa.

VEZANE VIJESTI

Vijesti
Veliko istraživanje: Polovina Hrvata potječe s Bliskog istoka. Preživjeli su ledeno doba u Europi
Makedonski znanstvenik tvrdi: Hrvati imaju DNK sličan kao Srbi i Bošnjaci
Naime, on je analizom gena R1A1 koji je najčešći u dinaridskom području Balkana i kolokvijalno se naziva "ilirski", zaključio da su od Srba potekli svi današnji Slaveni, ali i većina naroda Europe.

Ti "geni kameni" stari su 12.000 godina, dok su drugi stari od 4 do 7 tisuća godina i svi indoeuropski narodi u Europi imaju preko 40 posto tog gena, kako tvrdi 67-godišnji Kljosov.

Svi Slaveni su došli s Balkana i potomci su Noinog sina
Prema njegovoj studiji, preko 60 posto tog gena imaju južni Slaveni u Srbiji, BiH, Hrvatskoj i Crnoj Gori, ali se ista koncentracija nalazi i na sjeveru Europe - u Danskoj, na sjeveru Njemačke, na jugu Skandinavije i u Velikoj Britaniji.

Biokemičar Anatolij Kljosov u svom znanstvenom radu tvrdi da su se potomci Noinog sina naselili isprva u donjem toku Dunava - na prostoru današnje Srbije - da bi zatim išli prema sjeveru.

Kako napominje srpski Telegraf, u ruskim školama se doista učilo kako su oni došli "sa one strane Karpata".

Kljosov je na osnovu mutacija genetske haplo grupe karakteristične za Slavene zaključio da su svi Slaveni došli s Balkana, ali da su je i indijska kasta arijevaca nastala dolaskom Slavena s područja Srbije u Indiju, prije oko 3.850 godina.

Zaključak studije ovog američkog znanstvenika ruskog porijekla o Srbima kao "najstarijem narodu" zdušno su poduprli mediji u Srbiji, iako zemljopisni prikaz rasprostranjenosti 'dinaridskog gena' u Europi pokazuje da se najgušća koncentracija ovog gena nalazi na području Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Indoeuropski jezici sa Balkana stigli u Indiju
Profesor Kljosov tvrdi da su indoeuropske jezike (u koje pripadaju svi jezici Europe osim mađarskog i finskog) Praslaveni donijeli u Indiju, Iran i Afganistan.

Ti Praslaveni dinarskih gena, koji su na Balkanu živjeli još prije 12.000 godina, prema studijama Kljosova, nakon dvjestotinjak generacija dolaze na ravnicu istočne Europe i tamo se prije 4.500 godina pojavljuje genetički predak današnjih Rusa i Ukrajinaca.

Petsto godina kasnije dolaze do južnog Urala, a nakon 400 godina pojavljuju se u Indiji, u kojoj danas živi oko 100 milijuna ljudi s tim genom.

Kljosovljeva teorija, utemeljena na njegovim analizama DNK, postavlja "na glavu" dosadašnja vjerovanja o smjeru migracija naroda indoeuropskog kulturnog kruga, te izaziva podvojene reakcije na svim stranama.

Kljosov je 1990. godine preselio u SAD, gdje je već radio kao gostujući profesor, a u bivšem Sovjetskom Savezu bio je poznat kao vođa znanstvenog tima koji je organizirao prvu internetsku mrežu na tom području ranih 80-ih godina.
Odgovori
#6
Пешић и синови  тумачи прећутане историје

Део из ИНТЕРВЈУ-а са Весном Пешић | SEPTEMBAR 27, 2013 00:15


Познато је да су историју Словена одувек писали несловенски аутори, пре свега припадници такозване германске или нордијске историјске школе, чинећи то игноришући чињенице, понудили су свету пројекат а не истину, креацију а не спознају. Другим речима, ова историја би се могла назвати историјом у служби политике којом је омаловажена целокупна духовна и материјална словенска цивилизација. Посебан акценат ови аутори су дали својим интерпретацијама миграција у балканској прошлости, растемељујући и укидајући Словене у прошлости и њихову историју. Примера ради, прва информација коју наши ђаци добију у школи јесте да су Словени дошли на Балкан у 6. и 7. веку и са овим комплексом вечитих луталица и дошљака, који је очигледно програмски наметнут, наше генерације живе столећима. Истовремено, најновија истраживања потпуно су научно побила овакве тврдње, доказујући да су Словени, Срби на овим просторима аутохтони народ… Имајући у виду наводе званичне историје да су Словени били неписмени до 9. века, док их арапски путописци називају „народима књиге“, а најновија лингвистичка проучавања утврдила да је српски језик древног порекла итд. намеће се утисак да је неко то намерно прећутао или фалсификовао, не би ли доказао заосталост словенске цивилизације у поређењу са другим народима у Европи. Наравно, и о цивилизацији која насељава туђе просторе, која је ни мање, ни више – освајачка.

Ако погледате словенску историографију у прошлом и овом столећу, видећете какве је све утицаје трпела. То је био програмски притисак и (само)оптерећење идеолошким и политичким захтевима у истраживању и презентовању историјских чињеница које су могле бити прилог за свестраније и научно заснованије расветљавање словенске цивилизације. Смишљеним занемаривањем важности извесног дела историјских извора и грађе, индолентним односом према истраживању нових извора и грађе који би суштински изменили иначе артифицијелну слику историје, настао је један морални однос извесних надлежних научних институција који је ослободио простор за појаву анемичних, исконструисаних и јалових теорија, с једне стране, и појаву псеудонаучних, дилетантских хипотеза, с друге стране, што је паралисало стваралачко истраживање, умртвило прави научни рад и нанело непроцењиву штету образовању и јавном информисању. Библиотека „Трагом Словена“ покренута је управо да јавности пружи документоване доказе о пореклу, животу и достигнућу најбројнијег словенског народа Европе који је тако дуго и неправедно био скрајнут са главних цивилизацијских токова, а заправо је заузимао водеће место и формирао такозвану Прву Европу дуж тока Дунава на нашим просторима, још у доба неолита и даље.

Водећи светски археолози и лингвисти попут Марије Гимбутас са Универзитета у Калифорнији, Олега Трубачова из Москве, Робера Лириса из Француске, својим радовима, које смо ми иначе и објавили, доказали су порекло и етногенезу Словена управо из области нашег Подунавља, Винче и Лепенског Вира који су по њиховим мапама представљали Стару Европу одакле се цивилизација ширила у друге делове Европе и света.

То показује и књига „Словенска Германија“ нашег професора Иве Вукчевића са Универзитета у Лос Анђелесу. У питању је двадесетогодишњи рад у којем професор Вукчевић доказује древно присуство Словена у Западној Европи. Ти Словени нису могли да оставе толико бројне трагове свога боравка ако су нестали преко ноћи, нити дошли у том фамозном 7. веку из најнеприступачније области, како званична наука тврди, а били су и остали до данас најмногољуднији народ у Европи. Што је најинтересантније, доказе словенског присуства забележили су германски и англосаксонски аутори, и професор Вукчевић је само њихове изворе користио на хиљаду страна своје књиге!

Сличан је пример тротомног „Речника српско-санскритских речи“ Браниславе Божиновић где је ауторка доказала сродност српског језика са санскритом, језиком на којем је забележена најстарија књига у библиотеци човечанства Риг-Веда. Божиновићева је упоређивала српски и санскрит у смислу фонетике и значења на најстаријем нивоу Веда, јер пре Веда не постоји више ништа што наша цивилизација у овом тренутку познаје, и та сличност је толико велика да се српском језику више никако не може оспорити његово древно порекло и трајање кроз време све до данашњег дана.
Odgovori
#7
odlicna tema
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 5 Gost(a)