Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sta bi bilo kad bi bilo...?
#1
  Pozdrav kolege imam jedno zanimljivo pitanje za Vas. Posto sam nov u ovim stvarima, i amater, potrazio bih pomoc od Vas profesionalaca. Kada bih nasao neko zlato koja je ''procedura'' posle nalazenja? Cuo sam da treba da se ostavi u vodi da izvuce radijaciju, da treba da se ostavi par zlatnih predmeta na mestu gde se zlato iskopalo... I ako ga nadjem sa nekim cuo sam da treba posteno na ravne casti da se podeli... E sad verujem da su to samo neke stvari koje treba da se urade pri pronalasku, i da ih ima jos. Da cujem vase misljenje.
  Unapred hvala...

Odgovori
#2
Nadam se da nije kasno (a nikad nije kasno) da ti postavim odgovor na ovo tvoje pitanje koje se inace uzgred budi receno i nalazi na ovom forumu pa nebi bilo lose da forum ozbiljnije procitas i pretrazis jer postoje mnogi odgovori na mnoga pitanja. Ovaj odgovor je u formi "HJDUCKOG KODEKSA" koji je postavljen od strane jednog naseg clana:
1. Bratski je ostavljeno, bratski da se podeli
2. Jedan deo ostavite za naseg mrtvog druga
3. Jedan deo dajte crkvi da vas Bog cuva
4. Jedan deo zajednicki potrosite - na svece ,vino i na sahranu kosti onog od kog uzimate.
5. Jedan deo ostavite za godisnji pomen umrlog
6. Kako pise da je ostavljano tako i delite
7. Pare ne vracajte u zemlju i ne koristite  protiv Boga, kupovinu oruzja i kupovinu zena,,
8. Drugari koji zajedno dele njihova deca nesmeju da se zene ili udaju.
9. Dan kada ste uzeli, izvadili, taj dan se slavi kao slava  nas koji smo zivot dali za te pare
10.Ako neko iz drustva ode u zatvor i ne oda vas. Duzni ste da mu pazite porodicu i da mu ako mu oduzmu sve ,date po deo da i on ima
11.Za vreme dok se bratski uzima ostava, pare, ako neko naidje i njemu dajte deo jer je njega Bog poslao po svoj deo
12.Mi slavimo Djurdjevdan i Mitrovdan a vi nas tada pomenite kada casom nazdravljate
13.Sa ljudima druge vere i sa ciganima i ljudima koji u Boga ne veruju nemojte da radite nista
14.Ko u Boga ne veruje nema nikada pare da uzme , on ce samo da otima
15.Drustvo mora da odredi jednog ko cita molitve i sece kolac na slavu
16.Kada god nazdravljate setite se nas jer bez nas ne bi bilo ni vas
17.Ne budite alavi trudite se da budete skromni
18.Pomazite sirotinju da vas Bog cuva i vasu decu i unucice
19.Zlo nikada ne pomislite tada su nase pare proklete i seme nece da vam ostane
20.Ako sve ovo imate u srcu neka su vam nase pare alalne ali ako mislite samo ali u srcu Boga nemate opet su vam nase pare proklete zanavek Amin.

Pozdrav
Odgovori
#3
Hvala Grotagold, a da li je tacno to za radijaciju?
Odgovori
#4
Kako da nije tacno, cim ih ugledas oci ti ispadnu od radijacije  Tongue ;D
Odgovori
#5
(14-08-2013, 04:54 PM)Lovac na blago link Piše: Hvala Grotagold, a da li je tacno to za radijaciju?

LOVAC....nebi bilo loše da malo prelistaš forum..ima ovde dosta odgovora na sve što te interesuje i da ti mnoge nejasnoće budu razjašnjene ...bar od onih postavljača iole malo ozbiljnijih a ove što vole da se šale ... Wink 8) ...neka nek nastave i dalje ...srećom pa su ove jeseni voćnjaci prebogati i biće berićeta u vidu vetrene vodice tako da se nebrinem kako će da preguraju zimu... :Smile
Odgovori
#6
(16-08-2013, 06:53 PM)MilanAT link Piše: Kako da nije tacno, cim ih ugledas oci ti ispadnu od radijacije  Tongue ;D
Hahahahah veoma duhovito.. Big Grin
Grotagold.. Listam ja forum koliko god mogu, ali dosta je obiman, nisam jos sve stigao da procitam..  Smile
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)