Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
znak ili priroda?
#1
pomoc mala dali je znak ili prirodna?na 5m od kladenca naslagano kamenje i jedan izdvojen kamen okrenut na njemu ucrtano br 7.na drugoj slici sam obelezio gde je kamen ali se ne vidi od rdveta..inace je na suvoj planini


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
           
Odgovori
#2
ako nista drugo,boli te uvo nasao si majdan  Smile
Odgovori
#3
verovatno ostatak neke gradjevine po ovim slikama nemoze se tvrditi o cemu je rec treba i malo drugih slika (okolina) ali i dimenzije tog zida
Odgovori
#4
ako e za zlato majdan kupujem ga Smile!vidi >?
Odgovori
#5
evo slike okoline...kao sto sam reko iznad ovih kamenja jedno 5 do 10m nalazi se kladenac...kamenje je velicine odprilike 1,5x1,5m dok su ploce debljine nekih 5cm x 1m...baba mi je skoro 75god zivela tamo(tamo je rodjena)sada ima 84..nikad nije cula da je bila neka gradjevina tu...znaci tako stoji ko zna od kad


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
               
Odgovori
#6
Postovani g.Mladene,

moje je misljenje da je ovo grobnica nekog vaznog Tracanina.Iz prilozenih fotografija vidi se da je veoma stara gradjevina i da je tek kasnije tu nikla suma.Takodje vidi se da je radjeno naknadno pa je urusavan ulaz.Verujem kada bi ste kopali sanac oko gradjevine da dole ide bar 4-5 m.Moguce je da je tu kasnije nesto dodavano kao sto su Hajduci dodavali u Vizantijeske i Rimske ostave.

Jednom recju veoma interesatno.

S postovanjem,

Vudi Alen
Odgovori
#7
Ima ovde na forumu slicnih struktura, ljudi se ubili od kopanja  i nista..cista priroda..

A
Odgovori
#8
samo zanima samo dal ona sedmica ima neko znacenje ili je priroda?cisto da imam neki orijentir...za ostalo ce aparat da radi Smile
Odgovori
#9
ima , aparat da radi ...pooozz.
Odgovori
#10
AKO JE OD 1625 GOG TACAN JE AKO NIJE GRESKA POZ
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)