Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sinji vir
#1
sledeci nazivi mesta se nalaze  u blizini :  sinji vir,  iznad je mali vodopad ripaljca, pored ripaljce velika modra stena, kod sinjeg vira kazu da su bila klesana  2 pistolja koji su se gledali sada ih nema, u blizini sinjeg vira dva kamena koje zovu baba i deda, nizvodno drenova dolina (bela voda)  spaja se sa crnom vodom, mesto gde se spajaju se zove medov dol.

ima li neko nesta o ovim mestima?
Odgovori
#2
Zdravo
Po podatku : Sinji vir , do njega ima mala livada koliko za 50 ovce i tu ima kamen kao baba i na njemu ima iskovane pafte dva prsta fale da se spoje. Bela voda i crna reka iznad ima suvi potok...iznad suvog potoka ima gavran stena iznad nje orlov kamen......itd.
Odgovori
#3
Knjiga iz pecine?
Odgovori
#4
POZDRAV ! KOD SINJEG VIRA SE NALAZI  KLESANO PISMO 
NA STENI  (NAZALOST SLOVA I TEKST SU DELIMICNO UNISTENA )PA NEMOZE DA SE PROTUMACI. BLIZU JE  DRVO  KOJE U SVOJOJ KROSNJI IMA PUNO KAMENJA, KOJE JE SRASLO IZMEDJU GRANA (KAMENJE  JE TU POSTAVLJENO). U NARODU  POZNATO KAO DRVO KOJE RADJA KAMENJE....












































, DRVO KOJE RADJA KAMENJE ( TO JES DRVO
Odgovori
#5
(30-06-2013, 06:12 PM)kosac link Piše:Zdravo
Po podatku : Sinji vir , do njega ima mala livada koliko za 50 ovce i tu ima kamen kao baba i na njemu ima iskovane pafte dva prsta fale da se spoje. Bela voda i crna reka iznad ima suvi potok...iznad suvog potoka ima gavran stena iznad nje orlov kamen......itd.

iznad bele vode i crne vode ima suva dolina,  uglavnom od kamena, iima voda samo kad padne dobra kisa, i izlazi kod  babe i dede dva kamena.  Gavran stena  nije  iznad suvog potoka
Odgovori
#6
Sinjih virova ima na vise mesta...Jedan si postavio ti a vezan je za tvoj kraj..Kosac je ako se nevaram dao  deo opisa ali za drugi kraj dosta dosta  daleko od tvog..Derbendzija je dao par stvari a utu ima i oluk i izvor...To je treci Sinji vir. 
Ja sam znakove kokoska ,mecka i tri mecije sape posebno odvojio pod posebnu temu  Sinji Vir jer je to na sasvim drugom kraju nase Srbije...
Odgovori
#7
ja znam dva sinja vira, jedan je na staroj planini njega su prekrstili sad ga zovu plavi vir, a ovaj drugi je u blizini reke Jerme, meni se samo cini da za lokacije koje znamo nema opisa, a takodje za opise i sveske koje imamo nemamo mesta
Odgovori
#8
U pravu si ima ih vise a  i opisi terena  su slicni.To je namerno tako.Papiri  postoje izaci ce vec odnegde na belo videlo.A ti znakove i mesta cuvaj slikaj  meri i zapisuj..Mozda ce vec sutra znakovi koje si video i karakteristicno kamenje vec nestati a ostave tu u blizini ostati.
Odgovori
#9
(30-06-2013, 11:54 PM)APIS link Piše:Knjiga iz pecine?

poznat mi naslov, da se nije takva knjiga prodavala nekad preko interneta?
Odgovori
#10
recite mi ods koliko visoko treba da pada voda cu taj sini vir mislim koliki e vodopad ???????iznad vira ima u nasem kraju tri sina vira na ednoj reci i to u razmaku na tri kilometara samo prvi ima vodopad negde do metar ipo drugi negde okolo osam do devet metara a treci e negde okiolo cetiri metara al zna neko koja e visina na vodopad ? mislim da e to najbitnie pozz
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)