Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PČELE
#1
Ovih dana sam naisao na jedan interesantan lokalitet gde sam na nekoh 20 tak cm ispod zemlje naišao na ledan poveći kamen odprilike 70-80cm u prečniku na kome je nakon cišćenja od zemlje bila uočljiva jedna uklesana linija po sredini i jedna mala rupica prečnika 2cm odmah pored linije. Sve bi to bilo OK da me odmah nakon toga nije napao roj pčela i nekoliko me izujedalo po glavi. Srećom nisam alergican. Premda je već bilo kasno popodne rešio sam da dodjem sutradan ali moje namere da se približim tom mestu su pale u vodu jer me kostantno jurio roj pčela. Pokušavao sam još par puta, čak sam na moje zaprepašćenje na pčele koje me napadaju naišao i noću...da nepoverujem da su pčele aktivne i noću. Možda neko od vas ima neko rešenje ili mu se nešto slično događalo pa napišite ovde neki savet al da nebude u stilu... "obuči se i zaštiti kao pčelar" Big Grin
Odgovori
#2
postoji pcelarska oprema probaj da se zastitis
Odgovori
#3
I UZMI DIM ZAPALI NESTO DA DIMI KAO LUDO OD TOGA BEGAJU KAO NISTA  ;D usput i ja sam jedanput naleteo nocu na pcele ali sam brzo ugasio svetlo i sreca moja nisam bio naprskan nikakvim mirisom Smile pa srecno i ako nadjes med da zoves da probamo  Wink
Odgovori
#4
a sta ocekujes da ti se kaze ako neces opremu i zastitu ?
Odgovori
#5
(16-04-2013, 09:40 PM)Acabeograd link Piše:a sta ocekujes da ti se kaze ako neces opremu i zastitu ?
Pa bas to i ocekujem Aco Wink...al nema ko da kaze...bar ne za sada . Ali ja sam strpljiv i uporan...znas me vec 8)
Odgovori
#6
Ah setio sam se jos nesto sta one ne vole miris amoniaka pa izvoli okupaj se u taj miris i ce begaju od tebe kao Zika od Milana posle skepticke jame Smile a ako ti to mnogo odvratno onda ima i sredstvo u apoteke naprskas se i one begaju od tebe pa izvoli probaj Wink
Odgovori
#7
Jato ptica crnog perja napalo je tragaca *Klasnjara* kada se spustao u krstatu cavciju propas na Suvoj planini
Odgovori
#8
Poceo je bar neko da shvata poentu onog sto sam napisao.
Odgovori
#9
sve je to samo privid : [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=o-GhunhytPE[/youtube] ,  Wink
Odgovori
#10
Covek lepo pita za mislenje ali i za iskustva.
Stvarno je neuobicajeno da pcele napadaju nocu. Ja bar nisam nikada cuo za takvu pojavu.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)