Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Djavolja Crkva
#1
Cao svima,
ima li neko da zna nesto o mestu "Djavolja Crkva"??? Nalazi se veoma duboko u Planini, i u blizini se sastavljaju dva potoka. Naselja nema u blizini.
Hvala unapred.

Vlado
Odgovori
#2
naziv planine bi bio pozeljan Smile
Odgovori
#3
Stolovi
Odgovori
#4
Postovani g.Vladolino,

tu se nalazi podzemna Ckrva iz IV na V vek,poznata i po tome sto ima ikone velike kao vrata.Mosto je zasticeno i sa prilicno rizika ako neznate o cemu se radi.

S postovanjem,

Vudi Alen
Odgovori
#5
Kod mene se traži podzemna crkva sva u zlatu,prema jednoj legendi koja je opisana i u nekom planu piše da je neki car imao dve kćeri i da su obe umrle od neke strašne bolesti,on je zbog žalosti i uspomenu na njih napravio crkvu pod zemljom i optočio je zlatom.Plan je greškom i neznanjem uništen,bar veliki deo i ostalo je samo da se  nalazi na sastavu dve reke,kod ulaza je veliki kamen,ploča na njemu isklesano sunce ...
I kraj ako neko zna nešto više šta se traži neka piše pa ako ima toga i da odradimo.
Da napomenem da je u jednom delu gde se ovo i traži stvarno i bilo sunce koje je razbijeno ali je kamen ogroman tako da ne može da se pomeri ni u snovima.
Odgovori
#6
Postovani g.Crni,

takva Crkva bi trebala da bude na planini Stol.Jel ste Vi tu u blizini?

Naravno nije cela Crkva od zlata vece je to metafora.

Taj kamen na kome je bilo sunce ako vec znate gde je,sta Vam jos treba?

S postovanjem,

Vudi Alen
Odgovori
#7
crkva na četri strane strane ima golubove i zatrpana je i blizu  u reku je klesana devojka da voda dolazi do kolena,u tom kraju je preko brda.....
Odgovori
#8
ima još dve crkve koje su zatrpane je pored reke u zidu crkve ima krst ozidan ciglama ono to putokaz da si na pravo mesto tu je gradište i taj potez se nekada zvao miljkovac to je jug srbije a druga crkva tu je sahranjen rimski vodja neznam koi tu ima sedam groba  njegov oklop vredi kao pola srbija u to vreme  ili pre rata....
Odgovori
#9
(29-06-2013, 11:34 PM)Vudi Alen link Piše: Postovani g.Crni,

takva Crkva bi trebala da bude na planini Stol.Jel ste Vi tu u blizini?

Naravno nije cela Crkva od zlata vece je to metafora.

Taj kamen na kome je bilo sunce ako vec znate gde je,sta Vam jos treba?

S postovanjem,

Vudi Alen

Cao,
ja sam bas iz tog kraja, i to mesto Djavolja Crkva je izmedju dva potocica mala, ne znam koliko je vode bilo ranije, pa i u IV ili V veku. Znam da su nam kad smo bili deca branili da idemo na to mesto, jel kada smo isli potokom u planinu da hvatamo ribe obicno kazemo da smo isli do djavolje crkve jel dalje u planinu nije imalo ribe.
Znaci, u sastavu ta dva potoka treba da ima velika stena sa necim uklesano, i ondah kuda.....

Hvala Vlado
Odgovori
#10
(29-06-2013, 11:53 PM)BrankoV link Piše: crkva na četri strane strane ima golubove i zatrpana je i blizu  u reku je klesana devojka da voda dolazi do kolena,u tom kraju je preko brda.....
Kako mislis "u reku je klesana devojka da voda dolazi do kolena" i da li znas tacnije u kojem kraju preko brda?

Vlado
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 10 Gost(a)