Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
soko banja
#1
trazi se bela vod  i u nju livada a u livadi drvo golemo
Odgovori
#2
Strepnja....primi jedan mali savet za ovo tvoje pisanje raznih mesta...STO SVE TO LEPO NE STAVIS POD JEDNU TEMU I NABROJIS SVE STA HOCES...ovako covece razvukao si na 100 i kusur mesta..nemoz covek da te poveze i juri vise po forumu. Osim ako ti je cilj da nabijes sto vise postavljenih poruka..."neznam poentu svega ovog sto radis"?  :Smile Big Grin
Odgovori
#3
svaki opis je za sebe
Odgovori
#4
Pa shvatice kolege sta je sta i gde je sta ...nesumnjam u to... Big Grin..kad bih ja tako postavljao po par reci za neka mesta trebalo bi mi bar nedelju dana samo to da kuckam...IMA OVDE I PROFESIONALACA ..NISU SVI AMATERI...mada ...sve je moguce...sa srecom dalji rad Wink Big Grin
Odgovori
#5
grotagold ovi kratki opisu iz nekih dzepnih opisa i dnevnih zabeleski i oni  su veoma kratki za dugacke opise nemam vremena da kucam
Odgovori
#6
Bele vode ne samo da ima u Sokobanjskom kraju vec na vise mesta sirom Srbije...
Odgovori
#7
Bele vode u Sokobanjskom kraju se nalaze na izletistu koje je udaljeno pola sata od centra Sokobanje.Izletiste se zove Lepterija a od izletista postoji staza ka starom gradu Sokogradu koji datira iz cetvrtog veka.Sama mesta su veoma zanimljiva za tragace i dosta ima zapisa o istim ali se tu nesto ne uklapa.Mahom su nalazene strelice par slemova , jedan stit , staro orudje za rad stara lampa i ja sam jednom davno pronaso zlatni prsten koji nisam mogao ni na mali prst da navicem.Sto se tice bele vode u Sokobanjskom kraju to je stena i samo u prolece kada se tope snegovi iz rupe u steni izlazi bela voda.Retko se vidja u zadnje vrema jer kako je poznato svima ubi nas susna decenija.Ja sutra idem tamo i kada se vratim postavicu par lepih slika.
   
      Pozdrav
Odgovori
#8
Da li moze neki zapis za Sokobanju? Mozda mogu da pomognem..
Odgovori
#9
Cuo sam pricu da je iznad Bele vode (pored reke Gradasnice ) na svojoj livadi covek pronasao malu ostavu dok je vadio stari panj.
Odgovori
#10
(08-03-2014, 09:14 PM)plandzija link Piše:Cuo sam pricu da je iznad Bele vode (pored reke Gradasnice ) na svojoj livadi covek pronasao malu ostavu dok je vadio stari panj.
  Pocetkom sedamdesetih.Bili klinci i isli da vidimo umalo batine nismo dobili.Tu su bile cetiri vodenice od kojih sada postoje samo dve.Jedna je restoran a druga se raspada.Bila i dva izvora.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)