Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ptica i krstovi
#1
ptica i krstovi


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
           
Odgovori
#2
na jednom velikom pravougaonom kamenu je ptica i krst a kazu da je bila i puska, sad se ne prepoznaje, a na malom kamenu je drugi krst.  pored ima tragovi od spaljene zgrade
Odgovori
#3
Gledajuci nesto ove tvoje fotografije palo mi je napamet jedno sasvim drugo razmisljanje. Mozda nebi bilo lose da otvorim novu temu na tu problematiku ali hajde da ovde postavim pitanje pa ako se neko seti da procita i ima nekih konkretnih predloga onda cu prebaciti post kao novu temu. Naime o cemu se radi. Pri ovim nasim cestim obilascima terena nailazimo na ove i slicne kamene povrsine koje su prekrivene negde tanjom a negde bogami i znatno debljom mahovinom. Stalno sam se pitao kako to da bas sa nekom sigurnoscu na odredjenom delu kamena ili stene neko odluci da skine tu mahovinu i da se na svetlo dana pojave svi ti uklesani crtezi ? Skidao sam ih i ja sa raznoraznim manje vise uspesima da mi nesto postane uocljivije ali zar to ne ostaje kao pouzdan signal da je tuda vec neko prosao istim razlogom i ostavio trag za sobom. Ima te li neke posebne metode za skidanje mahovine osim grubog trljanja nekim predmetom ili rukama ili pak necim drugim a da to kasnije ne ostane kao znak za druge da se tu nesto pretrazivalo?
Znam reci ce te sada ..ala ovaj lupa gluposti...ja samo razmisljam na takav nacin i nista vise. Znam da sam negde na mom kompu zapisao nekakvu formulu o sastavljanju prirodnih kiselina ne tako opasnih po zdravlje coveka da se njima poprska povrsina stene ili nekog "sumnjivog kamena" i da se posle par ponovljenih postupaka neprirodno naneti sloj skine i naprosto istopi a da se pod tim slojem pojave oznake koje je neko uklesao na originalnoj povrsini kamena ili stene. To vazi i za postupak kada se pokusava otkriti zatvoreni ulaz u stenu , pecinu , neko uklesano vece ili manje udubljenje za ostave i da se jasno ocrta razlika nabacenog materijala i prirodne povrsine.Nikako da pronadjem gde mi se to nalazi na kompu ali sve jedno mozda neko od vas kolega zna ponesto o ovome.
Vidim da sam sada postavio zapravo dva pitanja ali mi ne zamerite pa  ako neko nesto zna o ovim postupcima nebi bilo lose da se i ta problematika malo obradi. Hvala unapred i izvinite na upadanju sa ovom temom.
Odgovori
#4
negde se mahovina skida kao tepih, posle je isto tako vratis. a negde trljanjem, uglavnom tako tesko mozes da pronadjes znak uglavnom neko zna za znakove pa ti pokaze.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)