Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KOME JE SUDJENO
#1
Evo jedne price koja se dogodila pre nekih 15-20 godina.
U jednom selu u blizini Bugarske granice moj deda po majci je bio opstinski radnik- pozivar.Bila je to seoska opstinakoja je pokrivala veliko podrucje i obuhvatala vise sela i zaseoka gde je do pre 20 godina i bilo mestana ali danas ista su skoro zapustela.Noseci opstinske papire,pozive moj deda je cesto prolazio i pored predeo koji je kao iz neke bajke,sve same stene,mala reka koja se vekovima probija tu i na mestu zvanom KOSTODOLAK pada voda sa visoku stenu stvarajuci predivan prizor.u blizini tog vodopada postojala je jedna stena-ploca koja je bila ravna kao sto i pored nje iz kamena je izvirala hladna voda-kladanac.Moj deda je tu vrlo cesto obedovao ono malo hrane sto bi poneo jer put je bio dug i naporan a to mu je mesto bilo bas zgodno.
Jednog dana njegovom iznenadjenju nije bilo kraja,kamena ploca na kojoj je sedeo obedujucu koja se nalazila tu kraj izvora bila je okrenuta,na njenom mestu je bila samo jedna rupa i pored razbijen zemljani cup.
Deda je samo mogao tuzno da gleda ali sto nas narod kaze kome je sudjeno da nadje nasao je.
Deda je umreo pre 15 godina a i ja nisam otisao isto toliko tamo jer vise u selu nemam rodbine.
Kod taj vodopad sto sam vam opisao bio sam par puta.Voda je padala na ravnu plocu na kojoj se napravilo malo koritance i mi deca smo rado se kupali leti tu.
Od informacija koje sam dobio pre mesec dana vodopad vise ne postoji jer je reka promenila tok.
Nadam se da cu ovog leta smoci snage i otici da posetim celo to podrucje.
Ima tamo dosta starina.Ja sam kao klinac na putu ka vodopadu kada smo isli da se kupamo nasao kamenu sekuru od crvenog glacanog kamena koju sam kada sem sa vratio kuci osneo jednom kolekcionaru koji je za male pare otkupio od mene jer ja sam bio samo dete i nisam tada znao da li i koliko vredi.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)