Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kukast krst(obratni) i dama 9-ka
#11
Dosta znakova je unisteno tako, misleci da je zazidano pa daj da razbijemo, a onda dodje neko drugi a znaka nema i nesto se ne poklapa... Bar za toliko znamo kako da vidimo dal je nesto zidano ili ne, da znamo da sacuvamo ako mi nemamo srece.
Odgovori
#12
Mislim da se mnogi ne brinu oko toga. Pojedini cak namerno unistavaju. U ovom slucaju kad vidi sta je nek na tom mestu nekim sprejem nacrta mali znak i to je to. Mislim da niko ne razmislja o ovome posle njega koji ce doci, a i kako da razmisljas jer ukoliko si nasao mesto gde mozda ima necega naravno da ces da lupas i da ne mislis. U ovakvoj situaciji nikoga ne krivim.
Odgovori
#13
samo sa sobu i vodu Smile nista drugo i cim promeni udri muski Wink i tuj je cuple  ;D
Odgovori
#14
pokushacu..ali mislio sam da ne ima neka simbolika??? a na drugoj slici -dama bila je jasna ali od novog datuma je samo ostecenje neko je pokusao razbiti ili unistiti sliku...cuo sam da bas dama oznacava nesto ali???ko zna...? cenim i drugi mislenja  Big Grin
Odgovori
#15
Ja tu damu ne vidim
Odgovori
#16
mozda i ni je nista ali...


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#17
DAMA ili MICA jedna stara igra koja se igra zrnima pasulja i kukuruza igrali smo je kao deca i jasno se sada prepoznaje na poslednjioj slici.Mozda resenje treba potraziti i u nacinu igre,ali davno sam igrao i ne secam se kako se igra
Odgovori
#18
Sad mi je jasno, nije mi palo napamet to. Mislio sam na neku bicerku nacrtanu, kad ladno mice.
Moguce da je tabla, ali mice mi nekako idu uz partizane i taj period, mozda je i starija igra to ne znam stvarno.
A da probas kroz sredinu da zviznes necim, pa sta bude, mozda je to meta.
Odgovori
#19
Ostava ja hajducka,nema veze sa nemcima i partizanima. Dama ili Mica nema tacku u sredini, vec samo okolo. OBJASNITE MI KAKO SE IGRA OVA DAMA ili MICA . Ovo je haducki pecat da su pare ostavljene mozda rimske , mozda keltske, sigurno da nisu iz turskog doba nego starije . Nema sta da peres stenu , nego je otvori , pare su unutra. SRECNO
Odgovori
#20
Micu igraju dvojica, sa crnim i belim zetonima koje vuku po linijama i jedan potez je pola linije, nemozes sa kraja na kraj. Ukolko si na potezu a protivnik u zoni gde vuces uzimas mu zeton i tako dok jedan ne ostane bez zetona. Jako zanimljiva igra stvarno.
Sto se ostave tice moguce je da je hajducka, neznam od kad igra postoji,
a uz partizane ide jer u svakom filmu igraju mice sa pasuljem.
I ja mu kazem da zvekne po steni, a on se nesto femka.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)