Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NEMACKI BUNKERI
#1
Imam informaciju na jugu okolina Nisa,pa sve do pirota ima oko60 nem.bunkera koji su zatrpani.I da je u zajecar dolazio nemac pre 30g sa sveskom gde se nalaze ali nije uspeo da nadje sa kim bi isao na teren.I  odustaoo..sve ovo nebi bilo interesantno da letos kada su bili pozari se oko jednog brda nisu bas trudili ,i jedan od vatrogasaca se malo istrcao i rekao ovde mora da se sto pre ugasi prica se da je nemacki bunker sa municijom.....Jel zna jos neko nesto o ovim bunkerima
Odgovori
#2
koju si to informaciju uspeo da dobijes,pa to i vrapci znaju ali salu na stranu da ih ima ima ali ja sam cuo da su mnogi minirani,i da su oko saobracajnica.oko pruge se vide ali oko puteva ih bas nema mnogo
Odgovori
#3
Pa sada jedino sta ja znam je da pojedini zlatari pricaju u moj kraj za neke poluge naravno ima i na youtube dokumentarac o potopljenim brodovima nemacke crnomorske flote ali zanimljiv je deo koji se odnosi na istovareno blago u Prahovo i posle toga se od toga gubi svaki trag ....a druga prica je vezana za poluge iz Bor. ima dosta Bunkera samo sto verujem da su dosta pretrazeni ali ajde.....ne sakriva se sve u Bunker Wink poz od mene
Odgovori
#4
Bunkeri su građeni na strateškim mestima pored svih saobraćajnica,pruga i rečnih puteva ali i pored za njh važnih objekata na teritoriji cele Srbije odnosno na terietoriji cele Jugoslavije,Te iste bunkete gradila je Nemačka organizacija TOT ,zarobljenici a u  saradnji i uz pomoć sa lokalnim meštanima područja gde su isti gradjeni.Veliki deo njih je uništen prilikom oslobađanja zemlje jer keko bi drugačije mogli da ih zauzmu.neki su i danas vidljivi a verovatno da ima i skrivenih to jest zatrpanih jer su oni pravili i podzemne bunkere koje su imale različite namene.
Primer u Lapovo je iznad ranžirne stanice postojao bunker pod zemljom koji je služio kao prislušna stanica Nemcima do kraj rata i uništen je tek prilikom oslobođenja,kažu meštani goreo je dva dana.
E sad ima mnogo priča o navodno zakopanom blagu koje su krili kad im zagusti ili kad nisu mogli da ge transportuju dalje iz nekog razloga.
ja sam lično išao na jednu lokaciju u selo Klenike gde je navodno pre 30 godina dolazio nemac da nađe nešto što je ostavio za vreme rata ali pošto se sve izmenilo i dosta prošlo vremena nije mogao da neđe,al bogami ni mi neneđosmo nište mada mislim da je presudna stvar bila ta što nismo tada raspolagali adekvatnom opremom.
Odgovori
#5
(04-02-2013, 10:51 PM)padobranac link Piše:koju si to informaciju uspeo da dobijes,pa to i vrapci znaju ali salu na stranu da ih ima ima ali ja sam cuo da su mnogi minirani,i da su oko saobracajnica.oko pruge se vide ali oko puteva ih bas nema mnogo
nije bitno koju sam inf.dobio...ali je tacna,,jel ako ..bas da ti kazem da sam sedeo kod dede u kuci kome su 2 puta obijali kucu trazeci tu svesku...on mi je pricao da mu je neka bugarka trazila da proda,ali je on rekao da nema..itd...i oko zajecar ima par bunkera koji su  kako on kaze bogati....
Odgovori
#6
zna li se koj deo zajecara? da li prema gamzigradu gde je danasnje vojno gadjaliste i poligon za vezbe ili neki drugi deo?
Odgovori
#7
Imas oko Jablanice 3-4 kom jedan je pored puta a ostali su rastrkani ima i jedan bas pored reke ali nema nista u njima osim zmija Wink
Odgovori
#8
hvala puno na odgovoru indijana, i ja sam mislio da su prazni nego me cisto zanimala lokacija gde ih ima i da li su na skrivenim mestima.
Odgovori
#9
eee pa neznam o cemu se radi ali ovaj programcic http://www.flashearth.com/ nesto ne radi ne vidim taj deo mape na njemu se vide bunkeri probaj kod tebe mozda radi pomocu njega nadjes kordinate i uneses u gps pa ih lako nadjes a imas i lokalitet na jednom brdu iznad reke jablanice kazu da je bio tu neki rimski grad pa probaj srecu i tamo Wink
Odgovori
#10
indiana nece ni kod mene ovaj program, a i spor mi internet, u jablanici nema reka jablanica, ima reka timok koja  izvire u krivom viru i prolazi kroz lukovo i jablanicu i ima radovanska reka koja se uliva u timok. . .
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)