Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zna li neko sta s ovim krstom???
#11
Interesantna je ona GLAVA sa KRILIMA...

Odgovori
#12
MAJSTORE,,ako nije tajna i ja sam zainteresovan da cujem....
Odgovori
#13
a ona mrtvacka nije zanimljiva a?
Odgovori
#14
Prvo, ja vidim KOSTI prekrstene, nazalost ne mogu da zumiram sliku...
Ako je mrtvacka glava tu, to ima puno znacenja...
Covek koji tu sahranjen je ocigledno neko ko je bio clan neke organizacije...
Koje , nije ni bitno...

Odgovori
#15
Ovaj duborez predstavlja pobjedu zivota nad smrcu.Cisto sumnjam da ima neku tajnu poruku. Prije bih rekao da je ovaj krst sa nekog evangelistickog groblja,mozda cak i ukrajinskog. Slicne duboreze su radili ukrajinci,pa cak i neki krajevi u Sloveniji. Ova Glava sa krilima predstavlja jednog andjela,a Glava sa kostima je simbol smrti u kombinaciji sa andjelom je pobjeda zivota nad smrti,odnosno pravde nad grijehom. Nada pokojnikove rodbine je da ce upokojeni dobiti mjesto u carstvu nebeskom.
Odgovori
#16
Zaboravih da kazem da golub predstavlja Svetoga Duha.
Odgovori
#17
glava je skroz dole...inace oko krsta ima jos cudnih znakova...i nalazi se u makedoniji
Odgovori
#18
Vidjao sam dosta krstova sa takvim ukrasima.Cak i sam posjedujem dva,sasvim razlicita,ali sasvim isto znacenje. Licno mislim da ovaj krst nema neko skriveno znacenje,osim sto govori o Bozijem obecanju.Smrt i Vaskrsenje.
To sto oko krsta ima jos znakova,moze da se pripise Pravoslavnim ili Katolickim obicajima vezanim za paganstvo. Mi i danas imamo mnogo toga sto koristimo iz toga vremena dok su nam praoci bili pagani. Mnogo nasih slavskih obicaja ima simbole i obiljezje iz toga vremena. Mi jos nismo raskrstili sami sa sobom neke stvari :-))))

A ko zna?? Mozda i ima neka veza sa nekom tajnovitoscu.

Mislim,spomenik u obliku piramide ili stuba sa piramidalnim zavrsetkom nekome je samo obican nadgrobni spomenik,dok ce nekome drugom biti jasna slika da je upokojeni bio pripadnik nekog tajnog drustva,mason ili "prosvetitelj".

Tako i ovaj krst mozda ime neko znacenje,koje razumiju samo odredjeni.
Odgovori
#19
moze biti...samo sto ovaj nisam nasao slucajno trazili mi neki bugari i sad kad sam ga naso od njih ni traga ni glasa....prema njihovoj prici to je nemacki grob....
Odgovori
#20
Vrla lako moguce da je Njemacki. Imas li neke kordinate ili nesto konkretnije,pa da pokusam da iscaprkam nesto o tome?! Ime mjesta,starost.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)