Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozdrav svima
#1
Naime slucajno naidjoh na ovaj forum. Trazio sam neke informacije o detektorima za metal,pa mi izbaci i ovu stranu.
Nikada se nisam bas nesto zanimao za iskopavanja i potrage za "tovarima blaga",ali ..nikad ne reci nikad.
Zainteresovao sam se za ovo sto radite,ne zbog novca ili nekog ekonomskog boljitka,nego cisto da budem dio istorije.
Ja inace mnogo vremena provodim planinareci,pecajuci po planinama,off road biciklizmom. U jednoj voznji po okolnim brdima,naidjoh neke prastara kamena obiljezja. Posto sam se zainteresovao,poceo sam da s eraspitujem da bih dosao do informacija da se tu nalazi neko prastaro naselje,koje datira negdje od prije nekih 1500 godina. Dalje,sam saznao da se tu nocu desavaju cudne stvari,poput zvukova,mirisa ognjista,zveckanja i slicno.

E sad. Metal detektor sam mislio upotrjebiti da bih potvrdio neke svoje pretpostavke,posto vjerujem da bih tu nasao komade oruzja,strjela i slicnog.O zlatu nisam razmisljao. Niti ne razmisljam,ali bih volio da nadjem nesto,sto tu stoji ko zna koliko dugo i u kojem vremenskom periodu.

Dalje,vidim da ovdje skoro da i nema niko iz Srbskih drzava Bosne i Hrvatske. Sad mi prolaze neke price kroz glavu o nekim bogatstvima,sakrivenim po planinama i dolinama. Prvo sto mi prodje kroz glavu je jedno selo u okolini Prijedora. Tu je nekada bio manastir,ali su pod naletima Turaka na te prostore morali da ga napuste. Prije su ga napustili negdje su sakrili zvono i u zvonu zlato.Koliko neznam,niti sam tada razmisljao o tome.Cisto,nije me zanimalo. Sada valjda kad me drma kriza 40-tih,pa kad sebi nesto dokazujem,zainteresovalo me to iskopavanje.

Dalje,sjetih se i jedne pecine iznad grada Olova,gdje kazu da su sakrili jednu od kruna carice Tereze,koja ima tu i crkvu.

Da,skoro na jednom okolnom lokalitetu lik je nasao kada se led otopio luk i tobolac sa strjelama,veoma dobro ocuvan,koji je star otprilike nekih 1700 godina. Radi se o starom oruzju Vikinga.

Drago mi je sto sam naisao na ovaj forum,a vidim da stvarno ima jako mnogo zanimljivih tema i razgovora.
Odgovori
#2
Sta to moje oci cuju...vikinzi....jel u Bosni????
A sta kazu za Prijedor...sakrili zvono puno sa zlatom...khm...uzmimo da to zvono ima par stotina KG, jos ako je puno zlatom.....uf uf uf....pitam se da li je to zvono sakrivao licno sam svestenik ili mu je cijela parohija pomagala oko toga i onda su svi kolektivno dobili amneziju tako da to nikada nije pronadjeno. Znam ja jos jednu bolju pricu...isto se radi o tom kraju...kada su rimljani bjezali odatle i ostavljali svoje rudnike, negdje usput je zakopano oko 1t zlata...nisu ga mogli ponijeti, bilo im pretesko za bjezanje....i dan danas to zlato nije pronadjeno.....dolazili neki ljudi iz Grcke (valjda su tada tu radili grcki rudari), koji su imali mapu gdje se zlato nalazi....aliiiii, ne lezi vraze, kao orijentir je na toj mapi bila nekakva kruska koja nije uspjela prezivjeti hiljadu i nekoliko godina, tako da se doticni nije mogao snaci na terenu....koji peh majku mu Smile
Odgovori
#3
kada su kelti dospeli do spanije i keltski obicaji...goti stigli do soluna sto nebi i neki vikinski predmet zalutao medj nase teritorije...e sada sve ostalo opet ostavimo na stranu nego detektori u ruke i pamet u glavu i svi mars na teren dok nas sneg ne zatrpa  ;D
Odgovori
#4
Ebi ga, nas sinoc i jos uvijek zatrpava, nema terena do aprila kako mi se cini Smile
Odgovori
#5
Nije mi jasno Milane,ako nemate sta pametno da kazete zasto se uopste javljate?! Vidim da svaki forum ima svoje dezurne pametne likove,pa tako i ovaj. Super. Mislio sam da na ovom forumu ljudi imaju razvijenu mastu,posto je hobi kojim se bave rjedak i zanimljiv. da ste upotrjebili mastu,malo razmislili,mozda bi pomislili da postavljac ove teme zivi u Skandinaviji...Neznam zato je to tako tesko. Danas u vrjeme visoke tehnologije svako od nas ima mogucnost da sjedi i na daljini pokusava da se pokaze pametnijim,nego li jeste.Nazalost. Kako jedan moj prijatelj rece "svaki lik ima nik".

Dalje. Ja sam se ogeadio da i sam nevjerujem u slicne price,ali nevidim zasto to nebi bilo moguce. Te krajeve tamo su cesto pohodili oni koji su zatirali Srbstvo,pa tako i Turci.Narod se bjezao i sklanjao kako i kude je znao. Nevidim razlog zasto nekih 10-20 monaha nebi mogli da sakriju zvono ili sta vec. Tadasnji manastiri su bili bogati na tim prostroima,posto je postojala veoma jaka trgovina na tim prostorima i sa latinima,mlecanima i .....Inace ti krajevi su jako poznati i po stocarstvu i po poljoprivredi,kao i vocarstvu i sumarstvu.

Zato,dragi gospodine,prije nego nesto kazete razmislite dali ste dobro razumjeli ili procitali napisano i prije nego ispadnete smjesni u najbolju ruku preporucujem Vam da se malo istorijski obrazujete,a trebali bi,ako se vec bavite ovim hobijem...
Odgovori
#6
(16-01-2013, 12:08 AM)Gora Romanija link Piše:Dalje,sjetih se i jedne pecine iznad grada Olova,gdje kazu da su sakrili jednu od kruna carice Tereze,koja ima tu i crkvu.

Da,skoro na jednom okolnom lokalitetu lik je nasao kada se led otopio luk i tobolac sa strjelama,veoma dobro ocuvan,koji je star otprilike nekih 1700 godina. Radi se o starom oruzju Vikinga.
Sad ti gospodine nacitani, procitaj svoj napisani prilog i objasni meni neukom i nepismenom, da li si negdje pomenuo Skandinaviju ili si prvo pisao o nalazima u okolini Olova a poslije nastavio sa recenicom da je negdje u okolini pronadjen to sto si napisao.
Prvo nauci pisati ili ako pises pazi sta i kako pises, nemoj da vrijedjas nikoga zbog svoje nepismenosti i bice sve u redu. Koliko sam primjetio jos je neko komentarisao ovaj tvoj prilog i isto je shvatio kao i ja, prema tome razmisli prvo ti a onda kritikuj.
Ovo u vezi monaha je moje licno misljenje i sta tu ima da se razglaba oko toga, niti ti znas da je to sve istina niti ja, ali ja bar pokusavam logicki da razmisljam. Ako je to i istina, znaci o tome je mogao da prica samo neko ko je ucestovao u tom sakrivanju zvona i zlata a ako je takav postojao onda je on znaci znao i mjesto gdje je sve to aaaa prema tomeeee on je to mogao i prisvojiti.
Razmislite gospodine iz Skandinavije Vi sta i kako pisete i nemojte lupati po tastaturi ako ne znate sta pisete, ili bar dva puta procitajte sta ste napisali prije nego kliknete na ono dugmence "Pošalji".
Ako tako vozite i te bickile kao sto pisete onda vam se doktori sigurno raduju.
Odgovori
#7
P.S.
Ja sam takodje Srbin ali mislim da nije u redu ona zackoljica koju si napisao u vezi srpskih drzava, jer nikada ne znas ko sve koristi ovaj forum i koga ces sa time uvrijediti, sto opet govori dosta o tvojoj licnosti.
Odgovori
#8
Ja nerazimijem Vasu potrebu za vrjedjam,nezelim neku raspravu,ali smatram da se obracate u bezobraznom tonu pa cu Vam odgovoriti. Kako sam rekao,ja sam dosao na forum slucajno i uopste nemam neko znanje o vasem hobiju da bih se upustao u neku dublju raspravu. Vama je zasmetalo moje neprecizno izrazavanje,pa ste iskoristili priliku da svoje komplekse izneste na ovaj forum. I to razumijem. Razumijem da ljudi imaju potrebu da mentalno terorisu druge,ali nerazumijem zasto ste se bas toliko "navrzli" na mene?!

Dalje.Ja Srbske zemlje dozivljavam mozda drugacije od Vas. Nije mi na pamet palo da nekoga vrjedjam,a i ako se neko uvrjedi sto djelove Bosne I Hrvatske smatram za Srbske,iskreno boli me patka za to. Ja sam nacionalista,ali nisam sovinista.Postujem tudje,jer da nepostujem tudje ne bih postovao ni svoje.

To moje geografsko preskakanje opravdavam svojom naivnoscu i zeljom da se ukljucim u ovaj forum,jer sam stvarno iamo nekoliko pitanja o stvarima,koje me zanimaju,ali cu ostati samo na citanju,radi Vas. Vase intelektualne sposobnosti mozda prevazalize moje,ali vjerujem da su Vam karakterne osobine ravne amebinim.
Odgovori
#9
MILANE zasto samo trazis razlog za neku raspravu i zlobu,,,nemoj da se bavis insinuacijama i izvlacis iz konteksta ono sto tebi odgovara,,ako ti se tema nesvidja idi brale na dugu,,ali ostavi vise ljude na miru..........
Nemoj da se samo bavis intrigama i spletkama,,mani se vise corava posla

GORA ROMANIJA.....nastavi ti bratac da pises kako mislis da treba......svako dobro i puno uspeha.
Odgovori
#10
Ko tebe upita za misljenje da mi je znati..pa covjek me izvrijedja a da nisam kriv a ti ga jos i podrzavas....zalosno rijatelju, zalosno...
Pokazi mi molim te gdje sam ja to njemu nesto rekao sto ne valja a da bi on reagovao kako je reagovao....bice da ste vas dvojica isti...
P.S.
Posto nema puno priloga (nece ti biti tesko), pokazi mi molim te iz kog sam ja to konteksta izvukao nesto...ako nadjes aneka me admin odmah izbrise sa foruma i onda cete imati mir od mene jer vam ocigledno svaka istina smeta a to nije dobro...bas nikako.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)