Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozdrav svima
#11
Aca,hvala Vam na razumjevanju. Nije mi bila namjera da se upustam u neku raspravu,koja odvuce diskusiju u nezeljen pravac. Upravo procitah sta je napisao "Kosac",pa se povlacim iz rasprave sa gospodinom Milanom.
Odgovori
#12
Pametno, bolje se povuci iz rasprave nego priznati sopstvene greske...i to je na nivou (necu reci cijem).
Interesantno je da se svi osjecaju terorisanim od onih koji im predoce stvari onakvim kakve jesu i odmah se uvrijede a usput se pojavi jos neka napacena dusa koja staje na tu stranu, tipa Acabeograd i sl.
Ja napisah samo cinjenice a od vas gospodine iz Skandinavije ne dobih nikakve cinjenice vec isto kao i od gospodina kojeg pominjete (kosaca), samo obicne uvrede i nista vise....jadno, jadno...
Odgovori
#13
Hahahahaha,Vi ste Milane neumorni!! Pitam se ,a o cemu som uopste ja i Vi raspravljali ?? Ja se neosjecam terorisanim,jer od osobe poput Vas meni se pojavljuju osjecaji sazaljevanja,cudjenja i slicno. Niposto se neosjecam terorisano ili povrjedjeno.Ljudi kao Vi me nemogu povrjediti,vjerujte mi.

Vase sitne zajedljivosti pripisujem Vasem trenutnom raspolozenju. Posto mi je poznata situacija u Austriji i nesigurnost medju nasim ljudima tamo,pretpostavljam da se i Vas to dotice,tako da Vam je jedino preostalo da svoje frustracije "prosipate" po forumu. Nije mi bilo lijeno,cak mi je i zadovoljstvo da malo "surfam" po ovom odlicnom forumu i primjetio sam Vas rad i Vase komentare,odnosno kako vi kazete rasprave. Stvarno ste me dojmili. Toliko ste komentara "ispucali",a da covjek apsolutno nista niti je vidio,a niti naucio u Vasim pisanijima,za razliku od recimo gospodina Kosaca,kojega ste takodjer negativno pomenuli. Mislim da je covjek velicina,ali moje misljenje je apsolutno nevazno,posto ja nisam kompetentan da iznosim moje misljnje na ovom forumu.Makar za sada.

A sad o cinjenicama na kojima insistirate. Cinjenica je da ste Vi jedan prepotentan lik,koji ceka i vreba priliku da svoje zivotno nezadovoljstvo istrese na forumu u nadi da ce se neko (kao ja) zalijepiti i da ce Vam dati priliku za mentalno onanisanje. Cinjenica je i da nemate pojma o ovim stvarima,odnosno da je Vase znanje u odnosu na recimo gospodina Kosaca veoma malo,primitivno i zaostalo. Vase razmisljanje nije na cast ni vama,a ni ovom forumu nazalost.
Cinjenica je da uzivate da vrjedjate i ponizavate ljude,a cinjenica je i da su Vas ljudi provalili. Toliko o cinjenicama.

Nego. Malo sam se potrudio da nadjem i ime onog sela kod Prijedora,a koje ste smjestili kod Olova. Nije ni bitno. Selo se zove Marine ili Marina,neko izgovara i pise Marina,neko marine,ali ako se potrudite nacicete legendu o manastiru u tom selu. Posle tog zakopavanja,manastir se nikada nije obnovio,posto su turci ostali duze,nego je iko mogao da pretpostavi. Ni tada se nazalost nije zaustavila golgota tog naroda pa im je posle kroz istoriju razni dusmainin unistavao duhovnost i narodnost. Zadnji put prije 70. godina,kada su ustase zapalile cekvu i poklale narod. Crkva je izgradjena ponovno tek 1991. Kazu da se jedino mogao prepoznati jedan drveni zvonik,ali je vremenom i on propao. E sad da li je zvono i vrjednosti zakopano ili ne,ostavljam Vama na mastu.

Ja sada zavrsavam sa ovom prepiskom i radi postovanja foruma,clanova i vlasnika,vise Vam necu odgovarati na Vasa pisanija. Nadam se da ce mi vas cjenjeni i veliki intelekt oprostiti,akosam Vas cime uvrjedio ili uznemirio. To mi nije bila namjera,nego sam vodjen inercijom i mentalitetom jednog podromanijca .
Odgovori
#14
Interesantan je nacin kako razmisljate gospodine iz skandnavije i kako poznajete situaciju u Austriji a time i moju situaciju...interesantno je i to sto vi nemate pojma (kako tvrdite) o svemu ovome ali imate pojma o tome kako doticni gospodin (kosac) ima veliko znanje itd itd...ama kome prodajete m..a pod bubrege covjece? Napisao sam vam cinjenice koje sam komentarisao a vi ste odmah osuli paljbu po meni i poceli vrijedati kao nenormalni....sve mi se vise cini da ovdje ima podosta istih likova samo sa razlicitim korisnickim imenima i onda kada ne uspiju sa jednim imenom nesto pametno reci ili se odbraniti od istine, onda pocinju ofanzivu preko nekog drugog imena. Ja ne mogu vidjeti nigdje da sam Vas ja necim uvrijedio a sada sto vi ne znate sastaviti recenicu kako treba to je vas problem i nije osnov da me odmah u sledecem postu vrijedjate. Ja mislim da se ipak Vi, a ne ja, trebate poigrati sa vasom licnoscu i vasim stanjem, jer sve mi se cini da imate nekakvih problema...citao sam negdje da na Romaniji imaju dobri travari, mozda nebi bilo lose da svratite do nekog od njih i kupite si kakve caeve i sl.
o o vi vise necete pisati mene sada stvarno naljuti i ne znam kako cu od sada rijesiti svoju frustraciju....mozda sacekam da se javite sa nekog drugog korisnickog imena, haha, bas ste jadi...jaaadni!!!
Odgovori
#15
Nemojte dusu da grjesite Milane. Ja sam totalno nov na forumu i molim Vas nemojte da mjesate druge ljude u ovaj nas mali show. Posto vidim da imate iskustvo sa travama i travarima,iskreno Vam preporucujem da se ocistite od bunike,koju ste cini mi se koristili u velikim kolicinama.

Vi ste dragi gospodine jedva docekali,kao uostalom i ranije na forumu da nadjete zrtvu za Vase mentalno onanisanje. Opustite se malo.Uzivajte i ucite. Ja i Vi imamo nesto zajednicko. Totalni som laici u ovim temama i cini mi se obojica imamo zelju da zamaramo druge sa nasim glupostima.
Odgovori
#16
Ovo je vrlo zanimljivo....nisam za taj deo tamo nikad cuo nista..Ali iz prica i pisanja znam da se jesu dragocenosti ostavljale u zvonima..i prava steta bi bila ne pronaci to i podici nov zvonik ako nista sebi bi ucinio...a i narodu........ako imas uslova probaj da dodjes do zapisa,sigurno negde ima nesto.
Odgovori
#17
Tamo sam se slucajno zadesio neke 1998,mislim. Ostao sam par dana,posto su se neki vojni objekti trebali graditi. Ja i par prisutnih smo obilazili lokaciju nekoliko dana i naisli na ostatke tog zvonika. Covjek iz sela,koji se zvao Mico tada je objasnio da je po legendi tu bio manastir. Kada su Turci okupirali Travnik i ucinili ga vezirskim gradom,poceli su progoni svestenstva i unistavanje crkava i manastira. Navodno je pred turcima tadasnji upravitelj organizovao zbjeg prema Lijevcu Polju i dalje,a da su tada skinuli zvono sa zvonika. Navodno su sve vrjednosti zakopali sa zvonom,radi neizvjesnosti putovanja. Vremenom se kojesta pojavljivalo,kada su pravili put,vodovod,neki most ispod sela. Dalje,tu su turci proganjali one koji su ostali,tako da se manastir nikada nije obnovio,a ostalo je postalo legenda. U prilog istine govore stvari,koje je pokazao taj domacin. Uglavnim su to bili drveni djelovi raznih alata,kao i jedan kamen pisan glagoljicom. Selo se zove Marine i nalazi se u brdima iznad puta Prijedor-Sanski Most, a moze se doci i iz pravca Kozarske Dubice. Danas je to selo poznato po suzivotu Pravoslavnih i Adventista,koji se zajednicki trude da odrze kulturu tog podnevlja.Izuzetni ljudi i gostoprimljivi. Mislim da nebi imali nista protiv izaci u susret postenim ljudima u potrazi za ostacima manastira.
Odgovori
#18
Ovo je odlican tekst i vrlo,vrlo poucan....e ovakvi tekstovi krase forum..ja nemam uslova da se tamo bilo sta raspitam ali se nadam da ce se neko naci...
Odgovori
#19
Aca,ti krajevi tamo su puni legendi. Ja ih dozivljavam kao jako moguce. Kroz istoriju tamo nema ko nije vrsljao i koja vojska tamo nije gazila. A opste poznato je da su tuda vodili putevi Istok-Zapad,da je to bio centar trgovine i trgovackih puteva. Zato su danas mjesta kao Latinska Cuprija,Turski konak,Careva Stjena,Mletcki Buk i slicno mjesta koja bude mastu i izazivaju divljenje. I tamo som imali svoje hajduke,kao sto Srbija ima Pop Martina mi imamo Starinu Novaka. Mnogo je blaga oteto i posakrivano po pecinama i jamama,mnogo je crkvenih blaga i vrjednosti zakopavano i sakrivano od dusmana osvajaca.

Pouzdano se zna da je ispod jedne vodenice u samom buku sakriven cup dukata jednog cuvenog age iz Hercegovine,koji mu je otet iz jednog karavana,kad je posao da kupi jednu bulu u Carigrad.

Problem je danas sto je tu bilo mnogo vodenica,a sve su danas ili porusene ili vremenom unistene,pa je tesko ocjeniti mjesto gdje je bila bas ta u kojoj je jedan poznati hercegovacki Hajduk krio "svoje" blago.

Postoji jedna legenda o kraljevskom gradu Bobovcu. Taj stari grad je u blizini Olova i Varesa.Zavisi od koje strane se dolazi. Inace za te krajeve se veze mnogo legendi,jer tuda su mnoge kraljice i kraljevi boravili.
Nekada je na tom mjestu postojala i jedna Turska karaula,gdje je bio jedan bunar.
Legenda kaze da je jedan dio od velikog blaga kraljice Katarine sakriven u bunaru. Inace bunar je danas urusen.Do zidina karaule su vodili uzani i opasni putici uklesani u stjenu ,a sa obadvije strane provalija. I danas se prica o legendi "Bunar sa Bobovca".

Mi som jako bogat narod istorijom,junacima,dogadjajima,legendama. Neka je istina 3%,mi som jako bogat i sretan narod. Ima tih legendi jos,pa cemo lagano o njima u narednim vremenima.

Odgovori
#20
Da generalno smo bogat narod istorijo..ali vidi ako nadjes opis svugde stoji i koja je vodenica,,ili po nazivu npr...markova vodenica ili po opisu npr izmedju dve reke gde je mesovita suma..itd samo se treba dokopati nekog podatka,,A kako sam ja nesto nacuo da hodze cuvaju dosta tih spisa...evo ti smernica odakle da pocnes.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)