Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gabrovnica
#11
Zdravo
Vidim da se pominje Gabrovnica.Imam podatak za bozju vrtacu . Da li zna neko gde je? Poznaces je po tome sto u njoj ima figura konja a u njemu ima rupa. Ispod nje ima izvor voda. Blizu ima  mesto Slivje!!!.....Pozdrav
Odgovori
#12
Postojalo je kosac konjce do pre par godina,ali nazalost vise ne,jer su neki pametni umovi mislili da su pare u njemu :'(...nalazilo se na pocetku vrtace...mogu samo da ti postavim slike koje se mogu nazvati PRE i POSLE....sem ako imas nesto dalje od figure...Pozdrav.. Wink
Odgovori
#13
Postoji kosac izvor i mesto slivje i krst je nekad bio pored izvora,mozda jos uvek stoji...ali se nalaze iznad vrtace....pozzzz
Odgovori
#14
Imam ja jedno konjce ali se nalazi na podrucje Tatrasnica-Gabrovnica ...ako se na to nesto misli.....oko njega ima dosta kamenja ali je jedino ono vece i upadljivo u oko .
Odgovori
#15
E pa to konjce sam ti i pomenuo.Imalo je krst na desnu butinu.Konjce je skrseno. Konjce gleda u kamen supalj u koji mogu da stanu pet ajduka.Imala je i mecka golema i trmka za pcele.Skoro sam bio sve je skrseno prekopano.Mecku su oterali sa kamion.Odneli su i trmku a konjce su skrsili.
To ti je Bozija ili Andemska vrtaca.Zasto se zove Bozija i to znas i to sam ti spomenuo  ranije i ima jedna jako vazna stvar koja  po meni nebi trebala da se spominje i koja ne treba da se otvara.Jer ce je unistiti kao i mnoge pre nje.
Sve ti je to spomenuto ranije ali verovatno to nisi tada medju papirima pronasao  ili ti unuk nije pomenuo ili preneo.
Sve ti je to u okolini Direklije pa sam ti to i u paketu sa njom pomenuo na mailu.
Grbavu babu iliti gajdara jos nisu skrsili ali su okolinu preorali.U dve velike rupe koje su tu levo izmedju babe i puta iskopane  jos malo pa omanja seoska kuca moze da se smesti sa sve krov. 

Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)