Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sta bi moglo biti?
#21
koliko sam ja primetio na ovoj drugoj slici iznad crvenog kruga se nalaze dve tacke a imam  utisak da i u krugu u donjem delu kao da se naziru isto dve tacke i sa ovima iznad kruga prave pravilan pravougaonik . .  e sad sta bi to moglo biti neznam jer sam ja nov u ovom sportu . .
Odgovori
#22
stopalo pokazuje pravac za sledeci znak ali uporedo jedan korak  u tom pravcu probaj detektorom,sto se tice ovog prvog znaka moze uhvatiti opseg najvise do 68 koraka ali mislim da je blize...probaj oko znaka .....
Odgovori
#23
Ako mogu malo da se umesam i da probam da pruzim moju laicku opciju. Stopalo ukazuje na pravac kretanja.Premda nije bosa noga (nevide se prsti-koji imaju posebnu pricu) znaci ima na nozi obuca treba u tom pravcu nastaviti i naci drugi znak. Da su dva stopala jedan pored drugog to bi znacilo da je putu kraj sto ovde nije slucaj. Koliko sam razumeo sledeci znak je onaj kamen sa crvenkastom bojom. Ovaj krug nije krug vec polu krug a to je oznaka za otvor ili pecinu a ako su inad tog polu kruga dve manje rupe (fildzani) onda se iznad pecine ili neke podkopine ili rupe u steni nalaze dva mesta sa ostavom jedna levo a jedna desno. Moguce je da na samom mestu ima neka oznaka a nemora da znaci stim sto od mesta gde se stoji pred ulazom ili podkapinom moraju uociti ta dva mesta a u vecini slucajeva nebi trebalo da budu dalje od 5-9 koraka.
Odgovori
#24
hvala grotagold,tako je-stopalo pokazuje u onaj prvi znak koji sam postavio i ono je odvelo lepo do tog znaka,razmak od stopala i tog znaka nije dalji od 15-ak metara..ali nije jasno sta dalje :-\....postoji tu i jedan kles koji deliju kao nisan.....onaj kamen sa rupama je malo dalji,mozda 50-70 metara,samo bih napomenuo da se znaci nalaze u ataru sela zaskovci-babin zub...tj hvala svima..
Odgovori
#25
Pa ako ti se cini da ima "nisan"...proceduru znas...pogledaj dali ima nesto sto bi moglo da bude kao ulaz za pecinu bilo zatvorenu ili ne...tu je resenje. Za nisan i pravac nema preciznoih mera vec to odrezuje oko...sta je zapravo u vidokrugu pod uslovom da se u medjuvremenu teren nije bitnije promenio. A ako nadjes tako nesto onda detaljno pregledaj taj deo jer verovatno ima i dodatnih objasnjenja u vidu oznaka ako nisu od nekih obesnih "cobana" isklesani i unisteni. U tom slucaju primeni svoju mastu i razmisljaj onako kako je razmisljao onaj koji je to ostavio i osmislio. Tako se najbolje nalazi. Puno srece  Big Grin
Odgovori
#26
POZDRAV KOLEGA ONAJ DRUGI ZNAK PO MENI OZNACAVA SKRIVENU MAPU PROVERI DOBRO TAJ KAMEN OBICNO KAD SE PREKO LEPENKE POSIPE JABUKOVO SIRCE I SACEKA DESETAK MINUTA POKAZE SE LINIJA GDE JE LEPENKA PROBAJ NISTA TE NE KOSTA POZ
Odgovori
#27
prva slika...lici mi na oslonac neki...jeste okretali kamen? kao da treba neki teret da se podigne,,,
Odgovori
#28
Pozdrav:za ovaj kladenac i okolinu oko njega imam opisi ali nisam ga nikad trazio jer ne poznajem ljude koji su. Sa tog terena.samo jos da vidim gde mi je to.
Odgovori
#29
Vidi sta ima na 32 koraka od tog znaka.s obzirom da ima i stopalo moguce grobnica,neki ulaz.
Odgovori
#30
Zdravo svima.ja mislim da se tu radi o grobnici koja je u nekoj steni.ne daleko od tog znaka polukrug.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 8 Gost(a)