Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KAMENI STUBIC U ZEMLJI I KRST ODOZGO UKLESAN
#31
pricao sam sa jednim covekom geometrom i on mi je ovako rekao: stubic sa kosim krstom je vojna kota i stubic je duzine 60 centimetara, ispod njega na 30 centimetara ina cigla ili ploca a ispo na 50 centimetara je druga ploca i svaki stubic ima kotu. stubici sa pravim krstom su putne kote i ima ih oko puteva, pruga i oni su duzine oko pola metra i samo su tako zakopani. neznam koliko ovo moze da vam pomogne ali evo to sam saznao pa rekoh da podelim sa vama . .
Odgovori
#32
tu onda nema dileme...vdi se da su svi stubici isti i standardni..znaci nema veze i sa kakvim blagom
Odgovori
#33
(25-12-2012, 11:54 PM)marduk1 link Piše:U pitanju je kameni stubic duzi od pola metra, cetvrtast, 15 puta 15cm..ceo je u zemlji, mozda viri 5 cm..odozgo je uklesan jednakokraki krst sirine 8-9 cm..linija debljine prsta..nije skoro uklesan, vidi se..krakovi su jednaki i pored krsta nema nikakvih drugih oznaka..nalazi se u sredini njive koja se obradjuje i vide se sveze ogrebotine od pluga...siguran sam da krakovi krsta pokazuju 4 strane sveta..provereno kompasom..moguce da se radi o geodetskoj oznaci, katastarse medje i ostalo..ali nisam sto posto siguran
здравейте колеги,само разбрах че тука има кръст и рало,но не ми стана ясно  обеснението за тях,писах на google не ми преведе добре,исках да ви помагам но не виждам как много малко схващам на думите ви.съжалявам  че имате много хубави неща  при вас и не мога да ви помогна,благодаря на админа  за помоща поздрави на всички колеги пожелавам ви успех в занаята.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)