Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SRPSKA POSLA !!!
#1
Kako bi bilo da malo komentarisemo sve nasta covek naidje u susretu sa ljudima u ovom nasem hobiju.Znam da tu ima svega i svacega podmetanja,lazi,prevara,navodjenja na lazne podatke,lazne znake i sve ostalo sta covek moze i nemoze da zamisli.
Jeste da to spada pod onu drugu stranu "dozivljaja" ali mislim da bi bar pomoglo da se ogoli jos jedan tabu u kome manje vise svi ucestvujemo.
I ne samo to vec i sve ono sto smo susreli na terenu a zdravim razumom nemozemo da objasnimo.
Kao da vec vidim kisele podsmehe na ovu moju ideju ali ako se i sami bar malo razmislite i podsetite sta vam se sve dogadjalo..pa hajde onda da to i opisemo (naravno ko zeli) i da probamo da razjasnimo. Dacu kao primer za pocetak neka predubedjenja mnogih da se na "radove" neide danju vec iskljucivo nocu ili pak da se biraju odredjeni dani u nedelji za obilaske..."nisu svi dani pogodni...itd..itd..
A tu su zgode i nezgode svih nas ....PA HAJDE DA TO PODELIMO ...ko zna sto je to dobro  ;D
[Slika: mxyr.jpg]
Odgovori
#2
prilikom obilaska i trazenja terena u okolini smedereva nailazimo na njivu punu keramike cupova ali toliko materijala iz rimskog perioda da bukvalno nema zemnje samo cigla i cupovi i slep covek bi video da je u pitanju teren vidim bakuta neka nesto radi na toj njivi pa reko aj da budem kulturan red je da se javim i pitam dali je nesto posadjeno i dali imamo njenu dozvolu da trazimo malo po njivi ...
DOBAR dan bako srecan rad eto mi malo izasli da prosetamo trazimo neka stara naselja rimska pa da slucajno niste culi da u blizini ovde ima tako nesto ili da ste prilikom oranja izoravali neke cigle cupice i tako slicno ..
Kaze baka ma jok bre sine nema to ovde nista kakav rim nista ovde nema idi nanize tamo daleko mozda ima nema ovde ni cigle ni cupici ni rim nema nista idite dole pa levo pa tamooo dalekooo mozda ima nesto ali tammmooo iza onog brda pa iza njega idi tamo ima sigurno ovde nema ....
Ja se sagnem podignem deo rimske cigle i kazem pa bako evo ovde u vasoj njivi ima ovde je bilo nesto rimsko...

TI sunce baba da nas motikom pobije tu si dosao moj unuk ima taj detektor on si trazi ovde to je nase moj unuk moj sin moj zet cak i muz svi tragaci i svi imaju detektore svi traze sve njihovo cela familija trazi metal detektorima koji ce te vi ku..c ovde odakle ste se dovukli ovde sad ce zovem sina i muza i ostale pa ce vidite vi ....
naravno zahvalim se baki zamolim je da proba da se smiri matora zena udari ce je infrakt na dusi da je nosim obecam da necemo da trazimo i nista necemo da uzmemo sve je njihovo cak i ono sto nije njihovo i to je njihovo i cela srbija je njihova samo ostani ziva nemoj da se slogiras molim te bar dok se ne pomerim iz njive posle pocrkajte svi celo selo samoda ja nebudem uzrok tome ....
toliko o kolegijalnosti i drugarstvu u ovom hobiju toliko o tacnosti informacija i verovanju u ono sto ti kazu poljoprivrednici
Odgovori
#3
HAHAHA
Pa kud si ti navro majstore . oces babu da aras , njenoj sirotinji od usta da otimas . Hahahaha . a tako je svuda . nema zivog coveka nigde i kad krenes sa radom evo ti , eeeejjj sta radite , kude ste posli , zlatoto li ce vadite . tako je .
Odgovori
#4
Ali ima situacija i kad dvojica komsija nocu harace njivu od treceg komsije,,ali jedan od drugog kriju...pa onda zovnu tebe ali da nikom nekazes i jedan dan radis sa jednim drugi sa drugim eeee to su avanture  Big Grin a dogodovstine sa terena kad budem imao malo vise zivaca da kuckam.....  ;D  ;D  ;D ;D  ;D
Odgovori
#5
E,bodo,vidis ja imam savim drugu pricu,od one koju si ti ispricao. Datum je sledeci 24.januar,vecernji sati,naplatna rampa,izlaz sa auto puta,vracamo se drugar i ja od tvog prijatelja od koga smo kupili upravo Deusa,pa onako,sve srecni i zadovoljni,sto nnam ta masina konacno pala u ruke,stanemo,kada smo se iskljucili sa uatoputa,posle par kilometara,pored nekog kioska da kupimo sok i cokoladicu neku,da se osvezimo,i tu stoji jedan cica. Pitam ga ja,"zdravo stari,ima li ovde neka njiva sa keramikom i te price " i znas sta mi covek odgovori? Evo,pokusacu da citiram njegov odgovor. Slausaj sad ovo!!! "A,Vas ineteresuje Rim!? (znaci,edukovan staracSmile  )  Ima sine,bas u mojoj njivi,evo je tu blizu,bas bio kod komsije Biba struja sa nekim traktorom,orali i kazu da nisu lose prosli !!!???  Znas,onaj jednobrazni plug. Ako oces,mozes kada skinem zito,jer je sada zito posejano,odmah da ores i nosite sve.Bas moja baka na toj njivi,ja imam tu 3.5 hektara,ali samo u taj hekktar i 15 ari ima keramika i puno cigle,to nije dirano,moja baka nasla jedan zlatnik davno i dobili smo za njega 4 mala dukata". E,ajd sad bodo budi pametan! Pa razmisli ovako. Sta,ako je deda malo "nacitaniji",pa je vec ta njegova niva preorana uzduz i popreko,pa mu trebaju budale da mu dzabe izoru opet,da ga nekosta nista ili je stvarno toliko iskren i sve je kako on kaze. Sta ti mislis? Ja neznam sta da mislim,zato sam i napisao ovo. Da,umalo da zaboravim...dao mi cica i broj telefona,da se nadjemo kad sneg okopni,da vodi da pokaze njivu? Ajd sad budi pametan pa razaznaj jel cica radi na foru ili je iskren?
Odgovori
#6
;D ;D 8)
resio cica da se ogrebe za jedno oranje
ma ja u ovom sportu neverujem vise nikome toliko sam se nagledao i naslusao da i sam sebi vise neverujem
pre neki mesec dana obilazio parohiju i usput pitam poljiprivrednike ima li keramike cigle ima li sta ..ma jok niko nista kaze nema nikad nije bilo ...
posle nekoliko metara naletim na lokaciju sacuvaj boze cigle keramika tone teren netaknut dao bog veliki ima ga jedno 6 hektara
i niko dosad nije skontao da je to teren cak ni seljaci oni mislili neko bacio sut

proveris dedinu pricu malo sondia malo deus pa vidis ....mada ako je biba tamo bio znaci to je radila stara ekipa tragaca a oni su bili zajebani po tim pitanjima za njima ni trava vise nenice
inace od te stare ekipe vecina njih vise nije medju zivima ovi ostali nisu na internetu niti su clanovi bilo kog sajta to je stara skola ANONIMNOST je na prvom mestu
imao sam srecu da upoznam neke od njih i od njih naucim ovaj zanat
Odgovori
#7
Davno jos dok sam bio apsolutni pocetnik u ovom traganju , naidjem jedo popodne na obali reke na neki cudan plocast i dosta veliki kamen. Opazim na njemu neke sare...kao da ima nekog natpisa ali nije grobna oznaka ili tome slicno vec sam odmah skapirao da je nesto rimsko. Tad sam jos bio u fazonu da skupljam sve sto mi se cini interesantno kao onaj Profesor u Sabirnom centru...imao sam punu sobu nekog loma (i jos uvek imam ;D) pa resim da ja to lepo pokupim. Al kako cu...jos je sunce visoko...videce me de cimam onoliki kamen. OK...resim da po njega dodjem u toku noci.
Prosla ponoc uveliko odem ja do tog mesta i pocnem da se mucim da ga izvucem iz obale. Oces ..kamencina bogami pozamasna a i teska...kao dzak cementa. Sta cu ..kud cu...sad mi se ne ostavlja...more cimnem ja njega na rame i polako niz put. Malo malo..pa zastanem da odmorim i da promenim rame... Idem ja tako i stignem do samog centra niz ulicu (drugacije nisam mogao do stana) kad ..evo ti njih...patrola 8) Dobro vece...dobro vece...sta to nosite...rekoh ..kamen. Kakav kamen...reko beli..Pa sta ce ti tolki kamen..?Sta sad da odgovorim a kraickom oka zapazim ispred jedne prodavnice kupus i setim se...Pa da pokrijem kupus u kaci ! Sa tolkim kamenom da pokrijes kupus..pitaju oni mene i vec me cudno merkaju...reko Pa necu valjda sa nekim malim...kupus mora da se dobro pritisne da bude dobar :Smile ....Ne trazise oni meni ni licnu kartu nit me sta vise pitase al odose smejuci se izmedju sebe ...oni svesni da sam ja budala a ja svestan da sam ih prej...o i da sam se izvukao ;D
I dan danas cuvam taj kamen kao moj pocetak (mada sam ga u medjuvremenu pocepao po duzini...misleci da u njemu ima nesto...
Odgovori
#8
E TO SU SRPSKA POSLA
Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Odgovori
#9
Jedan starac živeo u jednom selu. Hteo je da posadi paradajz, ali bilo je potrebno da uzore baštu, a to je za njega bio i preveliki napor.
-Njegov sin, koji je uvek radio sa njim u bašti, sada je u zatvoru. Starac je napisao pismo sinu:
“Dragi sine, mnogo sam tužan zato što ne mogu sam da posadim paradajz ove godine. Mnogo sam star i ne mogu sam da okopam baštu. Da si ti ovde, mi bi to zajedno uradili, kao u dobra stara vremena. Voli te tvoj otac.”
-Nekoliko dana kasnije, otac dobija pismo od sina u kome je pisalo:
“Dragi oče. Nemoj okopavati baštu. Tamo se nalaze tela koje sam zakopao. Voli te tvoj sin.”
-Sledeći dan, došla je policija i raskopala celu baštu tražeći zakopane leševe. Ali u bašti nije bilo ništa. Policija se izvinila starcu. Isti dan, starac je dobio pismo u kome je stajalo:
“Sada možeš da posadiš paradajz. Voli te, tvoj sin.”
Odgovori
#10
VEROVALI ILI NE !!!

http://ekafana.com/wp-content/uploads/2013/09/312.jpg
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)