Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mozda je neko vec bio ovde
#12
(02-10-2013, 01:15 PM)dragisa68 link Piše:Nije nikakva tajna,SKUTNI KAMEN nalazi se u Garvanskim planinama.
Ujedno da odgovorim na to dali su odnete.Moj pokojni pradeda Jovan pricao je da je njegov otac bio unutar ove pecine po planu nekog rumuna koji je dolazio kod njega sa jos nekim ljudima.sa leve strane (gledanjem slike) na samom vrhu bio je mali krst na steni ispod  tog krsta kada su kopali naisli su na plocu na kojoj su stajale kovacke makaze za sisanje ovaca.posto je on bio mali sitan covek pustali su njega dole u toj pecini,
nekih 30metara dole kaze da se cuo zubor vode vani  unutra kaze da su police urezan kamen, napred od tih polica kaze da je ludnica to su gomile zlatnog novca.od tamo je izneo samo kolko je stalo u dva rukava od kaputa koji je imao na sebi u to vreme kad su ga izvlacili kaze da ga je nesto povuklo za kosu da je skoro ostao bez glave.pricao je deda PERA Jovanov sin da je deda od tad imao ceste glavobolje i ja se secam dede i tih njegovih reci da je njegova bolest nastala upravo od skutnog kamena.ali da se vratim na pricu,vratili su sve na svoje mesto kako je i bilo plocu makaze i pokrili zakleli se da jedan bez drugog tamo vise ne idu,i ti ljudi sa rumunom su otisli,posle nekog vremena deda saznaje da je rumun ubijen negde iznad Crnajke kod Bora.otad pa do smrti deda nije vise hteo ni da cuje za to mesto a kamoli sta drugo.Na samrti rekao je svom sinu Peri da stalu nesme nikako da dira za zivota,to nam je bilo sumnjivo hteli smo da saznamo gde je njegov deo od te delidbe,ali nismo uspeli da nadjemo u stali nema nista verovatno je to pomerio negde za zivota ili je dao samo neki lazan trag.deda Pera je cesto posle smrti oca isao sa ovcama tamo ali plasio se njihovog zaveta,nasao je jednog proleca u turskom potoku dukat koga je isterala bujica (voda).opsti haos cale se i on plasio jedno vreme da ide tamo.Imam saznanja da je tamo  zlato koje je poslato iz Francuske kao pomoc za ustanak protiv turaka medjutim karavan saznaje da ih cekaju u zasedi i oni ga sakrivaju upravo ovde.imao sam i skicu od deda Pere koju je nacrtao po prici njegovog oca,znam je na pamet samo meni nejasna za taj teren,sve sam one rupe izsetao i nista.ima tu u blizini jos mozda interesantnije ali neznam mozda jos nije vreme ni da se prica.

Pozdrav Dragiša,

Priča koju si ovde ispričao, je bar meni interesantna. Međutim prateći tvoj tekst, neke stvari mi se ne slažu. Na stranu što su neke stvari oko detalja, ulaska i svega ostaloga prepleteno nekim netačnim detaljima, mene intersuje nešto sasvim drugo.
Ako posmatramo samo redosled imena koje si naveo, pitam te sledeće:
- Pominješ da je tvoj pradeda pod imenom Jovan, a da je Jovanov otac bio taj koji je jedini ušao unutra i uzeo na način kako si ti opisao, Navedi nam onda i ime tvoga čukun dede jer je po celoj priči - tvoj čukun deda zapravo taj koji je ulazio unutra, zar ne ???

- Obzirom da veoma dobro znam ko je i kako se zvao čovek koji je zaista i ušao unutra, kao i sve ostale krvne srodnike onoga koji je ulazio unutra , (a to nisu imena koja si ti naveo, možda greškom ili si hteo da prikriješ), iz tvoje priče se samo može biti da si ti samo krvni srodnik nekog drugog od njih nekoliko koliko ih je bilo sa Rumunom na tom mestu, ali sigurno nisi direktni potomak onoga koji je zaista bio spušten unutra.  Ako pak jesi tvoje ime onda nije  Dragiša Smile

Nemoj mi zameriti, ali ako sve pričaš istinito ali sa pogrešnim imenima, onda je lako moguće da smo i mi sami i nekom dalekom srodstvu, zato te i pitam ove detalje. Bez ikakve zle namere Dragiša68
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Poruke U Ovoj Temi
Mozda je neko vec bio ovde - od dragisa68 - 01-10-2013, 12:24 PM
Odg: Mozda je neko vec bio ovde - od plandzija - 01-10-2013, 08:15 PM
Odg: Mozda je neko vec bio ovde - od pera - 01-10-2013, 09:04 PM
Odg: Mozda je neko vec bio ovde - od dragisa68 - 02-10-2013, 01:15 PM
Odg: Mozda je neko vec bio ovde - od leder - 02-10-2013, 02:58 PM
Odg: Mozda je neko vec bio ovde - od pera - 02-10-2013, 03:04 PM
Odg: Mozda je neko vec bio ovde - od dragisa68 - 02-10-2013, 04:30 PM
Odg: Mozda je neko vec bio ovde - od citytaxi - 02-10-2013, 10:03 PM
Odg: Mozda je neko vec bio ovde - od dragisa68 - 03-10-2013, 02:26 PM
Odg: Mozda je neko vec bio ovde - od dragisa68 - 03-10-2013, 02:46 PM
Odg: Mozda je neko vec bio ovde - od svingida - 03-10-2013, 09:05 PM
Odg: Mozda je neko vec bio ovde - od milan - 03-10-2013, 09:07 PM
Odg: Mozda je neko vec bio ovde - od citytaxi - 03-10-2013, 10:41 PM
Odg: Mozda je neko vec bio ovde - od dragisa68 - 03-10-2013, 10:49 PM
Odg: Mozda je neko vec bio ovde - od milan - 05-10-2013, 06:01 PM
Odg: Mozda je neko vec bio ovde - od dragisa68 - 05-10-2013, 09:46 PM
Odg: Mozda je neko vec bio ovde - od milan - 06-10-2013, 11:45 AM

Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)