Glasanje: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno(vreme+novac)/nadjeno?
Nemate dozvolu da glasate u ovom glasanju.
Da
31.58%
6 31.58%
Ne
68.42%
13 68.42%
Ukupno 19 glasov(a) 100%
* Vi ste glasali za ovu ponudu. [Prikaz Ishoda]

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno?
#3
Mnogo si dobru temu postavio mogu ti reci.

Vidi,postoje dve vrste tragaca pravu cine ljudi koji traze to sto traze po mapama,zapisima i pricama itd.Obicno nemaju puno dodirnih tacaka sa detektorima ali moraju angazovati isti kad svoju pricu privedu do kraja.
I druga grupa koja trazi samo detektorima(tu ubrajam i skenere i ostale dzidza bidze).
I jednu i drugu grupu povezuje nada i iscekivanje da ce se nesto izuzetno vredno iskopati.
Gotovo svi pa i ja medju njima su tako usli u taj hobi nadajuci se...i veruj mi da se 95% svih iz obe grupe godinama nada i tri zivota mozes da zivis i sva tri u nadi da prodju.
Ali vremenom shvatis i osetis svu lepotu tog hobija(pricam za drugu grupu sada) sve manje se nadas a sve ti je vise lepo i ekser kad izvadim i kad zapisti masina meni zanimljivo i skace adrenalin.To je tesko objasniti veruj mi,zavolis svoj detektor opasno.Pa rezmena iskustva sa kolegama pa uporedni testovi itd.U svakom slucaju mnogo je bolje i to nego slobodno vreme provoditi uz tv ili pc.

E sada,posto si ti na startu poceo da racunas(sto je sasvim ok) odmah da ti kazem da se leba neces najesti odnosno vrlo tesko.ALI vredi pokusati u svakom slucaju.U svoj toj prici oko zarade stvari ovako stoje:
Cuo si sigurno za onu glupu izreku"svi putevi vode u Rim"?
E ovde je drugacije"SVI PUTEVI VODE U BEC"
Austrija i grad Bec je evropski centar za nelegalnu trgovinu numizmatikom i svim ostalim stvarima.Masa ljudi se time bavi u Becu.Stvar je vrlo prosta,kod nas se kupuje prvenstveno numizmatika za po 2 do 10evra po komadu(zavisi koji komadi moze i skuplje,ali vrlo retko) nosi se u Bec i prodaje austro-ugarima.
E sad,da mi imamo normalnu drzavu ljudi bi ono sto pronadju odneli u muzej i bilo bi im posteno placeno izmedju 15%-30% od trenutne vrednosti,cini mi se da je tako po zakonu ali to kod nas nema ko da sprovodi kao i sve ostalo.Ako si za ovu prvu kombinaciju tih 500 do 1000 eura koliko ti treba za jedan dobar VLF detektor ti ulozi u kupovinu numizmatike vezu nadjes za 10min na nekim forumima veruj mi i onda salji to za Bec pa tako u krug.SAMO DA ZNAS TO JE TOTALNO NELEGALNO I ROBIJA SE ZA TO ako se okliznes negde naravno.
Ili kupis detektor naostris neko malo asovce pa ajd lagano po sumama i gorama pa sta ti Bog da.
E sad,kako je tvom srcu drago...ovo ti je bilo najiskrenije od mene jer nema potrebe za lazima i foliranjem.

Pozdrav!!!
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Poruke U Ovoj Temi
Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - od sisoje - 11-10-2011, 06:23 PM
Re: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - od sisoje - 11-10-2011, 08:58 PM
Re: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - od Krusarac - 12-10-2011, 08:06 PM
Re: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - od sisoje - 12-10-2011, 08:26 PM
Re: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - od Krusarac - 12-10-2011, 08:44 PM
Re: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - od sisoje - 12-10-2011, 11:15 PM
Re: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - od Krusarac - 13-10-2011, 08:47 AM
Re: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - od sisoje - 13-10-2011, 06:10 PM

Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)