Forum skriveno blago - zakopano blago
Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - Oblik za Štampu

+- Forum skriveno blago - zakopano blago (https://www.skrivenoblago.com/forum)
+-- Forum: Zakopano blago u Sbiji, Crnoj Gori, Makedoniji i Bugaskoj (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-4.html)
+--- Forum: Zakopano blago u Srbiji (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-23.html)
+---- Forum: Oglasna tabla (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-28.html)
+---- Tema: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? (/thread-468.html)



Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - sisoje - 11-10-2011

Dobar dan nov sam ovde. Ruzno mi je da zalazim u detalje tipa - a koliko si dukata nasao, koliko cupova .. dovoljno je DA/NE.

Pitam se da li da se upustam u ovaj hobi ili ne, pa bi mi ova anketica pomogla. Hobi je inace lep, boravi se u prirodi, putovanje, setnja ...... Pocetno ulaganje je za srpske pojmove znacajno pa bih voleo da znam kolike su sanse da se to materijalno koliko toliko povrati?


Re: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - sisoje - 11-10-2011

Nadam se da su odgovori iskreni, nemojte da odgovarate sa "Ne" zato sto vidite u meni konkurenciju, necu ja puno da pokupim Smile

Elem, na youtubu ima likova koji redovno traze i snimaju svoje nalaze (USA), uglavnom srebro, a sa danasnjim cenama srebra onaj ucinak je skroman ali nije za bacanje. ljudi deluju zadovoljno.

NPR:


http://www.youtube.com/watch?v=SEpGxHXISQc

http://www.youtube.com/watch?v=WBRB7jVeLD8

poz


Re: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - Krusarac - 12-10-2011

Mnogo si dobru temu postavio mogu ti reci.

Vidi,postoje dve vrste tragaca pravu cine ljudi koji traze to sto traze po mapama,zapisima i pricama itd.Obicno nemaju puno dodirnih tacaka sa detektorima ali moraju angazovati isti kad svoju pricu privedu do kraja.
I druga grupa koja trazi samo detektorima(tu ubrajam i skenere i ostale dzidza bidze).
I jednu i drugu grupu povezuje nada i iscekivanje da ce se nesto izuzetno vredno iskopati.
Gotovo svi pa i ja medju njima su tako usli u taj hobi nadajuci se...i veruj mi da se 95% svih iz obe grupe godinama nada i tri zivota mozes da zivis i sva tri u nadi da prodju.
Ali vremenom shvatis i osetis svu lepotu tog hobija(pricam za drugu grupu sada) sve manje se nadas a sve ti je vise lepo i ekser kad izvadim i kad zapisti masina meni zanimljivo i skace adrenalin.To je tesko objasniti veruj mi,zavolis svoj detektor opasno.Pa rezmena iskustva sa kolegama pa uporedni testovi itd.U svakom slucaju mnogo je bolje i to nego slobodno vreme provoditi uz tv ili pc.

E sada,posto si ti na startu poceo da racunas(sto je sasvim ok) odmah da ti kazem da se leba neces najesti odnosno vrlo tesko.ALI vredi pokusati u svakom slucaju.U svoj toj prici oko zarade stvari ovako stoje:
Cuo si sigurno za onu glupu izreku"svi putevi vode u Rim"?
E ovde je drugacije"SVI PUTEVI VODE U BEC"
Austrija i grad Bec je evropski centar za nelegalnu trgovinu numizmatikom i svim ostalim stvarima.Masa ljudi se time bavi u Becu.Stvar je vrlo prosta,kod nas se kupuje prvenstveno numizmatika za po 2 do 10evra po komadu(zavisi koji komadi moze i skuplje,ali vrlo retko) nosi se u Bec i prodaje austro-ugarima.
E sad,da mi imamo normalnu drzavu ljudi bi ono sto pronadju odneli u muzej i bilo bi im posteno placeno izmedju 15%-30% od trenutne vrednosti,cini mi se da je tako po zakonu ali to kod nas nema ko da sprovodi kao i sve ostalo.Ako si za ovu prvu kombinaciju tih 500 do 1000 eura koliko ti treba za jedan dobar VLF detektor ti ulozi u kupovinu numizmatike vezu nadjes za 10min na nekim forumima veruj mi i onda salji to za Bec pa tako u krug.SAMO DA ZNAS TO JE TOTALNO NELEGALNO I ROBIJA SE ZA TO ako se okliznes negde naravno.
Ili kupis detektor naostris neko malo asovce pa ajd lagano po sumama i gorama pa sta ti Bog da.
E sad,kako je tvom srcu drago...ovo ti je bilo najiskrenije od mene jer nema potrebe za lazima i foliranjem.

Pozdrav!!!


Re: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - sisoje - 12-10-2011

ja kolko vidim limundo guta sve i dobre se cene postizu, a sto se tice zakona, ne znam da li su ti zakoni kod nas normalni posto znam da imamo mnogo nenormalnih zakona. valjda ce se to jednog dana srediti.

sto se mene tice - sve sto nadjem neka stoji, moze da vredi samo vise, u skladu sa inflacijom uglavnom. ne planiram od toga da zivim. za pocetak bih preorao po selu sumama i gorama jer kolko znam po mom kraju nijedan detektor nije krocio a ima zapustenih starih kuca. nabavio bih delta-4000 iz usa, ne znam jel to VLF?


Re: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - Krusarac - 12-10-2011

Jel Teknetics delta?Ako je taj onda ne bih ti preporucio.


Re: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - sisoje - 12-10-2011

(12-10-2011, 08:44 PM)Krusarac link Piše: Jel Teknetics delta?Ako je taj onda ne bih ti preporucio.

da, zasto? koji onda - iz usa za oko te pare ~250usd


Re: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - Krusarac - 13-10-2011

Ne znam koju semu imas i kako ce ti to stici do tebe racunaj na carinu na PDV na postu...
E sad ako bas mora iz USA dodaj jos malo i kupi Tesoro Cibolu koja je dva puta bolja od delte ili Vakero koji je extra detektor.Ili za te pare lepo nadjes dobrog majstora koji ce ti napraviti detektor i tako ces i najjeftinije proci i imati masinu koja ide dublje tri puta od svih detektora u rangu 200-300usd.


Re: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - sisoje - 13-10-2011

da tesoro cuo sam videcu, carina i pdv izidju 35% ako ide postom a ako mi donese neko u koferce to ce proci bez iceg jer gledaju samo laptope, fotoaparate, ajfonei tako to sto prosecni gastosi seljoberi prenose.

a sta kazete ima li da se nadje ponesto tako po starim dvoristima ko sto nalaze u usa?


Re: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - crni - 04-12-2011

Nadje se po dvoristima svasta a definitivno najvise smeca i otpadnih stvari ujedno su ti dvorista upravo zbog velike zagadjenosti kojekakvim glupostima i najteza za rad


Re: Da li ste zadovoljni ucinkom ulozeno/nadjeno? - dr.jare - 05-12-2011

(11-10-2011, 06:23 PM)sisoje link Piše: Dobar dan nov sam ovde. Ruzno mi je da zalazim u detalje tipa - a koliko si dukata nasao, koliko cupova .. dovoljno je DA/NE.

Pitam se da li da se upustam u ovaj hobi ili ne, pa bi mi ova anketica pomogla. Hobi je inace lep, boravi se u prirodi, putovanje, setnja ...... Pocetno ulaganje je za srpske pojmove znacajno pa bih voleo da znam kolike su sanse da se to materijalno koliko toliko povrati?
Ako ces iz hobija da se bavis metal detektorima onda cena nije bitna.  Na primer ljudi se iz hobija bave pecanjem daju grde pare na stapove i masinice a ne jedu niti prodaju ribu... A to da bar povratis ulozeno moze da se desi ne moras da startujes sa nekim skupim detektorom...