Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moj predlog kako ne treba raditi
#31
Pozdrav ljudi, posto vidim da ima price kako su neki dobili udarac ulazeci u pecinu i da su mrtvi izvuceni, voleo bih da mi kazete kada se to deilo i koji su to ljudi poginuli. Da li im se znaju imena i odakle su. Posto u svakoj prici oko toboze hajduckog, turskog i li drugog blaga ima na desetine poginulih, nestalih za koje ni ko ne zna ni ko su ni odakle su. U svakom selu se pamti do 2 Svetskog rata ko je gde poginuo i kako i prosto mi je nemoguce da se takve stvari zaobidju i da policija i drzavni organi ne pridaju znacaja nestalima. Da budem precizniji, posto se 20 god bavim alpinizmom i imam izuzetnu opremu za spustanje i penjanje u sve i svasta imao sam dosta poziva napaljenih dokonih i zaludjenih osoba da sidjem u jame, pecine i popnem se uz stenu do toboze otvora gde se nalazi blago. Potrosio sam svoje vreme, bilo mi je lepo sve do onog trenutka kada su ljudi otisli predaleko i poceli se igrati sa mojom inteligencijom. Pokazivali su mi rucno crtane karte novijeg datuma sa pricom da su to turske karte...ok turci su imali papir za stampanje A4. Precutao sam... Onda smo odlazili u razne vukojebine i jebobrdine gde je trebalo uci u neke toboze otvore koje su bile pecine i jame... nista dublje od par metra i naravno pregrst novih belih isklesanih znakova i hijeroglifa u stenama. Ok to je staro 300 god i belo je uprkos vremenskim uslovima, kisi i prasini... Onda su u svakoj jami ili pecini poginuli minimum 5 tragaca koji nikada nisu izvuceni i uvek je jedan preziveo. Na moje pitanje kada je to bilo kazu pre 15 ak godina???? Na moje pitanje ko su ti ljudi i da li je bila policija i spasilacke sluzbe da pronadju zatrpane ljude, kazu mi kao nisu smeli da udju ili da prijave!!! Alooo rodjace nestane 5 coveka pa sta rade porodice tih ljudi, cute, nikom nista, nestali u pecini i zatrpani unutra. Pa da mi je rod neki rukama bih ga mesecima otkopavao da ga sahranim kao coveka. Na tim mestima jedino mozes da se samoubijes kamenom po glavi i nista vise.. I tako sam se zajebavao i bilo mi je interesantno sve dok nisu presli u bajke zmajeve, duhove, cudna bica i ostalo... Sa mojim planinarsko speleoloskim klubom sam ulazio u takve dubine i pecine i nikada nisam naisao na nesto slicno onome sto meni pricaju. Volim arheoloski duh i istrazivanje u prirodi kao i vi ali ljudi su poceli da vredjaju moju inteligenciju i morao sam da presecem i stavim dao znanja da ja ne zivim u bajkama i tajnim hodnicima gde iskacu iz zida kamene poluge kao da imaju senzor za pokrete i sve to funkcionise besprekorno i nije zaribalo od vremena Turaka. Zato bih voleo da mi date podatak o tim poginulim tragacima, zvanicno a ne prepricavanje dokonih zaludjenjika iza sela ako poginulih uopste ima... Blago postoji i ceka nekoga od vas... zatrpano je i trazi metal detektor da ga lokalizujete... nema skrivenih tajnih zamki vec samo zemlja ili kamenje. Tada u to vreme pogroma i progona ljudi su pre ili posle egzodusa ili bitke brzo krili blago koje su imali i bezali spasavajuci glavu... Ko je preziveo Oluju 1995 i izasao na Dvor na Uni zna o cemu pricam... Tako da je suludo traciti vreme na izmisljene zamke ploce koje gutaju ljude i okrecu se i ostalo.. usresredite se na konfiguraciju terena, zamislite da vi trebate da sakrijete bklago i da vam se radi o glavi gde bi to najbrze uradili... Ne zalecite se na nove bele isklesane znakove jer niko nece ostaviti znak da je tu sakrio blago, podjite od sebe... pre ce staviti negde ispod neke markantne stene na racvanje potoka u klisuri ili negde gde nema erozije i menjanje terena... Eto sve u svemu naci ce onaj koji je uporan i kome je sudjeno.
Odgovori
#32
Ovo vetj spada u klasiku..kad neko potrazhi neshto konkretno Smile
Odgovori
#33
Bravo Luka08!
Odgovori
#34
nekada se po kafanama pricalo o usevima stoci i preprcavale se serije a sada se svi bave pricama o blagu i raznim drugim dogodovstinama sa terena pa kada se tome doda i burna masta pojedinaca onda nije ni cudo sto ponekad ni svoje price ne prepoznajemo .
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 8 Gost(a)