Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
imali neko nesto za ova mesta
#31
Kod mene pise samo da se trzi slovo M u kamenu i td nemam nista sta bi moglo da znaci...
Odgovori
#32
Dali je u pitanju hajdučka pisanija,rimska ili nešto treće?
Odgovori
#33
mislim da je hajducka zato sto pise u drugim planovima gde su isli i sta su radili sad nisam siguran zato sto nema nigde da se pominju direkno hajduci cak ima da pise da se trazi "Nemanjina oznaka"(Nemanjica) cak i blago Cara Dusana i td...
Odgovori
#34
Ima logike u tome i ja razmišljam u tom pravcu.
Odgovori
#35
Ево део што имам па сам закључи.........ту има Тучан чабрић у њему сребрна чинија велико златно наручје 70 ока ситан Ален камен драги троћошкасти драгуљи благо ковано то је све Цара Душана благо Немањића.Ту смо били 20 дана направили калдрму ка .... бари прелаз за .... камен...
можда није добро преведено али то је то...и све се налази од Студенице према Голији односно према Рашки тако барем пише....
Odgovori
#36
Ja za ovo moje mesto nemam nikakvu pisaniju ali zbog znakova i istorije razmišljam da je u pitanju Rim ili Nemanjići.
Odgovori
#37
Kada sam ja svojevremeno opisivao coveka sa "petlom" to se odnosilo na ove podatke. Ali sta da se radi kada su me preduhitrile dobro obavestene sveznalice i podvrgnut sam bio opstem smehu i ruglu u stilu bajkovitih gluposti i budalastina , onda sam prekinuo dalje komentarisanje na tu temu. Koga interesuje nek procita sta sam sa tom temom zapoceo da pisem a nisam zavrsio i verovatno necu to da uradim ...NEKE TAJNE IZGLEDA DA MORAJU TO I DA OSTANU !!!
Odgovori
#38
Gde je ta tema?
Odgovori
#39
Odgovor u LEGENDE CRNE TRAVE... 
http://www.skrivenoblago.com/index.php/t...l#msg14686
Odgovori
#40
Priča o petlu mi je vrlo interesantna. Priča o knezu Lazaru i više nego smešna pa nije on išao na žurku sa Muratom pa nosio blago i krunu. No čovek je stavio tamo gde joj je i mesto u legende. Deo blaga kneza Lazara kneginja Milica je sklonila u manastir Ljubostinju i to su Turci našli prilikom pohare i paljenja manastira 1600 i neke godine. Nisam siguran ali mislim da je tu bila i kruna. Glavni deo Lazarovog blaga sakriven je podno Jastrebca. No to nije tema ovde,želeo bih da čujem tvoje mišljenje o znacima koje sam postavio ovde. 
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 12 Gost(a)