Forum skriveno blago - zakopano blago
Sokolovica(Sokolica)kod Zajecara - Oblik za Štampu

+- Forum skriveno blago - zakopano blago (https://www.skrivenoblago.com/forum)
+-- Forum: Zakopano blago u Sbiji, Crnoj Gori, Makedoniji i Bugaskoj (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-4.html)
+--- Forum: Zakopano blago u Srbiji (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-23.html)
+---- Forum: Znakovi (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-27.html)
+---- Tema: Sokolovica(Sokolica)kod Zajecara (/thread-4152.html)

Stranice: 1 2


Sokolovica(Sokolica)kod Zajecara - vecko - 02-01-2015

Jos nesto od mojega dedu
Kod varos Zajecar ima grad Sokolica ili Sokolovica...Poznaces mesto ono je okruzeno stenama sa jedne strane ima odsecena stena..na grad gore imas bazen za kisnicu i do njega kanal koji vodi u podzemnu odaju sa vodom sa juzne strane je odseceno strmo i ispod ima izvor voda okolo tog grada protice jedna reka ...na onome mestu gde je ograda bazena ima zmija iskovana...
ko znade neka se najavi


Odg: Sokolovica(Sokolica)kod Zajecara - plandzija - 05-01-2015

U knjizi A.Deroka Srednjevekovni gradovi u Srbiji opisana je cisterna za vodu (ima i fotografija) u gradu Sokolac . To je danasnji Sokograd blizu Soko Banje . Mislim da se uklapa u ovaj opis koji si dao. Cuo sam pricu da su blago pronasli arheolozi i da je helihopterom prebaceno u trezor Narodne banke. Pricu sam cuo pre nekih 25-30 godina iz prve ruke od tadasnjeg nacelnika ili komandira policije u Soko Banji. Mislim da je imao neko bugarsko prezime Stojkov ili Stankov ne secam se vise.


Odg: Sokolovica(Sokolica)kod Zajecara - dekisa - 05-01-2015

Ima mala reka Sokolovica u okolini Zajecara i iznad neko utvrdjenje, a na steni ljudski lik.


Odg: Sokolovica(Sokolica)kod Zajecara - sale67 - 05-01-2015

(05-01-2015, 11:31 AM)plandzija link Piše: U knjizi A.Deroka Srednjevekovni gradovi u Srbiji opisana je cisterna za vodu (ima i fotografija) u gradu Sokolac . To je danasnji Sokograd blizu Soko Banje . Mislim da se uklapa u ovaj opis koji si dao. Cuo sam pricu da su blago pronasli arheolozi i da je helihopterom prebaceno u trezor Narodne banke. Pricu sam cuo pre nekih 25-30 godina iz prve ruke od tadasnjeg nacelnika ili komandira policije u Soko Banji. Mislim da je imao neko bugarsko prezime Stojkov ili Stankov ne secam se vise.
          ...vrsena su arheoloska istrazivanja ali nije nista pronadjeno , mislim na ono za cime se traga.


Odg: Sokolovica(Sokolica)kod Zajecara - plandzija - 05-01-2015

Ako se dobro secam blago se nalazio pored samog ulaza u podgradje ako ne i u samoj kapiji. To je nekih stotinak metara istocno ili severoistocno od ulaza u utvrdjenje. Bilo je u nekom okovanom sanduku .Drveni delovi su naravno istruleli ali je okov bio sasvim prepoznatljiv.Ta arheoloska iskopavanja vrsena su pre vise od tri a mozda i cetri decenije i moguce je da je bilo i kasnijih istrazivanja. Verujem da ima jos zivih svedoka ovog pronalaska.Arheolozi nisu dozvolili da se vest o otkricu javno objavi da ne bi zavladala zlatna groznica.Bila je obavestena samo drzavna bezbednost i najvisi oficiri lokalne policije.


Odg: Sokolovica(Sokolica)kod Zajecara - marsovac - 05-01-2015

ccccccccccccccccc


Odg: Sokolovica(Sokolica)kod Zajecara - sale67 - 05-01-2015

(05-01-2015, 09:58 PM)plandzija link Piše: Ako se dobro secam blago se nalazio pored samog ulaza u podgradje ako ne i u samoj kapiji. To je nekih stotinak metara istocno ili severoistocno od ulaza u utvrdjenje. Bilo je u nekom okovanom sanduku .Drveni delovi su naravno istruleli ali je okov bio sasvim prepoznatljiv.Ta arheoloska iskopavanja vrsena su pre vise od tri a mozda i cetri decenije i moguce je da je bilo i kasnijih istrazivanja. Verujem da ima jos zivih svedoka ovog pronalaska.Arheolozi nisu dozvolili da se vest o otkricu javno objavi da ne bi zavladala zlatna groznica.Bila je obavestena samo drzavna bezbednost i najvisi oficiri lokalne policije.
  taj oficir je moj krsteni kum nebi ga spominjao neka mu je laka zemlja , sa sokograda nije odneto nista znacajno


Odg: Sokolovica(Sokolica)kod Zajecara - plandzija - 05-01-2015

Raspitaj se malo kod kuma ako je jos medju zivima u sta cisto sumnjam jer je i u to vreme bio poprilicno mator. Mozda se poverio ukucanima ?! Koliko se secam njegov kum je bio jedan udbas  rodom sa Korduna . Ti si najverovatnije iz Beograda ?!


Odg: Sokolovica(Sokolica)kod Zajecara - Vudi Alen - 01-09-2017

Postovani forumasi,

znam gde je ovo mesto,nije Soko grad kod Soko banje,ali jeste Zajecarski kraj.

Neka se javi onaj ko ima plan.

S postovanjem,

Vudi


Odg: Sokolovica(Sokolica)kod Zajecara - scorpio - 03-01-2020

Sokolovica na Timoku