Zakopano blago - Skriveno blago

Autor Tema: Velika sonda  (Pročitano 3466 puta)

nokta

• Hobista

• Van mreže

Velika sonda
« poslato: Vreme 20:31:31 datum 06.01.2017 »
Pozz do koje dubine reaguje velika sonda 45 cm na Nokti

Alexander Macedonian

• Hobista

• Van mreže

Odg: Velika sonda
« Odgovor #1 poslato: Vreme 01:09:06 datum 07.01.2017 »
Kazu da ide do 2 metra dubine najdobro je da se testira. Mislio sam na Velox One

Bayer04

• Profesionalac

• Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Vreme 01:12:13 datum 07.01.2017 »
Do 2 metara ako postavis neki kazan :)

nokta

• Hobista

• Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Vreme 20:52:43 datum 07.01.2017 »
Da na Velox one posto koristim njega sa manjom sondom a to da velika ide do dva metra ne verujem ali u svakom slucaju hvala na odgovoru  :)

crni1

• Gost
« Odgovor #4 poslato: Vreme 21:40:14 datum 07.01.2017 »
Prijatelju moj savet ti je da ne kupuješ veliku sondu jer:samo će te te boleti ruke a dobićeš skoro ništa a zašto.
Zato što je ta sonda dosta teža a Nokta velox je VLF detektor koji traži određenu brzinu mahanja sondom e to sa ovom sondom nećeš moći.

nokta

• Hobista

• Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Vreme 22:09:50 datum 07.01.2017 »
Hvala za savet nisam imao ni nameru da uzimam veliku samo me je zanimala dubina ja radim sa manjom sondom i zadovoljan sam sa njom

crni1

• Gost
« Odgovor #6 poslato: Vreme 23:26:03 datum 07.01.2017 »
Čuvaj ti tu Noktu, imao sam je i ja među prvima kod nasi to komplet  i žalim što sam je prodao ali od samog početka me je bio maler sa njom,na kraju mi je otišao i zvuk,neki kažu da je to samo zvučnik ali ja mislim da je ipak nešto drugo u pitanju.To je jedan od retkih detektora koji sam kupio potpuno nov a radio je dobro samo 2 meseca i zato sam se razočarao a već sam imao isto tako dobre detektore,jeftinije i što je meni veoma bitno a to je da mogu da imam detektor i radim sa njim godinama.Znam da ima još kolega koji su imali istih ili sličnih problema,međutim čuo sam da su kasnije rađeni Velox detektori mnogo bolji,opametili se i popravili početničke greške.
Veliku sondu sam probao dva puta i tako reći ostala je nova a sa manjom sam dosta radio,jeste da je bio kod mene dva meseca ali je imao preko 100 sati rada i za to vreme otplatio se.
Najbitnija stvar je sreća posle ide iskustvo kao i to da moraš da se srodiš sa mašinom,upoznaš je i uvek od detektora traži maximum a to ovaj detektor može.

nokta

• Hobista

• Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Vreme 23:43:40 datum 07.01.2017 »
Ja je imam vec tri godine nista se pokvarilo nije jos sam ugradio mali akumulator umesto baterija i odlicno radi naravno slazem se da je bitna sreca i iskustvo a uvezbao sam jako dobro da ralikujem predmete po zvuku kad je neko djubre a kad je dobro sto se tice maksimuma zadovoljan sam

Bayer04

• Profesionalac

• Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Vreme 14:21:16 datum 08.01.2017 »
Prijatelju moj savet ti je da ne kupuješ veliku sondu jer:samo će te te boleti ruke a dobićeš skoro ništa a zašto.
Zato što je ta sonda dosta teža a Nokta velox je VLF detektor koji traži određenu brzinu mahanja sondom e to sa ovom sondom nećeš moći.

Reci mi na sta si mislio "VLF detektor koji traži određenu brzinu mahanja sondom"?

crni1

• Gost
« Odgovor #9 poslato: Vreme 14:37:12 datum 08.01.2017 »
Reci mi na sta si mislio "VLF detektor koji traži određenu brzinu mahanja sondom"?

Pa kao što znamo Nokta Velox je Vlf detektor,to jest detektor pokreta ili motion a to znači da se sonda treba pomerati.
Pored ostalog štelovanja detektora i ovo pomeranje sonde je veoma bitno,veoma je korisno utvrditi na kojoj udaljenosti od zemlje mahati sondom i kojom brzinom,zavisi i to koliki je razmak između zamaha pa tako veći zamah-sporiji je bolji za brzu pretragu dok su kraći zamasi brži precizniji na sitnice i lociranje predmeta ali se sporije prelazi teren.
Veoma je bitno i to da se sondom maše na što približnijoj daljini od zemlje ako je manje smetnji-mineralizacije onda što bliže a ako ima smetnji onda malo udljiti ali ne mnogo.
Ovo važi za većinu VLF detektora.

Bayer04

• Profesionalac

• Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Vreme 14:59:29 datum 08.01.2017 »
Nije bilo ovo za u ovoj temi neka prosti nam admin ali hvala ti puno na odgovora i molim te ako imas neki video prati mi link zelim dobro da prostudiram to inace pre nekoliko dana sam uzeo novi Fisher F2 i znam da nije ko zna sta ali postavicu video da se malo iznenadite od ta jeftina masina(Ja sam iznenadjen)

nokta

• Hobista

• Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Vreme 15:18:32 datum 08.01.2017 »
Sta mislite za Noktu golden king dpr plus da li vredi te pare i jel stvarno oze da nadje ostavice i krupnije predmete ili je sminka samo i bacanje para za to  :)

crni1

• Gost
« Odgovor #12 poslato: Vreme 15:46:13 datum 08.01.2017 »
Nisam imao prilike da radim sa Noktu golden king dpr plus ali od onog što sam čuo od kolega to je samo bacanje para,ipak nemoj da mi veruješ dok ne vidiš svojim očima.

nokta

• Hobista

• Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Vreme 15:48:03 datum 08.01.2017 »
Bas zato sto je mac sa dve ostrice razmisljam sta uzeti jel me zanima neki skener ili lokator ali da stvarno mozeda pronadje dublje predmete krupnije

nigi

• Profesionalac

• Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Vreme 01:19:17 datum 16.02.2017 »
evo ukratko za ljubitelje nokte detektora stabilna duboka ali od 10 novih 8  ima problema i velox i golden seanse ( ko pogodi od te 2 kvalitetne u 10)zato sto su radjene nekvalitetnim delovima koje je tesko pronaci kod nas do sada sam radio 10 tak kojima je prosla garancija  imaju 2god garanciju i kvare se jos pod garanciju a kasnije da ne pricam mana im je nestabilnost u napajanju i krecu problemi nestabilnos ili strada zvucnik i konektor na sondi itd mnogo los kvalitet delova jer 30 posto su kineski delovi u njima sa njihovim oznakama i ako imam njihov katalog delova za pojedine oznake nema  jeste kad pogledamo dosta dubok ali kad sve sagledamo je ocena ispod proseka ako uzmemo tesoro garet fiser xp pa cak i bugarske detektore ili rucni rad kvalitet je 0