Zakopano blago - Skriveno blago

Autor Tema: Miljakovac kod Niša  (Pročitano 10752 puta)

sladjanko

• Profesionalac

• Van mreže

Odg: Miljakovac kod Niša
« Odgovor #15 poslato: Vreme 19:35:43 datum 18.02.2013 »
a ima li 7 reci u njoj???

Vudi Alen

• Guru

• Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Vreme 20:35:00 datum 29.06.2013 »
Postovani forumasi,

smatram da je lokacija Mirljkovac jedana od bitnijih "gradova".Imao sam prilike da upoznam neke od clanova originalne grupe koja je spominje u tekstu.Nije da bas nista nije nadjeno...ali nista nije dirano i izvadjeno...a zlata nisu videli ni gram na tom mestu.

Vremenom resavajuci nelogicnosti uspeo sam da lokalizujem pravo mesto koje je iskreno vise ka Nisu.Znaci nije ona lokacija "Miljkovac" kod Svrljiga.

Jeste da ima veze sa Vizantijom ali i sa Nemanjicima.To je vise kao compleks sa vise ostava neke vece neke manje.

Sto se tice onoga sto g.Kosac navodi a vezano za dve Crkve i da je neko dovodio Hodzu na ta mesta,zelim da ga pitam da li je jedno mesto od tih Gostusa ona prava a drugo pored Krazevca?

Tu se spominje u tekstu kruna i jos neke druge stvari sto mozda aludira i na Stefana Nemanju ali i na Dusana.

S potovanjem,

Vudi Alen

Vudi Alen

• Guru

• Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Vreme 20:36:57 datum 29.06.2013 »
Oprostite greska nije kod Krazevca nego Knjazevca.

S postovanjem

Vudi Alen

BrankoV

• Guru

• Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Vreme 21:03:31 datum 29.06.2013 »
za mile........... konjska glava je i danas ima malo je ostećena nema ih sedam reči minje crnogorskog ih nema, danas ovo područje zove se gradište a nekada se zvalo miljkovačko i nije okolinu niša i danas dobri tragači dolaze na to mesto.....

despot9

• Profesionalac

• Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Vreme 22:55:54 datum 30.06.2013 »
Za Vudi Alena. Ja neznam dali je crkva u pitanju ali u toj pecini ima i ikona u drvetu vrlo stara. Tamo su dovodili hodzu iz Turske ali nista nisu uradili. Okolina Knjazevca je u pitanju.

Vudi Alen

• Guru

• Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Vreme 13:52:16 datum 06.07.2013 »
Postovani g.Despot,

i ja sam cuo za taj dogadjaj i mislim da pricamo o istom mestu.Mada to mesto nema veze sa temom Miljkovac vec je usput spomenuto.

S postovanjem,

Vudi Alen

despot9

• Profesionalac

• Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Vreme 22:32:39 datum 06.07.2013 »
Upravo tako. Hodza je bio okolo Knjazevca.
« Poslednja izmena: Vreme 00:47:37 datum 07.07.2013 od strane grotagold »