Zakopano blago - Skriveno blago

Autor Tema: Moj prvi detektor  (Pročitano 7120 puta)

fixxx

• Guru

• Van mreže

Moj prvi detektor
« poslato: Vreme 21:06:59 datum 05.05.2011 »
Ovde cu postaviti sve podatke za jedan mali BFO detektor koji sam prvi napravio i sa njim poceo da se bavim ovim hobijem.Na You tube-u ima kompletan proces izrade-   http://www.youtube.com/watch?v=es_h70Ky-tM
Semu precrtati sa-   http://www.easytreasure.co.uk/bfo.htm     jer na you tube-u ima mala greskica na el. semi!
Idealna spravica za pocetnike,a i veoma jeftina!
Puno srece svima sa izradom!!!
Pozdrav.................fixxx :D
« Poslednja izmena: Vreme 01:00:00 datum 01.01.1970 od strane Guest »

fixxx

• Guru

• Van mreže

Re: Moj prvi detektor
« Odgovor #1 poslato: Vreme 21:14:03 datum 05.05.2011 »
Moj prvi detektor  :D

rufus

• Gost
« Odgovor #2 poslato: Vreme 10:58:09 datum 19.08.2011 »
Pozdrav!!
Cestitam,veoma lep dizajn...kao da je fabricka proizvodnja,svaka cast!!Ovaj Bfo sam i ja napravio,samo nisam ugradio u plasticnu kutiju,ali lepo radi sa sondom precnika 295 mm.Pravio sam i jednu veliku od 555mm x 1000mm,ali sa tim nije radio...neznam zbog cega...
Veliki Pozdrav!
Rufus

fixxx

• Guru

• Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Vreme 13:34:03 datum 19.08.2011 »
Citat: "rufus"
Pozdrav!!
Cestitam,veoma lep dizajn...kao da je fabricka proizvodnja,svaka cast!!Ovaj Bfo sam i ja napravio,samo nisam ugradio u plasticnu kutiju,ali lepo radi sa sondom precnika 295 mm.Pravio sam i jednu veliku od 555mm x 1000mm,ali sa tim nije radio...neznam zbog cega...
Veliki Pozdrav!
Rufus
Pozzzz.........pusti malo masti na volju-radice ti i ta velika sonda samo uskladi frekvenciju sa malom-dodaj koji namotaj na malu sondu,experimentisi malo i naravno ocekuj da ces sa velikom sondom imati problema da smiris detektor kad ga primaknes zemljistu-svirace na cigle i vruce kamenje ko lud.Po meni,za njega su bolje sto manje sonde-moja je svega 15-ak cm u precniku.
pozdrav..........fixxx

rufus

• Gost
« Odgovor #4 poslato: Vreme 17:10:10 datum 19.08.2011 »
Pozzzz!Nasao sam ovaj video o Stalker2 pi metaldetektoru,...po mom misljenju radi se o usavrsenoj Tracker2 Pi!Sta je Tvoje misljenje o tome?Inace veoma mi se svidja i Stalker...pisao sam i imejl tom tipu,ali mi nije odgovorio(pre mesec dana otprilike...)
http://www.youtube.com/watch?v=SOIXGxI0 ... re=related
Ako imas vremena molim te pogledaj i reci mi tvoje misljenje!Hvala i veliki Pozdrav!
Rufus

rufus

• Gost
« Odgovor #5 poslato: Vreme 17:21:32 datum 19.08.2011 »
...Ovde se bolje vidi prednja strana detektora...
http://www.youtube.com/watch?v=mLE8S-ZFbWc&NR=1
Pozdrav!
Rufus

fixxx

• Guru

• Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Vreme 18:16:46 datum 19.08.2011 »
Citat: "rufus"
Pozzzz!Nasao sam ovaj video o Stalker2 pi metaldetektoru,...po mom misljenju radi se o usavrsenoj Tracker2 Pi!Sta je Tvoje misljenje o tome?Inace veoma mi se svidja i Stalker...pisao sam i imejl tom tipu,ali mi nije odgovorio(pre mesec dana otprilike...)
http://www.youtube.com/watch?v=SOIXGxI0 ... re=related
Ako imas vremena molim te pogledaj i reci mi tvoje misljenje!Hvala i veliki Pozdrav!
Rufus
Zanimljivo............svidja mi se kako je odradjen tonski deo-ali vise volim klasican Deltin zvuk-ovaj "sintisajzer" pomalo iritira......... :shock:
Pozdrav..............fixxx :)

rufus

• Gost
« Odgovor #7 poslato: Vreme 18:38:24 datum 19.08.2011 »
...pa,mozda si i u pravu,...jeste da je interesantan,ali Delta Pulse je ipak interesantniji!...na kraju-krajeva,stvarno ima iritirajuci ton taj Stalker!! :)

rufus

• Gost
« Odgovor #8 poslato: Vreme 18:39:05 datum 19.08.2011 »
...i naravno,
Veliki Pozdrav! :)

fixxx

• Guru

• Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Vreme 00:24:50 datum 01.10.2011 »
Pozzzz!Nasao sam ovaj video o Stalker2 pi metaldetektoru,...po mom misljenju radi se o usavrsenoj Tracker2 Pi
Tracker je dobar detektor,sa par sitnijih izmena ponasao bi se veoma pristojno na svim nasim terenima.Pitanje je , da li se isplati ulagati vise u detektor koji sa malom sondom 20-25cm ne daje zadovoljavajuce dubine????      Pozdrav.........fixxx :)

albatrosanima

• Gost
Odg: Moj prvi detektor
« Odgovor #10 poslato: Vreme 16:50:12 datum 21.05.2014 »
Fixxx, može mala pomoc?

Napravio sam detektor identično kao i na youtubeu, no na žalost bez rezultata. Uvidio sam i pogrešku, koju si spomenuo a to je da pozitivan kraj kondenzatora od 220uF   (s lijeve strane na slici) nije spojen s ostatkom vodova. Također netko od komentatora na youtubeu spominje kao problem i to da su kondenzatori od 220uF pogrešno postavljeni,odnosno da im treba okrenuti polove. Što misliš?

I kao početnik napravio sam i sam jednu pogrešku na ploci. S obzirom da sam plocu crtao markerom i poslije ostatak bakra skidao kiselinom zabunom sam cjelokupnu plocu nacrtao kao i na slici, odnosno ispala je obrnuta u odnosu na sve slike koje su na netu od ovog detektora. Iako smatram da to nije neki problem, tokom ovih dana cu postaviti slike na net, pa da malo vidimo ako sta ne valja.

HvALA NA ODGOVORU :)

fixxx

• Guru

• Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Vreme 11:28:22 datum 22.05.2014 »
Samo pratis  + i - od baterije na dalje i komponente sa polaritetom pravilno postavljas plus na plus a minus na minus,mora da proradi.Ako ne radi proveri kako si okrenuo tranzistore (koleltor bazu i emiter),ostale komponente nemaju polaritet.Srecno!

viaromana

• Gost
« Odgovor #12 poslato: Vreme 22:09:53 datum 07.06.2014 »
na kojim dubinama ti je radio ovaj prvi detektor?

fixxx

• Guru

• Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Vreme 22:56:57 datum 07.06.2014 »
Do 50 cm bez obzira na velicinu sonde i predmeta.Sa malim sondama bio je veoma osetljiv na sitnije predmete.Kazem da je bio,jer mi se zaturio negde u radionici,a bas sam pre par dana hteo da ga pokazem jednom kolegi,da vidi sa cime sam nekad davno izlazio na teren i vadio nalaze.
Pozdrav......fixxx  :)