Zakopano blago - Skriveno blago

Autor Tema: MASINA ZA ISPIRANJE ZLATA  (Pročitano 65948 puta)

kutija11

• Gost
Odg: MASINA ZA ISPIRANJE ZLATA
« Odgovor #45 poslato: Vreme 11:23:38 datum 12.09.2013 »
Da li mozes da postavis semu posto je kosac vec pominjao ranije  "Bunzenov smrk" ili neka sema sa slike odgovara buzerovom smrku.Ja sam pregledao oko toga sve sto se moze pregledati sa interneta i nisam ga nasao.Inace onaj ugao treba da bude 11 stepeni da bi potisak vode bio najaci.
Pozdrav.

falkon

• Gost
« Odgovor #46 poslato: Vreme 11:54:44 datum 12.09.2013 »
Eeee swe je to dobro samo kad bi swaka reka radjala zlata.

St.George

• Gost
« Odgovor #47 poslato: Vreme 12:43:58 datum 17.09.2013 »
video sam neki temu i dao mi je ideju o ovome,

trazio sam na ebay i nasao sam masinu http://www.ebay.com/bhp/sluice-box-kit

ali neznam kako da kupim ovo, kako ce da mi stigne kuci,

a mozda ima neko semu kako da napravim ovo???

Pricao sam sa mojim otac-om rekao mi je da ima jednu reku gde se vide sa oko zlato, reko mi je da on ima nadjeno zlato, tamo. Kod reke voda je toliko cista i bistra da zlata vidi se sa golo oko.

Pozz i hvala mnogo za ideju.

kutija11

• Gost
« Odgovor #48 poslato: Vreme 05:59:00 datum 19.09.2013 »
Pa video sa na drugom forumu ,arheo amatera,da je jedan clan kupio od iste firme "Kenne Ingenering" slucebox od 52 ince,to bi bila malo veca od ove koju si ti naveo,Pa probaj da uspostavis kontakt sa njim.
Ja ti ovo ne bih preporucio ,bolje napravi sam.Semu imam i mogu ti poslati ako mi posaljes e-mail na privatnu poruku.

kutija11

• Gost
« Odgovor #49 poslato: Vreme 06:27:18 datum 19.09.2013 »
dusanf
Sta mislite o ovoj masini?Imam ponudu iz amerike za novu masinu 22000$.Odvaja sve od prasine do grumenja.Kapacitet je 25 tona na sat.
Pogledao sam na sajtu od ove firme i prvo sto sam zapazio ovo je jedan od tri modela koji ova firma proizvodi i to najmanji .Tamo stoji da je model 10 i kapacitet je 10 jardi na sat sto bi bili 8,36 kubika na sat.jarda je .836 metrickog kubika .Sledece sto sam zapazio da je nedostatak da ima veoma malu "sluicebox".Ovoliku resetku  mi koristimo sa malim pumpama.Ako si pogledao Kokoranovu masinu i kolike su njegove resetke mogao si zapaziti da je mnogo duza a njegova masina obradjuje 3 kubika na sat.Jos jedno sam zapazio "ovo je najmanji model i covek garantuje da ne moze da prodje ni mikronsko zrno a da se ne prikupi"Sa ovim se ne bih slozio ,sta taj covek smatra pod mikro zlato,On bi trebao da kaze moja masina moze da zaustavi mikro zlato ili kako oni koriste naziv Flouwer gold od recimo 150 mesh.To je njihova mera za krupnocu zlata a koristi se i za mere na sitima.Cena isto tako previska i mislim da ovde mozes da napravis za tri puta manje pare.Ako se ipak odlucis za kupovinu prvo trazi da ti kompanija da spisak od ljudi koji su je kupili da bi mogao da ih kontaktiras.To je tamo normalna stvar cak i da te odvedu da pogledas masinu u radu.
Pozdrav.

megaaki

• Gost
« Odgovor #50 poslato: Vreme 00:11:30 datum 23.09.2013 »
Pozdrav svima,
Mene zanima gde moze, u Srbiji, da se kupi tepih i mahovina za ispiranje zlata... Ako moze neko da mi posalje link ili barem adresu bio bih mu zahvalan.
P.S.
Po moguctvu da bude blizu Beograda... :D

fibula

• Gost
« Odgovor #51 poslato: Vreme 00:44:25 datum 23.09.2013 »
Tepih ja mogu da ti prodam, neki stari al nije loš a što se mahovine tiče imam više vrsta: onu do 300m nadmorske visine, 700, 1500 što veća nadmorska visina to je mahovina skuplja, znaš već zbog čega...mada imam i mahovinu sa vrha Mont Everesta al to je za VIP tragače ;)

grotagold

• Gost
« Odgovor #52 poslato: Vreme 00:49:23 datum 23.09.2013 »
Tepih ja mogu da ti prodam, neki stari al nije loš a što se mahovine tiče imam više vrsta: onu do 300m nadmorske visine, 700, 1500 što veća nadmorska visina to je mahovina skuplja, znaš već zbog čega...mada imam i mahovinu sa vrha Mont Everesta al to je za VIP tragače ;)
A sto se tiče tepiha...reci nam jel bolji oni sintetički ili od prirodne dlake  ;D Sve mi se čini da to ima neke veze sa ovcama..ili njihovim runom...ono zlatno runo ..i tako to...sve jedno...bitno da je tu reč "zlato" ;D

fibula

• Gost
« Odgovor #53 poslato: Vreme 01:02:24 datum 23.09.2013 »
Groto nemoj da mi kvariš posao  :-[ :'( Nego baci tog minelaba i idemo da beremo mahovinu...samo nam kolega ne reče jel traži onu što hvata zlatnu prašinu, grumenje ili poluge :DDD

kutija11

• Gost
« Odgovor #54 poslato: Vreme 20:30:41 datum 25.09.2013 »
megaaki
 Kolege se malo sale nemoj da im zameris,kod nas ovde odomacio se naziv " rudarski tepih" dok se u americi koristi naziv "miners mat" sto bi u bukvalnom prevodu znacilo rudarski otirac i koristi se "miners moss" sto bi znacilo rudarska mahovina.
Kod nas moze da se nadje zamena za ovaj "rudarski tepih" sa ovog linka:
http://www.ebay.com/itm/Miners-Moss-Sluice-Dredge-Highbanker-Beach-16-X36-Less-Expensive-Alternative-/270878295671?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f119ac677
Prodaju ga u Sintelonu a ima ga i Karpetlend.Ja koristim crvene boje a evo kako izgleda u plavoj boji.Sto se mene tice ja bih predlozio da probamo da radimo sa "ovcijim runom" mozda je bolji od ovag rudarskog  tepiha.

St.George

• Gost
« Odgovor #55 poslato: Vreme 13:48:32 datum 03.10.2013 »

treba mi jedan, a i nabavucu  :D ;D

masni

• Gost
« Odgovor #56 poslato: Vreme 19:11:11 datum 03.10.2013 »
koliko trose ove pumpe da ne bude skuplje gorivo nego zarada

Zoran67

• Gost
« Odgovor #57 poslato: Vreme 20:13:05 datum 03.10.2013 »
Ima li u Srbiji negde vise zlata nego na Rasini?

St.George

• Gost
« Odgovor #58 poslato: Vreme 23:38:27 datum 10.10.2013 »

Oktagon

• Gost
« Odgovor #59 poslato: Vreme 00:04:29 datum 11.10.2013 »
koliko trose ove pumpe da ne bude skuplje gorivo nego zarada
Oko litar na sat pod skoro punim gasom.