Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EVO NEKA MESTA ZA VRANJE PA SE JAVITE AKO IMA NEKO IZ VRANJA I OKOLINE
#11
A da ima sigurno ima pa ovde nema kojih vojski,narod nije bilo a i prolazili su važni karavanski putevi,atamo gde ima putnika,karavana tu su i razni napadači (hajduci,komite i sl.)koji su pljackali te karavane i svoj bogati plen morali da sakrivaju sigurno nisu mogli sa njim da se kreću po planine.
Osim toga do 1912 godine baš u ovom predelu gde sada ja živim bila je tursko - srpska granica a kako sad postoji šverc razni preko granica i tada je toga bilo.Vrlo često trgovci prodaju stoku preko grane u tadašnju Tursku a to neko dojavi komitama i oni bili su pljackani pa čak i ubijani.Takvih je mesta u ovoj okolini mnogo.
Odgovori
#12
bas tako...jel imas podatak gdeje bila vizantiska crkva na krivoj feji....besna kobila................tu imam neki podatak
Odgovori
#13
Što se tiče podatka za vizantisku crkvu za istu neznam gde je ali Kriva feja i Besna kobila nisu baš blizu ako nešto znaš neki pojam osim vizantiska crkva daj da vidim da li mogu da ga lociram kao nziv sela,reke,brda ili čak poteza napiši videću da li mogu da lociram pa onda da krenem u raspitvanje.
Odgovori
#14
u mestu kriva feja,,tako pise...sad mozda okolo ali u glavnom tu
Odgovori
#15
pokusaću da sazmnam i pronadjem po mojim knjigama sto imam iz taj kraj pa ce te obavestim
Odgovori
#16
Ima i kod mene manastiriste a ispod njega gradiste gde su ziveli rimljani ili grci.
Odgovori
#17
gde je to kod tebe u koje mesto
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)