Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamen
#1
Jel mozda neko moze da mi pomogne oko ovog kamena.....Da li vam lici da je nesto na njemu ili je prirodan takav kakav jeste ?
[Slika: w1y35x.jpg]
[Slika: 6ztsvn.jpg]
[Slika: 9td3bs.jpg]
Odgovori
#2
Mozda je vec kasno za neki komentar na ovu temu ali eto da napisem nesto pa makar ispao i glup, Moze biti da je sasvim prirodna rezbarija ali mozda i nije.Vidim da je kamen negde pored vode...ako je to tekuca voda..nekakav potok ima li negde u blizini da se sastavljaju dva potoka ? a ako ima onda moze da nesto i znaci  8)
Dzahwe pozz  Big Grin
Odgovori
#3
Hvala na odgovoru....naravno nikada nije kasno.....upravo si pogodio...postoji izvor i postoji mesto gde se ovaj potok racva na dve strane Smile
Odgovori
#4
Nebi bilo lose da podjes ka izvoru i od njega gledaj na levu stranu na kojoj bi trebao da bude jedan kamen u pribliznom izgledu kao basamak (stepenik) i sa gornje strane na toj povrsini jedan mali fildzan. U tom predelu je bila ili jos uvek ima nekakva bacija pa prosetaj malo noge kud te Bog vodi ali gledaj da sa Bogom budes "sam" jer moze biti da ce ti neko od drustva zasmetati....(NADAM SE DA ME RAZUMES STA SAM HTEO RECI) Wink
Odgovori
#5
Da naravno da razumem.....Smile nista prosetacu pa ti javljam sta sam uradio ..... Smile uglavnom bices obavesten Smile
Odgovori
#6
lepo napisano GROTAGOLD....
Odgovori
#7
nesto meni nejsano ovde koliko vidim na ovom kamenu je napisan broj 33 crvenom farbom
dali u blizini postoji neki kamenolom da nije radjen put ili bilo sta drugo
niste razmisljali o tome da nije mozda ovo nastalo prilikom razvaljivanja stene ovakve tragove moze da ostavi mehanizacija mogu da budu prirodni
ima trag i malu rupu koja me neodoljivo podseca na trag spica od veceg pikamera
stena se razvaljuje pikamerom tako sto se (ukrste) rupe na odredjenom rastojanju u steni i onda se odvaljuje blok po blok
to su stare tehnike koje su koristili jos stari majstori koji su stene razvaljivali cuskijama i poznavali su kamen tako dobro da su bukvalno jednim udarcem macole  lomili kamen
bas onako kao sto su zamislili
Odgovori
#8
nema kamenolom.....ima jedan izvor u blizini na kom su mestani podigli cesmu i neki sadrvan...u sred je neke nedodjije Smile sve sama suma
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)