Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zajecar i okolina
#2
Verovanja i legende nekog naroda su su samo najobicnije price i izmisljotine kao u ostalom i sama religija ali mi kao nesavrsena bica imamo potrebu za tim da u nesto verujemo . Ja bih se nadovezao na ovu pricu tako sto cu vam ispricati kako sam se uverio da neke price nisu samo price. U narodu postoji veravanje da ,,pare gore" . Jos od kako sam poceo da se bavim ovim poslom, kao klinac sa svojih 17 godina, stalno su mi dolazili ljudi sa pricama da su videli kako pare gore. Sve price su bile veoma slicne . Bledunjava svetlost ,kao vatra, se nekoliko puta podizala sa zemlje i onda nestajala bez traga. Nije bilo ni pepela niti bilo kakvog uticaja na okolinu. Molili su me da detektorom proverimo ima li tu necega. Iako nisam verovao u ove bapske price nisam mogao da odbijem bas sve te ljude pa sam otisao na nekoliko mesta. Na prvom mestu mi je covek prstom pokazao gde da postavim sondu detektora .Nije promasio ni za milimetar .Na pola metra dubine nasli smo topovsko djule. Na svim ostalim mestima nalazio sam metalne predmete sto me je uverilo da tu necega ipak ima i da nisu samo prazne price . Kasnije na fakultetu za oko mi je zapala lekcija iz fizike u kojoj se objasnjavaju dve vrste hladne svetlosti koje materija ispusta pod odredjenim uslovima .Te pojave se nazivaju FLUORESCENCIJA i LUMINISCENCIJA. Tako sam se uverio da ove ,,price " imaju i nekakvu naucnu osnovu. Na ispitu sam izvukao bas ovo pitanje . Sujeverni bi rekli: SUDBINA.
Pozdrav za sve one sujeverne a i za one koji to nisu.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Poruke U Ovoj Temi
Zajecar i okolina - od roman - 09-01-2011, 12:37 AM
Re: Zajecar i okolina - od plandzija - 09-01-2011, 11:51 AM
Re: Zajecar i okolina - od popmartin - 19-01-2011, 12:13 PM
Re: Zajecar i okolina - od plandzija - 19-01-2011, 02:57 PM
Re: Zajecar i okolina - od plandzija - 23-01-2011, 07:43 PM
Re: Zajecar i okolina - od popmartin - 23-01-2011, 10:18 PM
Re: Zajecar i okolina - od popmartin - 23-01-2011, 10:54 PM
Re: Zajecar i okolina - od plandzija - 24-01-2011, 09:24 AM

Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)