Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
natpis
#1
da li neko moze reci sta ovde pise
[Slika: 20tja5w.jpg]
Odgovori
#2
Ne bi bilo lose da natpis nacrtas na papir ili precrtas direktno da bi se sva slova i simboli videli. Ima dosta odsjaja posto je kamen vlazan pa nije bas jasno...
Odgovori
#3
(28-02-2012, 02:51 PM)molder link Piše: Ne bi bilo lose da natpis nacrtas na papir ili precrtas direktno da bi se sva slova i simboli videli. Ima dosta odsjaja posto je kamen vlazan pa nije bas jasno...
Pozdrav.Kamen je slucajno nadjen jer je detektor svirao na razne gvozdene predmete na tom terenu.Poliven je vodom da bi se odstranilo blato i zemlja i tako je slikan.Sad je na tom terenu jos uvek veliki sneg,pa kad okopni probacu da preslikam text
Odgovori
#4
Da li je taj kamen usamljen tu gde si ga nasao ili ima jos neki,tu u blizini. recimo,3 kamena,skoro u liniji?
Odgovori
#5
(28-02-2012, 10:27 PM)pehina11420 link Piše: Da li je taj kamen usamljen tu gde si ga nasao ili ima jos neki,tu u blizini. recimo,3 kamena,skoro u liniji?
ima tri kamena u blizini ali na njima nema nikakvih natpisa,ili bar ja nisam video
Odgovori
#6
Pa pogledaj sa leve gornje strane,na samom tom kamenu na kojem se nalazi natpis,iskoristi neki photo program,koristi senke i kontrast na samoj fotografiji kamena i videces u levom gornjem uglu,uokviren uklesani(rekao bih,crtez),koji dosta lici na,recimo,plan. Imas cak i X ispod tog dela slike. Nadam se da negresim.  Jebi ga,probaj,brate,nekosta nista. Mrzi me da crtam u nekom programu,ajd da probam sa slovima i tackama.RAsporedicu ti manje kamenove sa malim slovima ,o,,a veci sa velikim slovom,O i X,mesto gde bi trebalo da probas,ako se,uopste slaze ovo sa situacijom na terenu,mislim na raspored kamenja. Razdaljinu od veceg kamena do X,probaj sa 8 koraka ili arsina.
                                                      o  o  o
                                                      O


                                                    X
Odgovori
#7
(29-02-2012, 05:20 PM)pehina11420 link Piše: Pa pogledaj sa leve gornje strane,na samom tom kamenu na kojem se nalazi natpis,iskoristi neki photo program,koristi senke i kontrast na samoj fotografiji kamena i videces u levom gornjem uglu,uokviren uklesani(rekao bih,crtez),koji dosta lici na,recimo,plan. Imas cak i X ispod tog dela slike. Nadam se da negresim.  Jebi ga,probaj,brate,nekosta nista. Mrzi me da crtam u nekom programu,ajd da probam sa slovima i tackama.RAsporedicu ti manje kamenove sa malim slovima ,o,,a veci sa velikim slovom,O i X,mesto gde bi trebalo da probas,ako se,uopste slaze ovo sa situacijom na terenu,mislim na raspored kamenja. Razdaljinu od veceg kamena do X,probaj sa 8 koraka ili arsina.
                                                      o  o  o
                                                      O
kolega evo malo sam popravio sliku u jednom od programa.Slabo se razumem u tumacenja znakova ali kao sto sam prethodno pisao,kad se otopi sneg slikacu ponovo.Mozda bi tumacenje texta pomoglo da se u blizini otkrije jos nesto
[Slika: 16ifss0.jpg]

                                                    X
Odgovori
#8
Sto nezabodes neki asov,tu,direktno pod kamen,onako,malo,radi rekreacije,a? Jedno,arsin-arsin i neki pedalj?
Odgovori
#9
(02-03-2012, 02:10 AM)pehina11420 link Piše: Sto nezabodes neki asov,tu,direktno pod kamen,onako,malo,radi rekreacije,a? Jedno,arsin-arsin i neki pedalj?
Nije mi jasno zasto da kopam ispod kamena kad detektor ne pokazuje nista
Odgovori
#10
Neznam kojim si tipom detektora "brljao" tu,ali i sam znas da je veliki znak pitanja koliku dubinu postizes odredjenim tipom detektora. Licno,ja nebih zalio asov,ali,nemogu da sugerisem nikome sta da radi,cisto da skinem sumnu i da prebrisem sa plana rada to mesto. Nadam se da imas plan,sta i kako dalje?
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)